تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

 

پاسخ ولودیمیر زلنسکی به نامه محمود احمدی‌‌نژاد

 

جناب آقای محمود احمدی‌نژاد، دامت برکاته،

نامه تبیینی و تحلیلی حضرتعالی دریافت، و با شرکای بین‌المللی ما در میان گذاشته شد.

مقدمتاً، از این که تفاوت بین ولودیمیر و ولادیمیر را ملحوظ نفرموده‌، و در اذهان ناآگاه شبهه هم‌اسمی بین ستمگر و ستمدیده، بین شیطان و فرشته را ایجاد نموده‌اید آزرده خاطر شدیم.

بعد از آن، برادران ایمانی ما در ناتو و در اسراییل – به قول شما (در گذشته نه چندان دور) «رژیم صهیونیستی» – نسبت به این حرکت حضرتعالی و نسبت به اعلام همبستگی اشخاص دمدمی مزاج جداً هشدار دادند.

اگر شما از یاد برده‌اید که در گذشته چه‌ها درباره متحدین دائم و پا برجای ما به زبان آوردید، نه ما و نه آن‌ها فراموش نکرده‌ایم. البته ما فراموش نمی‌کنیم، ولی اگر از خلوص نیأت شما اطمینان حاصل شود، حتماً خواهیم بخشید.

به انضمام، یک نمونه از اظهارات تبینی و تحلیلی که شما در گذشته علیه ما، امثال ما، و متحدین راهبردی ما اظهار فرمودید ارسال می‌شود.

گرچه به قول یک ضرب‌المثل قدیمی شما، «دربیابان لنگه کفش غنیمت است»، اما، ما حتا در این شرایط دشوار که باید از هرگونه کمک و همبستگی استقبال نمود، تفاوت بین «لنگه کفش» و «رفیق نیمه‌راه» را از یاد نمی‌بریم.

با احترامات فائقه
ولودیمیر زلنسکی

***

خبرگزاری فارس

۲۰ مرداد ۱۳۹۱

احمدی‌نژاد در نشست سران کشورهای اسلامی: آزادی و دموکراسی از لوله تفنگ ناتو به دست نمی‌آید

 

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،رییس جمهوری اسلامی ایران در نشست فوق‌العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در مکه در سخنانی روشنگرانه هشدارهای قاطع، تاریخی و صریحی درباره تحولات منطقه خطاب به سران برخی کشورهای منطقه بیان کرد.

محمود احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه نباید دشمن را دست کم گرفت و باید توجه داشت که آنان برای همه کشورها برنامه و طراحی‌هایی دارند ، اظهار داشت : تمام دل خوری‌ها و اختلافات شخصی و قومی و طایفه‌ای و مذهبی، زنده شده و با حداکثر قدرت در حال اثرگذاری است. آیا شادکامی آشکار دشمن را نمی بینیم؟

وی خاطر نشان کرد: همه به جان هم افتادند ، پول و اسلحه می‌دهند ، برای کوبیدن یکدیگر اصلاً دشمن فراموش و از دستور کار فعالان سیاسی خارج شده است .

رییس‌جمهور با طرح این سوال که روند دشمنی‌ها به سوی کیست ؟ به سوی استکبار و صهیونیست‌ها و یا برادران مسلمان و هموطنان و دوستان؟ گفت : آیا غیر از این است که برادرانی که باید در یک صف واحد ضمن احترام به حقوق اساسی یکدیگر یعنی آزادی ، عدالت و کرامت متحداً در مقابل دشمنان بایستند ، در مقابل هم صف آرایی کرده و با نهایت خشونت یکدیگر را می‌کوبند.

وی افزود: با نهایت تاسف مجبوریم این واقعیت را بپذیریم که دشمن فراموش شده است و خودی‌ها به جان هم افتاده اند و دردمندانه باید گفت که دشمن در بخشی از طراحی های خود موفق شده است .

