تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری
۴ ژوئیه ۲۰۲۳

بیانیه فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری پیرامون جنایات ددمنشانه جدید دولت اسرائیل در جنین، فلسطین

 

جنایات اشغال اسرائیلی علیه مردم فلسطین همچنان تشدید می‌شود، دولت اسرائیل با استفاده از تانک، پهپاد، هلیکوپتر و بولدوزر حمله جدیدی را علیه اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری اشغالی آغاز کرده است.

در جریان این حمله ۹ فلسطینی کشته و صدها نفر زخمی شدند و حال بسیاری از آن‌ها وخیم است. به گفته وزارت بهداشت فلسطین، با ادامه حمله، تعداد قربانیان ممکن است افزایش یابد.

این جنایت جدید به سیاهه بلند جنایات هولناک مرتکب شده علیه مردم فلسطین می‌افزاید، جایی که نیروهای اشغالگر اسرائیلی خانه‌ها و زیرساخت‌ها را ویران کرده و مردم را به زور از خانه‌هایشان بیرون می‌رانند و در این روند، تحت پوشش حمایت سیاسی و اقتصادی حمایت ایالات متحده آمریکا، ناتو و متحدین آن‌ها، مردم فلسطین را می‌کشند. نخست‌وزیر اشغالگر پیش از این از حمایت ایالات متحده تشکر کرده است.

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری جنایات علیه بشریت را که اشغالگران اسرائیلی هر رز مرتکب می‌شوند، کشتارهای مستمر و پاکسازی قومی، رژیم آپارتاید، سرقت زمین، قتل و دستگیری فلسطینی‌ها به اتهام دفاع از سرزمین‌‌شان را به شدت محکوم می‌کند.

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری به نبرد در کنار فلسطینی‌ها، علیه امپریالیسم، استعمار، اشغال و آپارتاید ادامه خواهد داد.

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری همه سندیکاهای عضو خود و اتحادیه‌های کارگری دارای سمت‌گیری طبقاتی را به اعلام همبستگی انترناسیونالیستی با مردم فلسطین و محکوم کردن اقدامات اشغال اسرائیلی و نقش کثیف ایالات متحده و متحدانش، و به سازماندهی تظاهرات در سراسر جهان فرامی‌خواند.

زنده باد فلسطین!

زنده باد مبارزه مردم فلسطین برای آزادی!

https://www.wftucentral.org/wftu-statement-on-the-new-barbaric-crimes-of-the-israeli-state-in-jenin-palestine/