خبرگزاری تسنیم

١۶ اسفند ١٣۹۲ (۷ مارس ۲۰۱۴)

بیانیه بسیج جامعه زنان کشور به مناسبت برگزاری کمیسیون مقام زن: بزرگ‌ترین ظلم غرب به زن اجرای برابری جنسیتی است

 

خبرگزاری تسنیم: بسیج جامعه زنان به مناسبت برگزاری کمیسیون مقام زن بیانیه ای را صادر و تاکید کرد: بزرگ‌ترین خشونت در غرب شعار و اجرای برابری جنسیتی است که زنان همانند مردان در بیرون از خانه کار کرده و حتی در مشاغل مردانه نیز حضور دارند. نسخه قابل چاپ به گزارش خبرگزاری تسنیم، بسیج جامعه زنان به مناسبت برگزاری کمیسیون مقام زن در سازمان ملل بیانیه‌ای را صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: ‌برگزاری کمیسیون مقام زن در سازمان ملل بهانه‌ای است تا در آن به مشکلات موجود در حوزه زنان و راه‌کارهای حل و رفع آن پرداخته شود که البته این امر فی نفسه امر موثری است و قابلیت طرح و رفع بسیاری از نارسائی‌ها درحوزه زنان را دارد اما آنچه سبب عدم تحقق این نتیجه و همچنین به انحراف کشیده شدن موضوع می‌گردد تغییر جایگاه متهم و شاکی، بدهکار و طلبکار درحوزه حقوق و تکالیف زن است.

این بیانیه می‌افزاید: کشورها و سازمان‌های به اصطلاح مدافع حقوق زن در غرب واقعا تحت تاثیرسیاست‌های قدرت‌های غربی مسیر فضای موضوع را با اتهام‌زنی‌های گزینشی به گونه‌ای غبارآلود کرده اند که تشخیص ظالم و مظلوم در این حوزه بسیار سختو ریشه‌یابی خلاء‌ها به نوعی ناممکن است در مقابل افراطی که گفته شد تفریط آن‌ها در قبال زن و حقوق انسانی وی سابقه‌ای بس تاریک و طولانی دارد از ظلم‌های قرون وسطی، رنسانس و پس از آن ستم مدرن در حق زن ودر غالب فمنیسم وآموزه‌های آن هیچگاه از تقویم تاریخ محو نمی‌شود.

در این بیانیه تاکید شده است: جوامع غربی با داشتن تفکرات فمنیستی و قوانین به اصطلاح برابر به جهت بی‌توجهی به ارزش‌های اخلاقی و انسانی در حال حاضر با رشد قابل توجه آمار بالای نرخ طلاق، تضعیف نهاد خانواده، خانواده‌های تک والد، سقط جنین در دختران نوجوان، خشونت علیه زنان در خانواده و فقر زنانه روبرو هستند. بزرگ‌ترین خشونت در غرب شعار و اجرای برابری جنسیتی است که زنان همانند مردان در بیرون از خانه کار کرده و حتی در مشاغل مردانه نیز حضور دارند و هویت اصلی خود را از دست داده‌اند. در دنیای غرب زنان بیش از همه از شعار تشابه صدمه دیده‌اند افکار فمنیستی هرگز جایگاه و منزلت والای زن در جامعه را ندیده و همیشه با حسد و حسرت به جایگاه مرد به عنوان منتهای رشد بشر نگریسته است در صورتی‌که تلاش درجهت تبدیل خصوصیات زن به خصوصیات مردانه نگرشی تحقیر‌آمیز و غیرانسانی نسبت به زن است.

نادیده گرفتن نقش محوری زن در خانواده و عدم توجه به نقش موثر او درمسائل عاطفی و تربیتی و تضعیف نهاد خانواده محصول تفکر غلط فمنیسم است

و حال اینکه اسلام عزیز در بدو تولدش در ١۴٠٠ سال پیش به زنان حق مالکیت بر اموال خود، حق رای، شرکت در عرصه های سیاسی و حق تحصیل برای زنان را به رسمیت شناخته است در صورتی که کشورهای داعیه‌دار حقوق زنان بطور مثال انگلستان در سال ١۸۸٢ به زنان اجازه مالکیت داد و یا فرانسه در سال ١۹۴۴ به زنان اجازه مشارکت سیاسی داد و یا این‌که کشور آمریکا که خود کنوانسیون رفع تبعیض مصوب ١۹۷۹ سازمان ملل را نپذیرفته است اما به برخی کشورها برای قبول کامل و بدون حق رزرو این کنوانسیون فشار بسیار وارد می‌کند.

در این بیانیه آمده است: ما زنان سرزمین ایران، دین اسلام و آموزه‌های آن را محترم و برخود واجب دانسته و هرگونه جریان ضد دین را طرد می‌کنیم و مطابق بیانات مقام معظم رهبری معتقدیم: زن در تعریف غالباً شرقی، همچون عنصری در حاشیه و بی‌نقش در تاریخ‌سازی، و در تعریف غالبا غربی، به مثابه ی موجودی که جنسیت او بر انسانیتش می‌چربد و ابزاری جنسی برای مردان و در خدمت سرمایه‌داری جدید است، معرفی می‌شد. شیر زنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم، (زن نه شرقی، نه غربی) است.

زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که می‌توان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود، ودر عین حال، در متن و مرکز بود. می‌توان سنگر خانواده را تمیز نگه داشت ودر عرصه ی سیاسی واجتماعی نیز، سنگر سازی‌های جدید کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد. زنانی که اوج احساس و لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت در آمیختند و مردانه‌ترین میدان‌ها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری خود فتح کردند.

***

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

 

کریستین لاگارد رئیس صندوق بین‌المللی پول و حسن روحانی رئیس‌جمهور اسلامی ایران در نیویورک

کاترین اشتون وزیر امورخارجه اتحادیه اروپایی و ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی

اِما بونینو ویز امورخارجه ایتالیا و ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی

وندی شرمن سومین مقام ارشد وزارت امورخارجه آمریکا با عراقچی عضو ارشد تیم ایرانی در مذاکرات هسته‌ای

تاریا کرونبرگ رئیس هیئت پارلمانی اروپا در دیدار با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

فیلم «بی‌احترامی» رئیس هیئت پارلمانی اروپا به هاشمی رفسنجانی

عکس یادگاری وزرای دفاع نروژ، سوئد، آلمان و هلند در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، که ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی نیز در آن شرکت داشت.