احمدی نژاد گفت: می خواهم گله ای داشته باشم، متأسفانه غفلت کرده و در دام دشمن افتادیم بدون اینکه توجه کنیم که در حال ورود به جنگ تمام عیار و خانمانسوز و بی‌حاصل قومی و مذهبی هستیم که ممکن است دهها سال به طول انجامد. متاسفانه اکنون نیز در نقشه دشمن بازی می شود .

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد : کسانی که با شعار تغییر در سیاست‌های استکباری دولت امریکا به روی کار آمدند به جای اصلاح رفتار زشت و سلطه طلبانه آن دولت در منطقه و جهان و احترام به ملت‌ها و دولت‌ها و تأمین خواسته‌های به حق مردم آمریکا، امروز هدف اصلی خود از شعار تغییر را تغییرات در منطقه ما اعلام می‌کنند و برای همه خط و نشان می‌کشند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: استعمارگران و برده داران دیروز و عاملان همه بدبختی‌های ملت‌ها یکباره طرفدار حقوق مردم شده‌اند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه نیروی نظامی ناتو خواب حمله به منطقه و تسلط دوباره بر آن را می‌بیند ، گفت : امروز همه ما بدون اینکه متوجه باشیم وارد یک نقشه شده‌ایم، نقشه ای که توسط دشمن طراحی شده است. بدون دلیلی روشن و چه بسا بر اساس اطلاعات نادرست و به بهانه‌های گوناگون شخصی، قومی و تاریخی و حتی مذهبی با یکدیگر دشمنی می‌کنیم و چنانکه پیداست بهترین فرصت را رایگان به دشمن تقدیم می‌کنیم و امکانات مادی و رسانه ای و بلکه نظامی علیه یکدیگر به کار گرفته شده و جنگ تبلیغاتی به اوج رسیده است.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: در شرایط کنونی دشمن فرصت پیدا کرده است تا بدون هزینه و با ثروت و اسلحه و نیروی انسانی خودمان، ظرفیت‌های ملی و بین‌المللی ما را منکوب و ملت‌های ما را از فرصت‌های رشد و تعالی محروم سازد و خطر رژیم صهیونیستی و حامیان او تقریباً به فراموشی سپرده شده است.

رییس‌جمهور افزود: سئوال من این است که امروز در منطقه ما چه کسانی، چه کسانی را می‌کشند در افغانستان، عراق، سوریه، سودان، بحرین و یمن و لیبی و سایر کشورها چه کسانی با چه کسانی مقابل هم قرار گرفته‌اند.

احمدی‌نژاد گفت: اگر بپذیریم که عدالت ، آزادی و کرامت حق همه ملت‌هاست و همه در یک کشتی و دارای یک سرنوشت هستیم و خطر رژیم صهیونیستی و اربابان او عظیم است ، باید دست به دست هم از یک سو در فضایی برادرانه مشکلات کشورها را بر اساس آزادی و عدالت حل کنیم و انتخابات آزاد و عادلانه را برپا نماییم و از سوی دیگر در برابر دشمنان مشترک، جبهه متحد تشکیل دهیم.

رییس‌جمهور تصریح کرد: تا دیر نشده است باید خودمان آستین‌ها را بالا زده و اجازه ندهیم دیگران برای ما تصمیم بگیرند و برای زندگی ما خط مشی تعیین کنند.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: برای حل اختلاف بین گروه‌های مختلف و یا بین آن‌ها و دولت‌ها و نیز برای ایجاد فضای برادری و انجام اصلاحات اساسی در کشورها و همچنین حل اختلاف بین دولت‌ها پیشنهاد می‌کنم ، یک نهاد داوری متشکل از افراد مؤمن و متعهد و عادل و مورد وثوق با اختیارات کامل و سازوکار داوری عادلانه و روشن تشکیل داده و ایمان مردم و قدرت دولت‌هایمان را تضمین و پشتوانه داوری‌های او قرار دهیم و همه متعهد شویم که قضاوت‌های آن نهاد را بپذیریم.

