تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی (SolidNet)
۵ ژوئیه ۲۰۲۳

حملات به فلسطین باید متوقف شود

 

ارتش اسرائیل مدتی است که حملات شدیدی را به اردوگاه آوارگان جنین در فلسطین انجام می‌دهد. در زمان نگارش این، تعداد کشته شدگان این حمله به ۱۲ نفر رسیده بود. ده‌ها نفر نیز مجروح شدند و بسیاری از فلسطینی‌ها مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. این حمله با تجهیزات ساختمانی همراه بود و بسیاری از خانه‌های فلسطینی‌ها ویران شد.

حمله ارتش اسراییل با چنان شدتی بود که برای سالیان متمادی دیده نشده بود؛ عملیات زمینی با حملات هوایی همراه بود. اردوگاه جنین مورد بمباران هوایی قرار گرفت. حمله به جنین با حملات هوایی به غزه همراه لود.

در سال‌های اخیر، اسرائیل سیاست خود را برای گسترش شهرک‌سازی‌های اسرائیلی در سرزمین‌های فلسطینی تشدید کرده است. مشخص می‌شود که دولت مرتجع اسرائیل که چندی پیش روی کار آمد، این سیاست را تسریع خواهد کرد و برای این منظور انواع تلاش‌ها را برای کشتار مردم فلسطین انجام خواهد داد.

حملات اسرائیل باید فوراً متوقف شود. ستم بر فلسطینی‌ها که ده‌ها سال مورد آزار و اذیت اسرائیل بوده‌اند، باید پایان یابد. ارتش اسرائیل و شهرک‌نشینان اسرائیلی باید از سرزمین‌های اشغالی فلسطین عقب نشینی کنند و اشغال باید پایان یابد.

حزب کمونیست ترکیه به این مناسبت بار دیگر همبستگی خود را با مردم فلسطین اعلام می‌کند.

کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه

http://solidnet.org/article/CP-of-Tuerkiye-The-attacks-on-Palestine-must-stop/