تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری
۲۳ نوامبر ۲۰۲۳

فراخوان اقدام بین‌‌المللی در ۲۹ نوامبر – روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین

 

بیست‌ونهم نوامبر از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین نامگذاری شده است.

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ را روزی می‌داند که در آن جنبش سندیکایی طبقاتی، اقدامات همبستگی خود را به اوج می‌رساند و در عمل به مردم رنج‌دیده فلسطین نشان می‌دهد که در مبارزه برای آزادی و کرامت، علیه نسل‌کشی تنها نیستند.

خونریزی جاری که از هفتم اکتبر ادامه داشته و تشدید شده است و تاکنون به کشته شدن هزاران نفر و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم منجر شده است، نیاز به تشدید اقدامات همبستگی ما با مردم مبارز فلسطین را بیش از هر زمان دیگری ضروری می‌سازد.

کشتار در فلسطین، بمباران وحشیانه و غیرقابل قبول بیمارستان‌ها، کشتن یک کودک در هر ۱۰ دقیقه، جنایاتی است که با تحمل و حمایت تحریک‌آمیز ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و بقیه متحدین آن‌ها از اسرائیل انجام می‌شود.

علت ریشه‌ای این وضعیت، اشغال و شهرک‌سازی غیرقانونی در اراضی اشغالی فلسطین توسط اسرائیل و جنایات مستمر، روزمره و محاصره غزه است که دهه‌هاست علیه مردم فلسطین انجام می‌شود.

حمایت و همبستگی مستمر و اصولی از مردم قهرمان فلسطین همیشه اولویت جنبش سندیکایی طبقاتی جهانی بوده است. این روشن است که تنها راه تأمین و تحکیم صلح و امنیت برای مردم فلسطین و اسرائیل، بلکه در خاورمیانه وسیع‌تر، پایان دادن فوری به اشغالگری اسرائیل و شهرک‌سازی در سرزمین‌های عربی اشغالی، همان‌طور که در قطع‌نامه‌های سازمان ملل متحد آمده است، و ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ با پایتختی بیت‌المقدس شرقی و تضمین حق بازگشت آوارگان فلسطینی است. در عین حال، این نیز روشن است که با تشدید تهاجم امپریالیستی، همبستگی ما نیز باید تشدید شود!

در حالی‌که فلسطینی‌ها در غزه نزدیک به دو ماه بدون غذا، آب و برق زندگی می‌کنند، در حالی که یک حمله جنایتکارانه بی‌سابقه برای با خاک یک‌سان کردن نوار غزه انجام می‌شود، کارگران در هر گوشه جهان از سکوت خوداری می‌کنند! اتحادیه‌های کارگری مبارز صدای خود را با مردم همراه نموده، ریاکاری امپریالیستی را محکوم می‌کنند، و خواهان آتش‌بس فوری هستند.

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری از اعضاء و دوستان خود، اتحادیه‌های کارگری طبقاتی و مبارز در سراسر جهان می‌خواهد که بسیج و تظاهرات را هم در خیابان‌ها، و هم در محیط‌های کار، با پوستر کارزار و پرچم‌های فلسطین تحت این شعار سازماندهی کنند:

کارگران جهان در کنار فلسطین ایستاده‌اند!

دبیرخانه

https://www.wftucentral.org/call-for-international-action-on-november-29-international-day-of-solidarity-with-the-palestinian-people/