رییس‌جمهور اظهار داشت: احاله داوری و تصمیم به نهادهای وابسته به استکبار جهانی و یا خود مستکبران همیشه به ضرر همه ما بوده و تجربه نشان داده است که آنان دوست و امین نیستند. خداوند ما را به پرهیز از رجوع به داوری آنان و ارجاع اختلافات به داوری مؤمنان فرمان داده است.

وی با بیان اینکه باید نشان دهیم که راه حل‌های بهتری برای اداره جوامع و جهان امروز داریم ، گفت: باید در برابر پیامبر اعظم (ص) و خدای متعال برای اقدامات امروزمان دلیل محکم داشته باشیم ؛ بدیهی است که موضوع تشکیل نهادی برای داوری در عین اهمیت و کارکردی که برای همه اعضا دارد نیازمند گفتگوی بیشتر در جزئیات است و از این جهت پیشنهاد می‌کنم نشست بعدی سران در اولین فرصت برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شود و اینجانب آماده‌ام تا همه برادران خود را در تهران میزبانی کنم.

رییس‌جمهور در ادامه توجه ویژه به رژیم اشغالگر صهیونیستی و صهیونیست‌ها را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه همه می‌دانید که رژیم ضدبشری صهیونیستی یک غده سرطانی بدخیم است که با ادامه حضور او در سرزمین فلسطین همه منطقه در خطر خواهد بود ، اظهار داشت: دشمن با یک طراحی پیچیده و حتی با ژست برخورد با صهیونیست‌های تندرو به دنبال تثبیت این رژیم است. مگر نه اینکه دولت امریکا بارها اعلام کرده و می‌کند که به حفظ رژیم صهیونیستی متعهد می‌باشد.

احمدی‌نژاد گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از تشکیل دولت مستقل فلسطینی حمایت کرده و مدت‌های طولانی در خط مقدم دفاع از آرمان فلسطین بوده است ولیکن امروز اعلام خطر می‌کنم که دشمن شکست خورده و در برابر ملت‌ها، با طرح فریبکارانه تشکیل دو دولت در فلسطین در صدد تثبیت صهیونیست‌های غاصب و گرفتن فرصت تاریخی برای بازسازی سلطه خود در منطقه است.

رییس‌جمهور تصریح کرد:‌ تمام سرزمین فلسطین متعلق به ملت فلسطین است که با اراده و رأی آزاد آنان اداره خواهد شد و صهیونیست‌های بی فرهنگ نباید حتی در یک وجب از سرزمین فلسطین حاکمیت داشته باشند، در غیر این صورت در آینده نه چندان دور باید شاهد تکرار جنایات آنان و نابسامانی و تفرقه گسترده تر بین خودمان باشیم.

احمدی‌نژاد تاکید کرد : با توجه به تحولات منطقه امسال باید روز قدس پرشورتر و پرشکوهتر از همیشه در تمام جهان برپا شود .

رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به اینکه این اجلاس در یکی از خطیرترین مقاطع تاریخی منطقه ای و بین‌المللی برگزار می‌شود و ملت‌ها و دولت‌ها چشم دوخته‌اند که ما چه می‌کنیم، اظهار داشت: حدود دو سال است که کشورهای مسلمان دچار التهاب و تحولات بسیار مهمی هستند که سرنوشت مسلمانان و به نوعی جهان به آن وابسته است. بدیهی است که در اولویت باید ضرورت‌ها، بسترها و عوامل مؤثر در تحولات و چگونگی مدیریت آن را به خوبی شناخت. این تحولات باید در منطقه مدیریت شود و بهترین ثمرات را برای ملت‌ها نتیجه دهد.

در صورتی این تحولات توسط دیگران که دارای سابقه دیرینه خصومتند مدیریت شود آنگاه باید منتظر آسیب‌های جدی به ملت‌ها و منابع منطقه بود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز با دو موضوع اساسی و بسیار مهم مواجهیم که باید هر دو را به موازات هم مورد توجه قرار دهیم ، گفت : ضرورت تأمین حقوق اساسی و رفاه و سعادت مردم و همچنین توجه به دشمنان تاریخی و قدرتمند و قسم خورده ملت‌ها به ویژه ملت‌های مسلمان دو موضوع مهم پیش روی ماست.

