اقداماتی که وحدت ما را می‌شکنند، در اصل، خیانت به مردم و همرزمان است که در حال حاضر در خط مقدم می‌جنگند. این خنجر زدن از پشت به کشور و مردم ما است. این دقیقاً همان ضربه‌ای است که در سال ۱۹۱۷، زمانی که این کشور در جنگ جهانی اول می‌جنگید، به روسیه وارد شد. اما پیروزی از او ربوده شد. دسیسه‌ها، دعواها، سیاسی کاری‌ها پشت سر ارتش و مردم به بزرگ‌ترین شوک‌ها، نابودی ارتش، فروپاشی دولت و از دست دادن سرزمین‌های وسیع، و در پایان، به تراژدی جنگ داخلی منجر شد.

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: خبرگزاری تاس
۲۴ ژوئن ۲۰۲۳

پیام رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه به شهروندان. متن کامل

 

من به شهروندان روسیه، به پرسنل نیروهای مسلح، به نیروهای انتظامی قانون و سرویس‌های ویژه متوسل می‌شوم؛ به سربازان و فرماندهانی که اکنون در مواضع جنگی خود می‌جنگند و با قهرمانی حملات دشمن را دفع می‌کنند. روی سخن من همچنین با کسانی است که با فریب یا تهدید به این اقدام جنایتکارانه کشانده شده‌اند و در مسیر بزرگ‌ترین جنایت، شورش مسلحانه، قرار گرفته‌اند.

روسیه امروز در حال یک نبرد سخت برای آینده خود است و تهاجم نئونازی‌ها و اربابان آن‌ها را دفع می‌کند. در واقع، کل ماشین نظامی، اقتصادی و تبلیغاتی غرب علیه ما است. ما برای زندگی و امنیت مردم خود، برای حاکمیت و استقلال خود، برای حق روسیه بودن و ماندن – دولتی با تاریخ ۱۰۰۰ساله- می‌جنگیم.

این نبرد، زمانی که سرنوشت مردم ما تعیین می‌شود، مستلزم اتحاد همه نیروها و انسجام و مسئولیت کامل است. دشمنان ما از هر نوع اختلاف برای تضعیف ما سوء استفاده می‌کنند و هر چیز که ما را ضعیف می‌کند باید کنار گذاشته شود.

اقداماتی که وحدت ما را می‌شکنند، در اصل، خیانت به مردم و همرزمان است که در حال حاضر در خط مقدم می‌جنگند. این خنجر زدن از پشت به کشور و مردم ما است.

این دقیقاً همان ضربه‌ای است که در سال ۱۹۱۷، زمانی که این کشور در جنگ جهانی اول می‌جنگید، به روسیه وارد شد. اما پیروزی از او ربوده شد. دسیسه‌ها، دعواها، سیاسی کاری‌ها پشت سر ارتش و مردم به بزرگ‌ترین شوک‌ها، نابودی ارتش، فروپاشی دولت و از دست دادن سرزمین‌های وسیع، و در پایان، به تراژدی جنگ داخلی منجر شد.

روس‌ها روس‌های دیگر را کشتند، برادران برادران را کشتند، و پیروزی‌ها مزدوری بوسیله انواع ماجراجویان سیاسی و نیروهای خارجی بدست آمد که کشور را تجزیه و آن را متلاشی کردند.

ما اجازه نخواهیم داد این دوباره اتفاق بیفتد. ما هم از مردم و هم از کشور خود در برابر هرگونه تهدید، از جمله خیانت داخلی، محافظت خواهیم کرد.

آنچه که ما با آن روبرو هستیم دقیقاً یک خیانت است. جاه‌طلبی بیش از حد و منافع شخصی منجر به خیانت، خیانت به کشور، به مردم آن، و به هدفی شد که سربازان و فرماندهان گروه واگنر، دوشادوش سایر واحدهای ما برای آن جنگیده و جان باخته‌اند. قهرمانانی که سولدار و آرتیوموفسک، شهرها و روستاهای دونباس را آزاد کردند، برای نووروسیا، برای اتحاد جهان روسیه جنگیدند و جان خود را دادند. به نام و افتخار آن‌ها بوسیله کسانی خیانت شده است که سعی در سازماندهی شورش دارند و کشور را به سوی هرج‌و‌مرج و برادرکشی و در نهایت به سوی شکست و تسلیم سوق می‌دهند.

من تکرار می‌کنم، هرگونه آشفتگی داخلی یک تهدید مرگبار برای کشور ما و برای ما بمثابه یک ملت است. این یک ضربه به روسیه و به مردم ما است. و اقدامات ما برای دفاع از میهن در برابر این تهدید سخت خواهد بود. همه کسانی که دانسته در راه خیانت قدم گذاشتند، قیام مسلحانه را تدارک دیدند و راه اخاذی و شیوه‌های تروریستی را دنبال کردند، به مجازاتی اجتناب‌ناپذیر خواهند رسید، باید در برابر قانون و در برابر مردم ما پاسخگو باشند.

نیروهای مسلح و دیگر سازمان‌های دولتی دستورات لازم را دریافت کرده‌اند و اقدامات ضد تروریستی اضافی اکنون در مسکو، منطقه مسکو و تعدادی از مناطق دیگر در حال انجام است. همچنین اقدامات قاطعی برای تثبیت وضعیت در روستوف انجام خواهد شد. وضعیت همچنان پیچیده است و کار نهادهای اداری غیرنظامی و نظامی در عمل مسدود شده است.

من به عنوان رئیس‌جمهور و فرمانده کل قوا روسیه ، و به عنوان یک شهروند روسیه، تمام تلاش خود را برای دفاع از کشور، حفاظت از نظام قانون اساسی و جان، امنیت و آزادی شهروندان‌مان انجام خواهم داد.

کسانی که قیام مسلحانه را سازماندهی کرده و تدارک دیدند و سلاح‌های خود را علیه همرزمان خود بلند نمودند، به روسیه خیانت کردند. آن‌ها برای این پاسخگو خواهند بود. من از کسانی که به این جنایت کشیده می‌شوند می‌خواهم که مرتکب یک اشتباه مرگبار، تراژیک و جبران ناپذیر نشوند و تنها انتخاب درست را انجام دهند: شرکت در اقدامات مجرمانه را متوقف کنند.

من معتقدم آنچه را که برایمان عزیز و مقدس است نجات خواهیم داد و از آن دفاع خواهیم کرد. ما همراه با میهن خود بر هر آزمونی غلبه خواهیم کرد و حتا قوی‌تر خواهیم شد.

https://tass.ru/politika/18104675