تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: در دفاع از کمونیسم
۵ مارس ۲۰۲۲

گنادی زیوگانف، رهبر حزب کمونیست فدراسیون روسیه در بیانیه‌ای که در رسانه‌ها منتشر شد، کشتار بوچا را به مثابه «تحریک شنیع نازی‌های باندرا» با همدستی قدرت‌های غربی، محکوم کرد.

رهبر حزب کمونیست فدراسیون روسیه، که حزبش با دولت روسیه در مورد مداخله نظامی در اوکرائین همسو است، خواستار «تحقیق کامل و جامع درباره جنایات ارتش و شبه نظامیان اوکرائین، از جمله شکنجه وحشیانه پرسنل نظامی روسیه» است..

متن بیانیه به شرح زیر است:

قتل‌عام بوچا یک تحریک شنیع توسط نازی‌های اوکرائین و غرب است

 

در غرب یک هیستری واقعی درباره «جنایات» ادعایی ارتش روسیه در شهر بوچا واقع در نزدیکی کی‌یف آغاز شده است. گفته می‌شود که قربانیان «جنایات» به محض خروج ارتش ما از منطقه کشف شدند.

فدراسیون روسیه ضرورت تشکیل جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل را به منظور درخواست از اوکرائین برای ارائه مدارک اعلام کرده است. وزارت دفاع فدراسیون روسیه پیش از این رسماً این اتهامات را رد کرد و اعلام کرده است که در جریان استقرار نیروهای نظامی روسیه در این شهر حتا یک غیرنظامی زخمی نشده است. تصاویر افراد به اصطلاح «مقتول» تنها چهار روز پس از ورود نیروهای اوکرائینی به آنجا منتشر شد. حقایق بیش‌تر دیگری که ماهیت صحنه‌‌سازی این تحریک را نشان می‌دهند در دسترس است.

همانطور که می‌دانید خط کلیدی که توسط رهبری سیاسی و نظامی روسیه حفظ می‌شود، هدف کاهش حداکثری تلفات غیرنظامی و هم‌چنین کاهش تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی را دنبال می‌کند. و به طور کلی ارتش روسیه/شوروی با قتل‌عام غیرنظامیان بیگانه است.

حتا پس از حمله به قلمرو آلمان نازی در ۱۹۴۵-۱۹۴۴ پس از جنایات هیولایی مرتکب‌شده توسط فاشیست‌ها در اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، به نیروهای ارتش سرخ دستور اکید داده شد تا از انتقام از مردم غیرنظامی جلوگیری کنند. و این دستور با جدیت اجرا شد.

در مقابل، نیروهای مسلح ایالات متحده و سایر کشورهای ناتو بخاطر اقدامات تلافی‌جویانه وحشتناک مشهورند. کافی است هیروشیما و ناکازاکی را به یاد بیاورید، شهرهای صلح‌آمیزی که ایالات متحده در آن‌ با استفاده از سلاح‌های هسته‌ای صدها هزار ژاپنی را نابود کرد. کره، ویتنام، یوگسلاوی، عراق، سوریه و لیبی، بخشی از کشورهایی هستند که آمریکایی‌ها راساً یا به دست مزدوران محلی خود مرتکب جنابات شده‌اند.

تحریکات خونبار به علامت تجاری امپریالیسم آمریکا شباهت دارد. یادآوری «حادثه در راچاک» در کوزوو، زمانی که ۳۴ عضو گروه تروریستی «ارتش آزادی‌بخش کوزوو» به عنوان غیرنظامیان کشته شده توسط ارتش یوگسلاوی معرفی شدند، کافی است. بعداً کارشناسان مستقل فنلاندی این ادعا را رد کردند. اما کار از کار گذشته بود. به نظر می‌رسید حادثه در راچاک توجیه مداخله ناتو علیه یوگسلاوی باشد. طی ۷۸ روز بمباران بی‌رحمانه شهرهای صلح‌دوست، هزاران نفر کشته یا مجروح شدند و بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار خسارت وارد شد.

کاملاً روشن است که اظهارات مربوط به «وحشیگری» ارتش روسیه بخشی از جنگ اطلاعاتی ایالات متحده و متحدانش علیه روسیه است که به مثابه دست‌آویزی برای حمایت از نئونازی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نخبگان کنونی اوکرائین که طرفدار ناتو هستند، توانایی دست‌زدن به تحریکات بیش‌تر از این را دارند. تمام جهان با وحشت به نئونازی‌هایی در اوکرائین می‌نگرد که از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

در غرب اسارت چند گروگان توسط تروریست‌ها همواره به عنوان جنایتی وحشتناک معرفی می‌شود. در همین حال، ده‌ها شهر و شهرک در اوکرائین به گروگان گرفته شده‌اند و نازی‌های محلی به ساکنان آن اجازه نمی‌دهند از مناطق درگیری خارج شوند. مقامات رسمی اوکرائین نمی‌توانند به ایجاد دالان‌های بشردوستانه کمک کنند، اما به هر طریق ممکن بر خروج شهروندان از شهرک‌ها در مناطق جنگی تأثیر‌می گذارند.

در این راستا، پیش از هر چیز باید به فاجعه ماریوپل اشاره کرد که در آن شبه‌نظامیان گردان نازی «آزوف» در ساختمان‌های چندطبقه نقاط تیراندازی ایجاد کرده‌اند و مانع خروج ساکنان این خانه‌ها از شهر می‌شوند. این تنها یک نمونه، اما وحشتناک‌ترین موارد نسل‌کشی عمدی است که غرب «متمدن» چشم خود را بر روی آن می‌بندد.

حزب کمونیست قاطعانه تحریک شنیع مشترک سیاستمداران اوکرائینی و غربی را محکوم می‌کند و خواستار یک تحقیق جامع و موشکافانه، نه جعلی، درباره جنایات واقعی بی‌شمار نازی‌های باندرا، از جمله شکنجه وحشیانه پرسنل نظامی روسیه است.

https://www.idcommunism.com/2022/04/zyuganov-bucha-massacre-is-heinous-provocation-by-ukrainian-nazis-and-the-west.html

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/238jyre5