رییس‌جمهور با اشاره به موضوع اهمیت توجه به حقوق اساسی مردم ، گفت : همه انسان‌ها حق دارند از کرامت، عدالت و آزادی و پیشرفت و رفاه برخوردار باشند این حق قطعی و خدادادی است، خداوند انسان‌ها را آزاد خلق کرده است و زندگی با کرامت و سعادتمند را برای همگان مقرر فرموده است. بدون عدالت و آزادی و کرامت، شخصیت و حقیقت انسانی شکوفا نمی شود، پیامبر عزیز ما و اسلام ناب محمدی (ص) پیشگام و پرچمدار این حقوق برای همه ملت‌ها بوده اند.

وی افزود: پرستش و عبودیت حقیقی و رسیدن به قله های کمال انسانی در سایه عدالت و آزادی و کرامت محقق خواهد شد؛ همه ملتها از جمله ملتهای ما در اولویت اول، حق دارند از این حقوق به طور کامل و در حد اعلاء برخوردار باشند.

رییس جمهور با بیان اینکه بدیهی است که ما با جامعه تراز اسلام حقیقی فاصله داریم و ملتهای ما از شرایط حاکم بر خود راضی نیستند لذا انجام تغییرات و اصلاحات یک ضرورت است ، تصریح کرد : هیچ کس نباید و حق ندارد درباره ضرورت اصلاحات و تأمین کامل حقوق اساسی مردم ذره‌ای تردید به خود راه دهد.

احمدی‌نژاد در ادامه به طراحی دشمنان علیه ملت‌های منطقه و ارزش‌های الهی و انسانی اشاره کرد و گفت : نباید فراموش کنیم که جبهه استکبار صدها سال در آرزوی تسلط بر منطقه ما یعنی منطقه فرهنگ و ثروت بوده است و هزاران توطئه طراحی و اجرا شده و جنگ‌های متعددی بر ملت‌های ما تحمیل شده است.

رییس‌جمهور افزود: نباید فراموش کنیم که جبهه استکبار با یک طراحی فریبکارانه، جنایتکارترین افراد را به واسطه رژیم جعلی و اشغالگر صهیونیستی به زور سلاح در قلب منطقه ما یعنی فلسطین مظلوم تحمیل کرده و به واسطه او شخصیت، حقوق و اعتبار دولت‌ها و ملت‌ها را لگدمال کرده است.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: نباید فراموش کنیم که صهیونیست‌ها از زشتکارترین عناصر شناخته شده تاریخ هستند که برای تأمین منافع نامشروعشان ارزش‌های الهی و انسانی را قربانی می کنند. دست به هر کاری می‌زنند، فرهنگ‌ها را نابود می‌کنند و سرزمین‌ها را به آتش می‌کشند. جنگ راه انداخته و زندگی و اموال مردم را غارت می‌کنند.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: جبهه استکبار اکثر مراکز اصلی اقتصادی و رسانه‌ای و قدرت را در آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیراروپایی در اختیار دارند و به دنبال تسلط بر تمام جهان هستند و تسلط بر منطقه ما را لازمه تسلط بر جهان می‌دانند و این یک طراحی تاریخی است که حداقل پانصد سال سابقه دارد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه حدود صد سال دشمنان ما رو به جلو و ملت‌های ما در حال انفعال بوده‌اند، خاطر نشان کرد: در پی بیداری عظیم ملت‌ها در دهه‌های اخیر و به دنبال زیر سئوال رفتن اساس رژیم جعلی صهیونیستی و به خطر افتادن منافع نامشروع آنان در برابر مقاومت جانانه مردم فلسطین و ملت‌های منطقه و بلکه جهان، آنان طرح‌ها و توطئه‌های جدیدی را به اجرا گذاشته‌اند و می‌خواهند مانع از پیشرفت و عزت ملت‌ها شوند و رژیم اشغالگر صهیونیستی را از قهر ملت‌ها نجات دهند.

