تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: آژانس خبری فدرال (riafan.ru)
۱۶ ژوئن ۲۰۲۲

خوانندگان «فیگارو» ماکرون را به «روابط عمومی بی‌شرمانه در آستانه انتخابات» متهم کردند

 

اکثر خوانندگان روزنامه فرانسوی «فیگارو» متقاعد شده‌اند که رهبر جمهوری از درگیری در اوکرائین به نفع خود استفاده می‌کند. در این زمینه، برخی از مفسران مکرون را «طاعون» فرانسه نامیدند. یکی از خوانندگان «فیگارو» خاطرنشان کرد: «ماکرون از تراژدی مردم اوکرائین برای اهداف انتخاباتی خود به شیوه‌ای کاملاً غیراخلاقی و بی‌شرمانه استفاده می کند.»

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، اولاف شولز صدراعظم آلمان و ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا برای گفت‌وگو دریاره حمایت از کی‌یف و امکان عضویت آن در اتحادیه اروپا وارد اوکرائین شدند.

***

سفر رهبران اروپایی به کی‌یف کاملاً نمایشی است، زیرا در واقع سیاست اوکرائین از انگلیس و آمریکا کنترل می‌شود. این نظر توسط الکساندر آسافوف، دانشمند علوم سیاسی در مصاحبه با خبرنگار ما بیان شده است.

امروز ۱۶ ژوئن، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، اولاف شولز، صدراعظم آلمان و ماریو دراگی، نخست‌وزیر ایتالیا برای یک سفر رسمی وارد کی‌یف شدند. پس از آن کلاوس یوهانیس رئیس‌جمهور رومانی نیز وارد پایتخت اوکرائین شد. اطلاعات مربوط به این سفر از پیش معلوم بود. کارشناسان و تحلیل‌گران مختلف گفته‌اند که هدف واقعی از سفر رهبران اروپایی به کی‌یف، شاید واداشتن ولودیمیر زلنسکی به صلح باشد.

الکساندر آسافوف گفت:

«اروپای قدیم» نمی‌تواند زلنسکی را به انجام هیچ کاری متقاعد نماید. زیرا زلنسکی معمولاً مستقیماً توسط سرپرستان خود در واشنگتن و لندن در همه جهات هدایت می‌شود. بنابراین، «اروپای قدیم» فقط برای اهداف خودخواهانه شخصی، به منظور به دست آوردن جای‌پایی در رسانه‌ها، به مثابه افرادی که در برخی از روندهای حمایت از اوکرائین شرکت می‌کنند، وارد کی‌یف شد. و در واقع، این سفر برای ماکرون، برای شولز، و برای دراگی مهم است. زیرا با انجام این سفر نیازی به اثبات پایبندی جمعی غرب به شرایط و اجماع ضدروسی و طرفدار اوکرائین از راه های دیگر وجود ندارد. البته نیاز کم‌تری به تخصیص بودجه، و بسیار کم‌تر از آن برای تامین سلاح، یا به تعبیری دیگر، نیاز به کمک واقعی وحود دارد. اکنون می‌توانند بگویند- آمدیم، بحث کردیم، سعی ‌کردیم، فکر کردیم چگونه سخت‌ترین مسائل، از جمله مسأله حل‌نشده تعیین وضعیت نامزدی عضویت در اتحادیه اروپا را حل کنیم. و آن‌ها نمی‌توانند زلنسکی را به صلح متقاعد نمایند، زیرا زلنسکی نمی‌خواهد متقاعد شود. تصمیم نه توسط زلنسکی، و نه در کی‌یف گرفته می‌شود.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/4bvn6kd4