تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی (SoliodNet)
۲۰ ژانویه ۲۰۲۳

پیرامون «ایجاد دادگاه ویژه برای روسیه»- خلق‌ها باید جنگ امپریالیستی را قضاوت و محکوم کنند

 

در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳، قطعنامه‌ای درباره «ایجاد دادگاه ویژه برای روسیه» بوسیله گروه‌های [پارلمانی] حزب مردم، سوسیال دموکرات‌ها، لیبرال‌ها، سبزها و راست افراطی در پارلمان اروپا به تصویب رسید. دو نماینده حزب کمونیست یونان در پارلمان اروپا علیه آن رای دادند.

نمایندگان حزب کمونیست یونان در پارلمان اروپا طی بیانیه‌ای درباره قطع‌نامه اعلام کردند:

«قطع‌نامه مشترک گروه‌های [پارلمانی] حزب مردم، سوسیال دموکرات‌ها، لیبرال‌ها، سبزها و راست افراطی برای ایجاد “دادگاه ویژه برای جنگ تجاوزکارانه روسیه” گام دیگری در تشدید و تمرکزدهی دخالت اتحادیه اروپا در جنگ امپریالیستی در اوکرایین به هر طریق است. این نشان‌دهنده جنون جنگی کارکنان سیاسی اتحادیه اروپا در درگیری نظامی بین اردوگاه اورو-آتلانتیک و روسیه سرمایه‌داری است که مردم اوکرایین و روسیه را قتل عام می‌کند و عواقب دردناک، فقر و رنج را برای خلق‌های اروپا به همراه دارد.

قطع‌نامه سعی دارد جنایات امپریالیست‌های ایالات متحده آمریکا، ناتو و اتحادیه اروپا را در سرتاسر جهان، و جنگ‌های امپریالیستی آن‌ها در یوگسلاوی، عراق، سوریه، افغانستان، لیبی و امروز در اوکرایین را رفع و رجوع کند؛ مداخلات خونین امپریالیستی قدرت‌های اورو-آتلانتیک در سراسر جهان را تبرئه نماید؛ قربانیان بی‌شمار آن‌ها را از حافظه جمعی پاک کند. تهاجم نظامی مذموم روسیه سرمایه‌داری به اوکرایین، اردوگاه اورو-آتلانتیک را که غرق در خون خلق‌ها است، مبرا نمی‌کند.

خلق‌ها باید جنون جنگی امپریالیست‌های هر دو طرف را رد کنند. آن‌ها باید مبارزه مستقل خود را برای منافع خویش انجام دهند. آن‌ها باید جنگ امپریالیستی، دولت‌های بورژوازی و اتحادیه‌های انحصارات که جنگ را به راه می‌اندازند، نظام ددمنش سرمایه‌داری را که همگی در خدمت آن هستند، قضاوت و محکوم نمایند.»

http://solidnet.org/article/CP-of-Greece-MEPs-OF-THE-KKE-On-the-creation-of-a-special-tribunal-for-Russia-The-peoples-must-judge-and-condemn-the-imperialist-war/

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/2879sv76