رییس‌جمهور گفت : دشمنان ملت‌ها به دنبال خاورمیانه جدیدی هستند که به طور کامل تحت سلطه آنان و تأمین کننده منافع نامشروع آنان باشد از این رو آن‌ها برای همه کشورهای منطقه برنامه‌ریزی کرده‌اند و کسی استثناء نیست؛ آن‌ها هیچ یک از ما را پیشرفته و قدرتمند و عزیز نمی‌پسندند.

احمدی‌نژاد خطاب به حاضرین اجلاس و همه ملت‌ها گفت : باید هوشمندانه هر دو موضوع یعنی ضرورت قطعی اصلاحات و تأمین حقوق اساسی ملت‌هایمان و همچنین مقابله شجاعانه و مدبرانه با توطئه‌ها و تحمیلات دشمنان قسم خورده را با هم در نظر بگیریم و در این مسیر نه وجود دشمن و طراحی و تحمیل‌های او باید مانع از تأمین کامل حقوق اساسی ملت‌هایمان شود و نه، اشتغال به اصلاحات ما را از دشمن و برنامه هایش غافل نماید.این دو یک حقیقت و یک مأموریتند و لازم و ملزوم یکدیگر می‌باشند.

رییس‌جمهور گفت : از عوامل اصلی عدم تأمین حقوق اساسی و تحمیل شرایط غیر انسانی بر ملت‌ها حضور ، نفوذ و اقدامات دشمنان است .

احمدی‌نژاد اظهار داشت: گرچه امروز ملت‌ها به درستی بیدار شده‌اند و به دنبال تأمین حقوق اساسی خود هستند، اما دشمن هم طراحی‌های خو را دارد از این رو شرایط خطیر و حساسی پدید آمده است که باید از این شرایط، هوشمندانه و با موفقیت عبور نماییم.

رییس‌جمهور افزود: باید با کمک یکدیگر و بر اساس برادری، همزمان اصلاحات را انجام دهیم و هم دشمن را از منطقه بیرون کنیم و برای تحقق این هدف ما همه امکانات را در اختیار داریم البته باید مراقب باشیم که لحظه‌ای غفلت ممکن است دشمنان و صهیونیست‌ها را برای صد سال بر منطقه و کشورهای ما مسلط کند.

احمدی‌نژاد در ادامه ضرورت وحدت و همدلی کشورها و ملت‌های منطقه را مورد تاکید قرار داد و گفت: اولین لازمه تأمین حقوق اساسی ملت‌ها و مقابله با طرح‌های دشمنان، وحدت و همدلی است ؛ پیامبر عزیز ما پیامبر وحدت است و ما را به برادری فرا خوانده است. خداوند یکی است، قرآن یکی، دین اسلام یکی و پیامبر ما یکی است. او ما را دعوت به برادری و زندگی سعادتمند در سایه توحید و عدالت و آزادی و کرامت کرده است.

رییس‌جمهور تصریح کرد : اگر همدلی لازم، محقق نشود خطر در کمین است. این خطر شامل همگان است و هیچ کس از آن مصون نیست؛ زیاده خواهانی که در آرزوی استیلا بر انرژی و منابع سرشار منطقه‌اند را نمی‌توان به دوستی برگزید و به وفاداری آنان اعتماد کرد زیرا آن‌ها فقط به منافع نامشروع و نامحدود خود می‌اندیشند. پایان کار کسانیکه فریب وعده‌های دروغ آن‌ها را می‌خورند سخت و تلخ و قضاوت تاریخ درباره فریفتگان بسیار سنگین خواهد بود.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه تأمین حقوق مردم رد سایه وحدت و همدلی محقق می‌شود، گفت : درگیری‌ها به ضرر همه است. هر گلوله‌ای که شلیک می‌شود و هر یک نفر که به زمین می‌افتد کینه‌ها و مشکلات عمیق‌تر و حل مسائل سخت‌تر می‌شود. و هر کس که فرمان درگیری می دهد و یا به دنبال تشدید کینه‌ها و درگیری‌هاست در خط دشمن است و قطعاً برادری و دوستی بهتر از دشمنی است.

