تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: به‌پیش (سایت حزب کمونیست جمهوری خلق دونباس)
۱۰ فوریه ۲۰۲۲

 

بیانیه کمیته مرکزی حزب کمونیست جمهوری خلق دونتسک علیه جنگ در دنباس

 

در ۱۴ آوریل ۲۰۱۴، رژیم غیرقانونی کی‌یف یک جنگ تهاجمی را علیه مردم دونباس که به طور مسالمت‌آمیز از حقوق خود برای تعیین سرنوشت و توسعه امن خویش دفاع می‌کردند، آغاز کرد. این امر منجر به تلفات غیرنظامی عظیم در منطقه، و تخریب گسترده تأسیسات و زیرساخت‌های تولیدی شده است.

تقریباً هشت سال است که خصومت‌های بی‌وقفه در دونباس ادامه داشته است. نقض سیستماتیک آتش‌بس به وسیله طرف اوکرائینی نشان می‌دهد که کی‌یف و امپریالیست‌های غربی حامی آن به حل مسالمت‌آمیز درگیری علاقه ندارند. نشانه‌هایی از یک حمله قریب‌الوقوع تمام‌عیار به وسیله طرف اوکرائینی وجود دارد. غرب به طور گسترده سلاح‌های تهاجمی به کی‌یف می‌دهد، ستاد فرماندهی نظامی اوکرائین مدام در حال تقویت نیروی ضربتی خود در دونباس است، هدف اقدامات دیپلماتیک کشورهای امپریالیستی دامن‌زدن به درگیری است. گزارش‌های منظمی از تحریکات قریب‌الوقوع علیه جمهوری‌های خلق وجود دارد. ما باید با تقویت همبستگی بین‌المللی کارگران و همکاری نیروهای مترقی جهان به این امر پاسخ دهیم.

حزب کمونیست جمهوری خلق دونتسک از همه احزاب و سازمان‌های خواهر می‌خواهد تا علیه جنگ‌افروزی کیف اعتراض کنند و توجه افکار عمومی بین‌المللی را به مصائب اجتماعی که به وسیله امپریالیسم ایجاد شده است جلب نمایند

نه به جنگ در دونباس!

آری به خودمختاری جمهوری خلق دونباس و جمهوری خلق لوگانسک!

کمیته مرکزی حزب کمونیست جمهوری خلق دونتسک

http://wpered.su/2022/02/10/zayavlenie-ck-kpdnr-protiv-vojny-v-donbasse-en/

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/2pzf5j24