تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: در دفاع از کمونیسم
۱۷ مارس ۲۰۲۲

اسکار لافونتن از حزب «چپ» استعفا می‌دهد

 

اسکار لافونتن، یکی از سیاستمداران برجسته سوسیال دموکرات آلمان، از عضویت در حزب «چپ» (Die Linke)، حزبی که خود او در سال ۲۰۰۷ یکی از بنیانگذاری آن بود، استعفا داد.

این سیاستمدار ۷۸ ساله روز پنج‌شنبه در زاربروکن اعلام کرد «من می‌خواستم در مقابل سیاست‌های ناامنی و نابرابری اجتماعی در طیف سیاسی یک بدیل چپ وجود داشته باشد، به این دلیل بود که من از بنیان‌گذاران حزب «چپ» بودم. چپ امروز آن ادعا را وانهاده است.»

به گفته لافونتن، پیشینه این تصمیم در «تغییر تدریجی ماهیت سیاسی چپ» از سال ۲۰۱۵ باز می‌گردد. این حزب به حزبی مبدل شده است که «در آن منافع شاغلین و بازنشستگان و یک سیاست خارجی مبتنی بر قوانین بین‌المللی و صلح دیگر مورد توجه نیست.»

در مارس ۱۹۹۹، لافونتن در پی اختلاف با صدر‌اعظم گرهارد شرودر، ار رهبری خود در حزب سوسیال دمکرات استعفا داد. در سال ۲۰۰۵ حزب سوسیال دمکرات را ترک کرد و در سال ۲۰۰۷ از بنیان‌گذاران حزب «چپ» بود.

حزب «چپ»: یک حزب بورژوازیی
حزب «چپ» که در کنار دیگر احزاب سوسیال دموکرات و اپورتونیست، مانند «سیریزا» یونان، «حزب کمونیست فرانسه» ، و «چپ متحد» اسپانیا، عضو «حزب چپ اروپام است، یک حزب بورژوازی عمیقاً متعهد به خدمت به نظام سرمایه‌داری بوده است.

در سال ۲۰۱۳، هلموت شولز، عضو پارلمان اروپا، و یکی از کادرهای «»، در در ۱۲ و ۱۳ نوامبر یک برنامه ضدکمونیستی و ضدشوروی را با این عنوان سازماهدی کرد: «من به عنوان مهمان به کشور شما سفر کردم – مخالفان آلمانی هیتلر به مثابه قربانیان ترور استالینیستی: تاریخچه‌های خانوادگی ۱۹۵۶-۱۹۳۳».

ما هم‌چنین یادآور می‌شویم که حزب «چپ» در ژوئیه ۲۰۲۱، از تصمیم اولیه کمیسیون انتخابات فدرال برای منع حزب کمونیست آلمان از شرکت در انتخابات بوندستاگ حمایت کرده بود.

***

در دفاع از کمونیسم
۳ فوریه ۲۰۲۲

حزب «چپ» آلمان قطع‌نامه ضدکوبا را تصویب کرد

 

تصمیم اخیر حزب «چپ» آلمان آنچه را که پیش از این معلوم بود تأیید کرد: نقش سوسیال دموکراسی به مثابه ابزار همیشگی امپریالیسم و دشمن زحمتکشان. کمیته اجرایی حزب در آخرین نشست خود تصمیم گرفت با اعلام حمایت از گروه ضدانقلاب موسوم به «جنبش سن ایسیدرو» موضعی خصمانه در قبال کوبا اتخاذ کند.

به نوشته روزنامه «اخبار آلمان»، حزب «چپ» – یکی از اعضای برجسته «حزب چپ اروپا» – با اکثریت ۹۰ درصد قطع‌نامه‌ای را درباره «دموکراتیزه کردن جامعه کوبا» به تصویب رساند که در آن با به‌اصطلاح «ناراضیان» اعلام همبستگی شده است، سوسیال دمکرات‌های حزب «چپ» با دست‌آویز«حقوق بشر» از فعالیت‌های ضدانقلابی در کوبا حمایت می‌کنند.

سوسیال دمکرات‌ها از همه مرزهای گستاخی و ریاکاری فراتر رفته، قطع‌نامه نفرت‌انگیز خود را «همبستگی با کوبا» نامیدند. اما، همبستگی حزب «چپ» در واقع با دولت ایالات متحده، «سیا» و مافیای ضدکمونیستی در میامی است.

طبقه کارگر آلمان، مردان و زنان این کشور که خود را سوسیالیست و چپ می‌دانند، باید یک بار برای همیشه به حزب «چپ» و عوام‌فریبی‌های چپ‌نمایانه آن و نفش کاملاً برملا شده آن پشت کنند.

https://www.idcommunism.com/2021/02/germanys-die-linke-party-adopts-anti-cuban-resolution.html

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/2p9x8n5h