رییس‌جمهور تصریح کرد: رمز و راز پیروزی، همدلی و وحدت همگان و کنار گذاشتن اختلافات و خودخواهی‌ها و برتری‌جویی‌ها و گفتگو و تعامل سازنده و برادرانه است.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه باید خودمان و با روش‌های خودمان مسائل خود را حل و فصل کنیم ، گفت: دولتهای استکباری نمی‌توانند و نباید به ما درس آزادی و عدالت بدهند. آنان خود منشأ بی‌عدالتی‌ها و دیکتاتوری‌ها هستند و به ملت‌های خود نیز ترحم نکرده و شرایط ناعادلانه وسختی را به آن‌ها تحمیل کردند.

رییس‌جمهور اضافه کرد: امروز مردم آمریکا و اروپا نیز اسیر برخی حاکمان ناکارآمدی هستند که توسط صهیونیست‌های بی‌فرهنگ بر آن‌ها تحمیل شده و مجال اعمال اراده را از آن‌ها سلب کرده‌اند از این روست که همه ملت‌ها به تنگ آمده‌اند و فریاد می‌زنند ولی فریادرسی ندارند.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: مردم در چنگال نظامات حزبی و رسانه‌های وابسته به صهیونیسم اسیر و با ثروت‌های غارت‌شده از منابع سایر ملت‌ها مواجه‌اند. در بهترین حالت باید از یک حزب به حزب دیگری که در واقع نسخه دوم همان است پناه ببرند و دوباره روز از نو و روزی از نو.

رییس‌جمهور با اشاره به این‌که دولت‌های استکباری نمی‌توانند الگوی ما باشند حتی اگر چهره و نقاب را عوض کنند، تصریح کرد: آزادی و دموکراسی از لوله تفنگ ناتو و با دخالت غربی‌ها به دست نخواهد آمد.

احمدی نژاد گفت: دولت‌های استکباری در اداره امور خودشان شکست خورده‌اند و خسارات سنگینی بر جامعه بشری تحمیل کرده اند نباید اجازه داد که با تغییر شغار و به نام دموکراسی و آزادی همان اهداف استعماری را محقق کنند ؛ ما باید خودمان و مبتنی بر فرهنگ و آموزه‌های خودمان تصمیم بگیریم و عمل کنیم؛ در شر آنان تردیدی و به خیرشان هم امیدی نیست.

رییس جمهور اظهار داشت: آزادی حقیقی و کرامت انسانی فقط و فقط در سایه عدالت و عبودیت، پیروی از دستورات پیامبر عزیز خاتم و ایمان و تقوای حاکمان و مردم محقق می‌شود که به لطف الهی فرهنگ ما سرشار از این ارزش‌هاست و همه باید با همدلی و بر اساس آموزه‌های پیامبر اسلام و با اتکاء به اراده ملت‌هایمان و با گفتگو و مناطق تلاش کنیم امت وسط و جامعه شاهد را در کشورهایمان بر پا کنیم و این خواست ملت‌های ماست.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت نگاه جهانی به مسائل را مورد تاکید قرار داد و گفت : خداوند برای هدایت و کمال انسان‌ها یک دین بیشتر نفرستاده است ؛ همه پیامبران متناسب با ظرفیت زمان، همان را ارائه کرده‌اند و تمام و کامل آن را پیامبر اعظم و خاتم (ص) عرضه فرموده است. اسلام متعلق به همه و خواهان سعادت کامل برای همه است. ما باید مدافع حقوق همه ملت‌ها باشیم و عدالت و آزادی و کرامت را برای همه بخواهیم.

