عدالت: پاکستان در حالی که با روسیه، چین و ایران در نشست «سازمان همکاری شانگهای» پیرامون بحران افغانستان بیانیه مشترک مطلوب  خود را امضاء می‌کرد، با ترکیه عضو ناتو، جمهوری آذربایجان متحد اسراییل، رزمایش مشترک انجام می‌داد.

 

خبرگزاری آناتولی

۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱

رزمایش مشترک ترکیه، آذربایجان و پاکستان  در باکو

 

رزمایش مشترک نیروهای مسلح ترکیه، آذربایجان و پاکستان فردا در باکو آغاز خواهد شد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که رزمایش نظامی مشترک بین نیروهای ویژه ترکیه، آذربایجان و پاکستان با عنوان «سه برادر ۲۰۲۱» روز یک‌شنبه ۱۲سپتامبر در باکو پایتخت آذربایجان آغاز می‌شود.

در این اطلاعیه همچنین تصریح شد که نیروهای ویژه سه کشور نخستین بار در یک رزمایش نظامی مشترک حضور دارند.

گفتنی است که این رزمایش تا ۲۰ سپتامبر ماه جاری ادامه خواهد داشت.

***

ایسنا

۲۰ شهریور ۱۴۰۰

نخستین رزمایش ویژه پاکستان، ترکیه و پاکستان برگزار می‌شود

 

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (شنبه) اعلام کرد، نخستین رزمایش مشترک نیروهای ویژه ترکیه، جمهوری آذربایجان و پاکستان قرار است ۱۲ تا ۲۰ سپتامبر سال جاری میلادی در باکو برگزار شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این وزارت خانه در بیانیه ای آورده است: این رزمایش با عنوان «سه برادر –۲۰۲۱»، ۱۲ سپتامبر آغاز می‌شود و مانور نظامی بین المللی مشترک با حضور نیروهای ویژه‌ای از جمهوری آذربایجان، پاکستان و ترکیه است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین با اعلام اینکه این نخستین رزمایش مشترک بین سه کشور است، ادامه داد: این مانور نظامی با هدف تقویت مسئولیت پذیری و توانمندسازی واحدهای نیروی ویژه جمهوری آذربایجان در جریان عملیات ضربتی و همچنین آماده سازی برای انجام عملیات در دوران جنگ و صلح و همچنین تبادل دانش و تجربیات است.

این رزمایش ۲۰ سپتامبر سال جاری میلادی پایان می‌یابد.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/4r73kp3h