تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: در دفاع از کمونیسم
۲۹ مه ۲۰۲۲

احزاب کمونیست در مادرید یک برنامه ضدناتو برگزار کردند

 

کمونیست‌های اسپانیا، یونان و ترکیه در یک برنامه سیاسی که توسط حزب کمونیست کارگران اسپانیا (در روز شنبه ۲۸ مه در مادرید برگزار گردید، یک‌صدا علیه ناتو و جنگ امپریالیستی سخنرانی کردند. شرکت کنندگان در تالاری پر از جمعیت در «مرکز فرهنگی ال مادرنو»، تحت شعار «جنگ‌های آن‌ها، مردگان ما»، نقش جنایتکارانه ناتو را محکوم کردند و خواستار خروج کشورهای خود از سازمان امپریالیستی شدند.

نمایندگان حزب کمونیست یونان و حزب کمونیست ترکیه با دعوت در این مراسم شرکت کردند، و به نمایندگی از جانب احزاب خود سخنرانی نمودند. حزب کمونیست یونان را گئورگوس مارینوس، نماینده پارلمان و عضو دفتر سیاسی حزب نمایندگی می‌کرد، در حالی که اکین سونمز، عضو کمیته مرکزی و مسئول روابط بین‌الملل حزب کمونیست ترکیه، نماینده آن حزب بود.

سخنرانی‌هایی نیز توسط آستور گارسیا، دبیرکل حزب کمونیست کارگران اسپانیا و خاویر مارتین، دبیرکل «کالکتیوهای کمونیست‌های جوان» ایراد شد.

همانطور که گارسیا اشاره نمود، حزب کمونیست خود را برای بسیج و فعالیت‌های ضدامپریالیستی در مواجهه با اجلاس سران ناتو که در اواخر ژوئیه در مادرید برگزار می‌شود، آماده می‌کند.

بیانیه‌ای که اوائل این هفته به وسلیه حزب کمونیست کارگران اسپانیا صادر شد تأکید می‌نماید: «کارگران در این اجلاس سران ناتو در مادرید چیزی به دست نخواهند آورد. ما سازمان‌های طبقه کارگر را علیه این ائتلاف، علیه اجلاس در مادرید، علیه پایگاه‌های ناتو در خاک کشورمان، برای بازگشت سربازان مستقر در اوکرائین، و علیه تمام توسعه‌طلبی امپریالیسم فرامی‌خوانیم.»

http://www.idcommunism.com/2022/05/communist-parties-held-anti-nato-event-in-madrid.html#more

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/2p8anvey