تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: صدای سوسیالیستی
۱ نوامبر ۲۰۲۳

اینک آخرالزمان: غزه

 

فقط برای یک لحظه تصور کنید که یک هولوکاست پسا-آخرالزمان هسته‌ای چگونه می‌تواند باشد. یک چشم‌انداز ویران شده. مردمی که، در وضعیت شوک پس از سانحه، در خیابان‌ها سرگردانند. بدون سرپناه، بدون آب پاکیزه، بدون غذا. فقط لباس‌های که بر تن و کفش‌هایی که به پا دارند. کودکان پریشانی که از زندگی جدیدشان گیج شده‌اند، در محاصره مرگ، ویرانی و ناامیدی. والدین برای یافتن غذا در مغازه‌های خالی تکاپو می‌کنند، در حالی که فرزندان‌شان به دلیل سوء تغذیه، ورم معده و روده‌ها (گاستروانتریت)، و کم آبی می‌میرند. کل خانواده‌هایی که، بدون هیچ‌گونه امکانات درمانی، در خرابه‌های خانه‌های ویران‌شان پناه گرفته‌اند.

بدون دارو برای مبتلایات به بیماری قند، بدون رقیق‌کننده خون برای بیماران سکته مغزی، بدون مراقبت‌های پیش یا پش از زایمان. زنان باردار در کنار جاده برای زایمان، سقط جنین، مرده‌زایی و بدون محل پرورش نوزدان زودرس. بدون کمک بشردوستانه، فقط مسابقه‌ای برای بقا. هر روز یک خطر جدید.

هر روز تلاش برای یافتن آب و غذای کافی برای حفظ خود و خانواده‌ برای ۲۴ ساعت دیگر. بدون حمام، بدون تراشیدن ریش، بدون امکانات نظافتی، با مدفوع و زوائد انباشته در خیابان‌ها. خطرهای جدید در حال ظهوری که باعث مرگ‌های بیش‌تر از قحطی، بیماری و ساختمان‌های در حال فروریختن می‌شوند. آیا می‌توانید برای یک لحظه آن‌را تصور کنید؟

آیا می‌توانید آن‌را برای یک ساعت تصور کنید؟ آیا می‌توانید برای یک لحظه چنین زندگی کنید؟ آیا می‌توانید برای یک ساعت چنین زندگی کنید؟ آیا می‌توانید یک روز، یک هفته، یک ماه چنین زندگی کنید؟

اسرائیل معادل سه بمب هیدروژنی روی غزه انداخته است. همه ما می‌دانیم که چه بر سر هیروشیما و ناکازاکی آمد. جنگ تقریباً به پایان رسیده بود، نیازی به بمباران غیرنظامیان ژاپنی نیود. بمب‌ها یک تهدید برای اتحاد شوروی، یک هشدار نسبت به توانایی‌های هسته‌ای آمریکا بودند.

خوب یانکی‌ها دوباره مرتکب آن می‌شوند. این بایدن و دولت آمریکاست که به اسرائیل سلاح‌های کشتار جمعی می‌دهد. این بیش‌تر جنگ آمریکا است تا اسرائیل.

از هیروشیما تا فلوجه.

از ناکازاکی تا نابلس.

مرگ بی‌گناهان نشانه سیاست خارجی سلطه‌طلبانه و اهریمنی آمریکاست.

اگر برای متوقف نمودن این نسل‌کشی مداخله نشود، کلمه آخرالزمان در توصیف تعداد کشته‌ها، رنج‌های انسانی و شرایط زندگی فلسطینی‌هایی که رهبران منتخب سیاسی اسرائیل آن‌ها را جانورانی می‌خوانند که روی دو پا راه می‌روند و می‌خواهند که هر دشمن اسرائیل- مرد، زن، کودک و حتا حیوانات آن‌ها – به قتل برسند، نتانیاهو این را گفت، حق مطلب را ادا نخواهد کرد.

او هم‌چنین به سی.‌ان.‌ان گفت که اسرائیل به نمایندگی از تمدن با توحش می‌جنگد، و اگر آن‌ها شکست بخورند، اروپا بعدی خواهد بود. در واقع، کسانی که مرتکب اعمال وحشیانه می‌شوند، سربازان اشغالگر اسرائیل، نیروی دریایی و نیروی هوایی آن‌ها هستند.

اسرائیل بر پایه تروریسم ساخته شد، توسط تروریست‌هایی که فرزندان‌شان میراث پاکسازی قومی فلسطینی‌ها از فلسطین را ادامه می‌دهند. «تنها فلسطینی خوب یک فلسطینی مرده است.».

«پدر و مادر را بکشید، اما مطمئن شوید که کودک را می‌کشید تا برای انتقام خون پدر بزرگ نشود.»

ماشین تروریستی که اسرائیل است باید از کار انداخته شود وگرنه تا ۷۵ سال دیگر شاهد تجاوزات جنایتکارانه آن‌ها خواهیم بود.

«زمانی که انسان‌های نیک‌خواه دست روی دست می‌گذارند، شر شکوفا می شود.» – ادمون برک

https://socialistvoice.ie/2023/12/apocalypse-now-gaza/