پیک نت

۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۸

 

خون مردم فلسطین در پای سیاست جنگی ایران و تهاجم نظامی اسرائیل ریخته می‌شود 

 

فاجعه آفرینی اسرائیل در فلسطین (غزه) ادامه دارد و بیش از هر کشور منطقه، رهبران حاکم جمهوری اسلامی، ایران را به واقعه در حال گسترش پیوند زده‌اند. رهبر جمهوری اسلامی بیانیه صادر کرده، رئیس دولت و اعضای کابینه و رئیس مجلس نیز از رهبر پیروی کرده‌اند. مطبوعات تابع دولت نیز همین خط را دنبال کرده‌اند. این هنوز همه ماجرای پیوند زدن ایران به وقایع غزه نیست. علی مطهری نماینده مجلس و پسر آیت‌الله مطهری که با بیت رهبری روابط نزدیک دارد و با فرماندهان سپاه پیوند نیز در یک پیشنهاد محیرالعقول خواهان آغاز جنگ زمینی در فلسطین و ورود ایران (سپاه و بسیج) به این جنگ شده است. روز گذشته روزنامه فیگارو چاپ فرانسه اشاره به سودی کرد که حاکمیت جمهوری اسلامی در پشت حوادث جنایتکارانه اسرائیل در فلسطین و غزه بدنبال آنست. این نشریه نوشت که این جنگ کمکی است به انحراف افکار عمومی مردم ایران از بحران اقتصادی و همچنین ابقای دولت نظامی در ایران. شاید این تفسیر فیگارو چندان نیز بی ارتباط با واقعیت نباشد، بویژه که بصورت سازمان یافته از دو هفته پیش بسیج و سپاه خود را آماده كرده و در واکنش نسبت به حمله اسرائیل در میدان فلسطین یک تظاهرات دولتی برگزار شد و برای روزهای تاسوعا و عاشورا در هفته آینده نیز تدارکاتی در همین ارتباط دیده شده است

در برخی محافل مطبوعاتی ایران گفته می شود تحریک اسراییل با حمله و موشک پرانی به اسراییل توسط حماس مستقیماً به سیاست جمهوری اسلامی بر می‌گردد که  می‌خواهد کشورهای عربی را که به دعوت آمریکا در اجلاسی نیویورک شرکت داشته‌اند نزد افکار عمومی مردم عادی عرب منزوی کند و ضمناً در مقابل طرح حضور اعراب در مذاکرات مستقیم اتمی به کشورهای عربی بايستد. رهبر جمهوری اسلامی نيز در پیام روز گذشته خود نیز چند بار به خیانت سران کشورهای عربی اشاره مستقیم کرد.

حماس نیز که در ماه‌های اخیر در بن بست قرار گرفته بود و مردم محاصره شده این شهر بتدریج سر به مخالفت با آن برداشته بودند، بقای خود را در این خون ریزی و تشنج و تشییع جنازه جستجو می‌کرد. حماس به دنبال سیاست‌های پوپولیستی خود ناگزیر است دائم تنش ایجاد کند و شهیدسازی را نیز مصالح مناسبی برای این کار می‌داند. به عنوان مثال حماس اجازه رفتن مجروحان به مصر را نمی‌دهد و وزیر خارجه مصر هم به این موضوع در مصاحبه مطبوعاتی خود در حضور محمود عباس اشاره کرد.

این نکات شاید در ابتدا تعجب‌آور بنظر برسد، اما اگر این شایعه که سازمان امنیت اسرائیل (موساد) نفوذ زیادی در بالاترین صفوف حماس دارد پذیرفته شود، آنگاه این نوع نظرات چندان بی‌معنا جلوه نمی‌کند. بدین ترتیب، مردم شقه شده فلسطین‌اند که در پای بازی‌های سیاسی قربانی می‌شوند. بازی سیاسی بزرگ اسرائیل که توام با جنایت‌آفرینی و حماس که آتش‌بیار این معرکه سیاسی است. بی‌جهت نیست که دولت نظامی فوراً از ورود به جنگ حمایت می‌کند.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/mr3wwvvu