تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی (SolidNet)
۱۵ فوریه ۲۰۲۲

 

بیانیه حزب کمونیست آلمان: نه به جنگ در دونباس!

 

در هفته‌های اخیر، سیاست تهاجمی ناتو، ایالات متحده آمریکا و دولت آلمان علیه فدراسیون روسیه تشدید شده است. نیروهای هر چه بیش‌تری از کشورهای ناتو، از جمله بوندس‌وهر [ارتش آلمان- عدالت]، در مجاورت مرز روسیه، در لهستان، و در کشورهای بالتیک مستقر هستند، در حالی که روسیه، از نظر ناتو و دولت آلمان، مجاز به استقرار نیروهایش در کشور خودش نیست. به علت این سیاست غرب، خطر جنگ در اروپا به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.

تبلیغات جنگی و سیاست جنگی غرب با این فاکت که روسیه متهم به طراحی جنگ علیه اوکرائین است، تشدید می‌شود. اما، در واقع، این اوکرائین است که نزدیک به هشت سال با حمایت غرب علیه دونباس، که مردم آن در سال ۲۰۱۴ علیه کودتای نیروهای ناسیونالیست و هوادار- فاشیست مورد حمایت غرب قیام کردند، جنگ به راه انداخته است. در این جنگ، هر هفته مردم در جمهوری‌های‌ خلق دونباس زخمی و کشته می‌شوند و خانه‌ها و زیرساخت‌ها ویران می‌شوند.

یکی از اهدافی که ناتو و آمریکا در حمایت از این کودتا دنبال می‌کردند، ادامه محاصره نظامی روسیه است. این هدف، علی‌رغم همه پیشنهادهایی که از سوی فدراسیون روسیه برای مذاکرات درباره امنیت مشترک ارائه شده است، حتا امروز نیز به‌طور مداوم دنبال می‌شود. بنابراین، تعجب‌آور نیست که اوکرائین در خرابکاری کامل در توافق‌نامه‌های مینسک که مذاکرات مستقیم بین اوکرائین و جمهوری‌های خلق دونباس را در نظر می‌گیرد، از سوی اتحادیه اروپا و ناتو، به ویژه دولت آلمان، حمایت می شود. برخلاف آنچه اغلب به وسیله ناتو و دولت آلمان ادعا می‌شود، فدراسیون روسیه در این مذاکرات طرف مناقشه نیست، بلکه نقش یک کشور تضمین‌کننده، در سطح آلمان و فرانسه را به عهده دارد.

در ماه‌های اخیر، تحویل تسلیحات برخی از کشورهای ناتو به اوکرائین به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است؛ بر این اساس، تحریکات اوکرائین نسبت به دونباس دوباره تشدید می‌شود. بر اساس اظهارات دولت آلمان، آلمان نیز از سال ۲۰۱۴ با چندین میلیارد دلار از دولت کودتا در کیف حمایت کرده است.

در این شرایط، رفقای ما از جمهوری خلق دونتسک اعلام می‌کنند:

حزب کمونیست جمهوری خلق دونتسک از همه احزاب و سازمان‌های خواهر می‌خواهد تا علیه جنگ‌افروزی کی‌یف اعتراض کنند و توجه افکار عمومی بین‌المللی را به فلاکت اجتماعی که توسط امپریالیسم ایجاد شده است جلب نمایند.

نه به جنگ در دونباس!
آری به خودمختاری جمهوری خلق دونباس و جمهوری خلق لوگانسک!

https://tinyurl.com/2pzf5j24

ما به این فراخوان اقدام می‌پیوندیم و همبستگی خود را با هم‌رزمان خود در دونباس اعلام می‌کنیم. مردم دونباس باید بتوانند در صلح سرنوشت خود را تعیین کنند.

مطالبات ما از دولت آلمان:

● عدم تحویل هر گونه اسلحه و کمک نظامی به اوکرائین.

● پایان دادن به حمایت سیاسی از رژیم اوکرائین .

● خروج از ناتو – صلح با روسیه و چین!

http://solidnet.org/article/German-CP-Statement-of-the-German-Communist-Party-on-the-Elections-to-the-Bundestag/

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/2p979huz