وی افزود: همه ملت‌ها به این ارزش‌ها معتقدند و آن را مطالبه می‌کنند و با هم اختلاف ندارند، خوشبختانه سلطه‌گران به بن‌بست رسیده‌اند. فلسفه وجودی صهیونیست‌ها و نظام سلطه زیر سئوال رفته است.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: گرچه ممکن است مستکبران در کوتاه مدت و با فریبکاری، گام‌هایی به جلو بردارند و خود را تحمیل کنند ولی بدانند که دوره تاریخی آنان به پایان رسیده است. مارکسیسم رفت و سرمایه‌داری هم خواهد رفت استکبار آمریکایی و صهیونیست‌ها هم رفتنی هستند؛ دوره افول حاکمیت آن‌ها مدت‌هاست که شروع شده و اکنون سرعت گرفته است. این حقیقت روشن را نباید فراموش کرد یا نادیده گفت و نباید با سوء تدبیر از سرعت سقوط آنان کاست.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه جهان در انتظار راه و روشی نو و حاکمانی است که سعادت او را تضمین نمایند، اظهار داشت: تنها جایگزین وضع موجود جهان، حاکمیت عدالت و آزادی و توحید در مراکز قدرت جهانی، توسط انسان‌های مؤمن و عادل است. جهان نیازمند حاکمیت کسی است که از جنس انبیاء، موحد ناب و پاک، عاشق مردم و برپاکننده عدالت باشد و به کرامت و حقوق همه ملت‌ها احترام بگذارد و خوشبختانه خداوند متعال چنین موجود عزیزی را آفریده و توسط همه پیامبران به آن وعده داده است.

رییس‌جمهور اضافه کرد: فرزند برومند پیامبر خاتم خواهد آمد و همه غصه‌ها و غم‌های تاریخی بشریت را به شادمانی و سعادت پایدار تبدیل می‌کند؛ آن روز روشن و زیبا نزدیک است. او خواهد آمد و به همراه حضرت عیسی (ع) و مصلحان همه آرزوهای تاریخی بشریت را محقق خواهد کرد.

وی گفت: بیاییم با همدلی و برادری و با پافشاری برعدالت و آزادی و مقابله با مستکبران، سهمی در تحقق این حادثه شیرین داشته باشیم.

رییس‌جمهور در ابتدای اظهارات خود ماه مبارک رمضان را بالاترین هدیه الهی به بشریت و فرصت بهره‌مندی از همه رحمت و لطف الهی برای کمال و اعتلای انسانی دانست و خاطر نشان کرد: ماه رمضان ، ماه خدا و انسان و همه بشریت، ماه تعیین سرنوشت و پالایش روح و ماه عبودیت کامل خداوند و اتصال به انسان کامل است. ماه توجه به نیازهای جامعه بشری و تلاش برای اصلاح وضع جهان است؛ ماه بارش همه خوبی‌ها از آسمان و ماه جوشش مهربانی‌ها و برادری بین آحاد انسان‌هاست.

در پایان سخنان دکتر احمدی‌نژاد چند تن از روسای جمهور حاضر در جلسه نزد ایشان آمده و از سخنان و مواضع رییس‌جمهور کشورمان تجلیل کرده و با تبریک به وی اظهار داشتند که این سخنان حرف دل و موضع اصلی ما نیز درباره تحولات منطقه است اما اظهار و بیان آن از سوی ما ممکن نیست.

***

دولت بهار

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

نامه تبیینی و تحلیلی دکتر احمدی‌نژاد خطاب به ولادیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین

 

به گزارش دولت بهار، با اوج گیری تغییرات گسترده و عمیق در جهان و نقش بیداری انسانی عموم ملت‌ها در این تحولات، دکتر احمدی‌نژاد در یک نامه تحلیلی پیرامون این تغییرات که خطاب به رئیس‌جمهور اوکراین نگاشته شده، بر اهمیت مقاومت موثر و تعیین کننده مردم این کشور در ساخت نظام آینده بین‌الملل به نفع آزادی ، عدالت و صلح تاکید کرد.

متن نامه تبیینی و تحلیلی خادم ملت ایران به ولادیمیر زلنسکی که تحویل سفارت اوکراین در تهران شده است، بزودی منتشر خواهد شد.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/mrxx6y3x