اعتماد آنلاین

۱۴ مهر ۱۴۰۰

 

وزیر امور خارجه کره را تهدید کرد/ دیگر سریال‌های‌تان را پخش نمی‌کنیم!

 

وزیر امور خارجه: کره جنوبی اگر پولمان را ندهد شاید دیگر سریال کره‌ای پخش نکنیم.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه در جریان دیدار با سفیر و روسای نمایندگی‌های ایران در روسیه، در مورد مذاکرات خود با مقام‌های کره‌جنوبی برای انتقال پول‌های مسدود شده ایران در این کشور، توضیحاتی را مطرح کرد. وزیر خارجه گفته در جریان مذاکرات هفته گذشته خود با مقام‌های کره‌ای مورد مطالبات ایران از این کشور، «به وزیر خارجه کره جنوبی گفتم بچه‌های ما در خانه سریال کره‌ای می‌بینند و از ما می‌پرسند کره‌‌ای‌های مهربان در این سریال‌ها همان کسانی هستند که پول‌های ما را نمی‌دهند؟»

به گزارش ایسنا، به گفته آقای امیر عبداللهیان، تهدید به قطع پخش سریال‌های کره‌ای از صدا و سیما، از موارد دیگری بوده که در این مذاکرات مطرح شده است: «به وزیر خارجه این کشور گفتم مثلاً حتی ممکن است صداوسیمای ایران نیز بگوید که دیگر سریال‌های کره‌ای را پخش نمی‌کنیم به دلیل این که کره به تعهدات خود عمل نمی‌کند.»

با بازگشت تحریم‌های آمریکا حدود ۷ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در بانک‌های کره جنوبی مسدود شده است.

***

تسنیم

۱۴ مهر ۱۴۰۰

انتقادات تاریخی سردار نقدی از هخامنشیان و ساسانیان

 

سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: هخامنشیان پلید، بزرگ‌ترین کشتارها و خیانت‌ها را کرد؛ کشور را هم دو دستی تقدیم یونان کرد؛ ساسانیان هم ایران را تقدیم مغول‌ها کرد….

نقدی اضافه کرد: منطق شاهان ظالم همانند منطق آمریکا است‌. تا وقتی زور دارید زور بگویید و هر زمان که زور ندارید مقابل قدرتمندان تسلیم بشید. سلسله پلید هخامنشی که بزرگترین کشتارها و خیانت‌ها را در کشور کرد بعد از افول قدرت کشور را دو دستی تقدیم یونان کرد. از سوی دیگر ساسانیان هم بعد از افول قدرت کشور را به مغول‌ها تقدیم کردند….

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/ycu9xupx