تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: خبرگزاری فدرال (riafan.ru)
۹ مه ۲۰۲۲

نتیجه نبرد برای جمهور خلق لوگانسک مشخص شد: پرچم روسیه بر فراز شهرداری پوپاسنایا برافراشته شد

 

آزادسازی پوپاسنایا یک پیروزی استراتژیک برای نیروهای مسلح روسیه و نیروهای متحد آن است. در آستانه «روز پیروزی»، شکست خطوط دفاعی نیروهای مسلح اوکرائین و آزادسازی منطقه مستحکم از دست دشمن، تحقق یافت. این شهر یک نقطه دفاعی کلیدی برای نیروهای اوکرائینی بود. و در کل، کنترل این شهر هم‌اکنون نتیجه نبرد برای مهور خلق لوگانسک را مشخص کرده است. در ۹ مه، ویتالی میلونوف معاون دومای دولتی، و اکسیم شوگلی رئیس «صندوق حمایت از ارزش‌های ملی» از شهر بازدید کردند. آن‌ها به ساختمان شهرداری در پوپاسنایا رفتند تا پرچم روسیه را به مثابه نماد آزادی کامل شهر به اهتزاز درآوردند.

ویتالی میلونوف نماینده دومای دولتی گفت: «ما امروز در روز پیروزی به اینجا آمدیم تا به کسانی که این روز را جشن می‌گیرند درود بفرستیم، و برای کسانی که جشن نمی‌گیرند ابزار تأسف نماییم. زیرا کسانی که این روز را جشن نمی‌گیرند، همه و همه، بازندگان هستند. امروز، ۹ مه، ما تصمیم گرفتیم که تنها پرچم ممکن که می‌تواند بر سر در شهرداری پوپاسنایا برافراشته شود، پرچم روسیه است.»

علامت‌های اوکرائینی از ساختمان شهرداری برداشته شد. اکنون همه چیز در اینجا حاکی از این است که زندگی جدیدی در شهر آغاز می‌شود و ماکسیم شوگالی و ویتالی میلونوف به کار خود ادامه خواهند داد، زیرا بایگانی پیدا شده در شهرداری، که نمایندگان رژیم کی‌یف با عجله آن را رها کردند، اکنون در حال مطالعه و بررسی است. هم‌اکنون مشخص شده است که در این بایگانی مطالب افشاگرانه‌ای درباره حامیان زلنسکی وجود دارد.

ویتالی میلونوف افزود: «تشکر از شما که اینقدر ترسو هستید، حامیان زلنسکی ترسو هستند، آن‌ها همه اطلاعات در باره خودشان را دست نخورده به جا گذاشتند، ما مطمئناً همه را با دقت مطالعه خواهیم کرد، کار زیادی در پیش داریم. قدرت، قدرت مشروع به زودی دوباره در این‌جا مستقر خواهد شد. ما سقف را تعمیر خواهیم کرد، به استثنای چیز بزرگی که به ساختمان اصابت کرده، همه چیز سالم است، ما طوری آن‌را تعمیر خواهیم کرد که همه چیز حفظ شود، ما همه چیز را نگه خواهیم داشت و شهرداری را دائر خواهیم کرد. من قول می‌دهم که در آینده نزدیک با مردم کار کنیم، مشکلات آن‌هار ا حل نماییم، زیرا روسیه برای همیشه در اینجا خواهد بود.»

پیش از این، خبرگزاری فدرال نوشت که در جریان تخلیه غیرنظامیان در پوپاسنا، ملی‌گرایان اوکرائینی به سوی شهروندان آتش گشودند. نظامیان روسی موفق شدند مدارک ساکنانی را که امروز در نتیجه گلوله‌باران نیروهای مسلح اوکرائین جان باختند، حفظ کنند. آن مدارک به ویتالی میلونوف تحویل داده شد.

https://riafan.ru/23189937-ishod_bitvi_za_donbass_reshen_na_administratsii_popasnoi_vodruzili_rossiiskii_flag

***

خبرگزاری عربی سوریه

۸ مه ۲۰۲۲

شهر پوپاسنایا در جمهوری لوگانسک آزاد شد

 

مسکو – سانا- رمضان قدیروف، رئیس جمهوری چچن، گفت که نیروهای روسی موفق به کنترل بیشتر شهر پوپاسنایا در جمهوری لوگانسک شدند و خیابان های اصلی و مناطق مرکزی «پاکسازی» شدند.

یه گزارش خبرگزایر نووستی؛ قدیروف در کانال تلگرامی خود نوشت: «جنگجویان نیروهای ویژه چچن توانستند کنترل بیشتر مناطق پوپاسنایا را به دست بگیرند و خیابان های اصلی و مناطق مرکزی شهر به طور کامل پاکسازی شدند.»

وی افزود که چنین نتیجه‌ای اجتناب ناپذیر است و تنها موضوع زمان است

قدیروف همچنین ابراز اطمینان کرد که تمام وظایف تعیین شده توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه انجام خواهد شد و اهداف تعیین شده محقق خواهد شد. دیروز قدیروف اعلام کرد که این شهر در محاصره است و ۸۰ درصد آن تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه است

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/566j29vr