تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: حزب کمونیست ترکیه
۶ نوامبر ۲۰۲۳

 

کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه به مناسبت سفر بلینکن دیپلمات آمریکایی به ترکیه بیانیه‌ای صادر کرد و از شهروندان خواست یک زنجیره انسانی برای فلسطین تشکیل دهند.

 

 

قاتل در آنکارا است! علیه قتل‌عام به خیابان‌ها بیایید، بخشی از زنجیر انسانی برای فلسطین باشید

اسرائیل در شُرف تبدیل چندین دهه اشغال فلسطین به نسل‌کشی است.

بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها و کاروان‌های غیرنظامی هدف حملاتی قرار گرفته‌اند که هفته‌ها ادامه دارد. تاکنون بیش از ۱۰ هزار غیرنظامی، از جمله ۵ هزار کودک در این حملات خونین جان خود را از دست داده‌اند.

این روزها یکی از وزیران اسرائیل اشغالگر به جایی رسیده است که می‌تواند در چشم بشریت نگاه کند و بگوید: «یک بمب هسته‌ای به غزه یکی از احتمالات است.»

خون جلوی چشم‌هایشان گرفته است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، بزرگ‌ترین حامی اسرائیل، امروز در آنکارا حضور دارد.

این دیداری است که اشغالگران و حامیان آن‌ها را تقویت می‌کند و به آن‌ها مشروعیت می‌بخشد.

خون کسانی که در جریان مقاومت در برابر اشغالگری در فلسطین جان خود را از دست دادند و خون کودکانی که در حملات وحشیانه‌ای که روزها ادامه دارد جان باختند، بر دستان بلینکن و نظامی است که او نمایندگی می‌کند.

علیه سفر بی‌شرمانه بلینکن و کشتار مداوم در فلسطین، ما از شهروندان آنکارا می‌خواهیم برای همبستگی با مردم فلسطین به خیابان‌ها بیایند و بخشی از زنجیر انسانی باشند.

ما چهارشنبه ۸ نوامبر ساعت۱۹:۰۰ در پارک کوگولو آنکارا گرد هم می‌آییم و یک زنجیر انسانی که تا اقامتگاه سفارت اسرائیل امتداد خواهد داشت، تشکیل می‌دهیم.

ما از همه شهروندان دعوت می‌کنیم که گردهم آیند و علیه این کشتار ددمنشانه اعتراض کنند.

حزب کمونیست ترکیه
کمیته مرکزی

https://tinyurl.com/bdhwvfcv