تارنگاشت عدالت دورۀ سوم

منبع: فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری
۲۵ ژوئیه ۲۰۲۲

پیام تبریک به مردم کوبا به مناسبت ۲۶ ژوئیه، روز حمله به پادگان مونکادا

رفقای گرامی:

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری، صدای رزمنده ۱۰۵ میلیون کارگر که از طریق صدها اتحادیه طبقاتی در ۱۳۳ کشور در ۵ قاره مبارزه می‌کنند، به سالگرد تاریخی و قهرمانانه ۲۶ ژوئیه، روز حمله به پادگان مونکادا را درئد می‌فرستیم.

پیروزی انقلاب هم‌چنان مشعل امید و خوش‌بینی برای میلیون‌ها کارگری است که زیر خشونت سرمایه‌داری رنج می‌برند. ۶۳ سال ساختمان سوسیالیستی در کوبا گواه زنده بودن جهانی دیگر، جامعه‌ای دیگر است. ما به دستاوردهای مقدس کوبای سوسیالیستی، که به مردم خود کرامت می‌بخشد و در زمینه‌های گوناگون پیشتاز است، درود می‌فرستیم.

کوبا بیش از ۷۰ درصد از بودجه دولتی را صرف نیازهای اجتماعی و خدمات اجتماعی می‌کند، در عین‌حال بیش از ۵۰ درصد از هزینه بودجه صرف آموزش و بهداشت می‌شود. مردم کوبا از یکی از بهترین نظامی‌های مراقبت بهداشتی در جهان، با بسیاری از «اولین‌ها»، برخوردار هستند، از جمله این‌که این کشور بوسیله سازمان جهان بهداشت به عنوان نهستی کشور در جهان برای ریشه‌کن ساختن انتقال اچ.آی.وی» (ایدز) از مادر به کودک اعلام شده است.

همه‌گیری که تمام جهان را تحت تأثیر قرار داد و حتا قدرتمندترین دولت‌های روی زمین را به زانو درآورد، بر برتری اخلاقی سوسیالیسم تأکید می‌کند. در همان زمان که کشورهای اتحادیه اروپا و حتا ایالات آمریکا تجهیزات پزشکی را از یکدیگر پنهان می‌کردند – و در برخی موارد بسرقت می‌بردند- این کوبا بود که تجهیزات و پزشکان را به کشورهای دیگر ارسال می‌کرد و همبستگی بی قید و شرط خود را نشان می‌داد.

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری همواره در تمام مراحل و نقاط عطف انقلاب کوبا در کنار کوبای قهرمان ایستاده است. فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری تحریم خفقان‌آور کنونی و مانورهای مداخله‌جویانه ایالات متحده از آغاز ساختمان سوسیالیستی، و هم‌چنین حملات و هیستری مداوم امپریالیست‌ها علیه حق یک ملت برای داشتن ثروتی که تولید می‌کند را به صراحت محکوم می‌کند.

جنبش جهانی اتحادیه‌های کارگری طبقه-محور، همبستگی بین‌المللی کامل خود را با «مرکز کارگران کوبا»، کارگران و مردم کوبا، که با سرمشق خود الهام‌بخش کارگران در سراسر جهان هستند و بر مبارزات آن‌ها برای جامعه‌ای عاری از فقر، جنگ و استثمار روشنایی می‌بخشند، اعلام می‌کند. کوبای قهرمان در طول سال‌ها بر همه ناملایمات، مشکلات و حملات غلبه کرده است و به مقاومت خود ادامه خواهد داد، به ارتقای صلح، برادری و همبستگی بین مردم و کارگران جهان ادامه خواهد داد. مردم کوبا که در برابر نیروهای باتیستا پیروز شدند، متجاوزان آمریکایی را در هم شکستند، در برابر شوک‌های ناشی از شورش‌های ضدانقلابی دهه ۱۹۹۰ ایستادگی نمودند، هم‌چنان قهرمانانه به مقاومت خود ادامه می‌دهند و در برابر محاصره اقتصادی امپریالیستی می‌ایستند. اما هم‌چنین در برابر انواع تحریکات سازماندهی شده توسط محافل امپریالیستی خارجی با هدف تضعیف انتخاب انقلابی مردم کوبا مقاومت می‌کنند.

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری و میلیون‌ها کارگر آن یک‌صدای با با کوبا، خواستار پایان فوری و بدون قید و شرط محاصره اقتصادی و بازگشت گوانتانامو به مردم کوبا هستند. ما خوشبین هستیم که طبقه کارگر کوبا با داشتن ایمانی تزلزل‌ناپذیر به ایده‌ها و اصول و دستاوردهای مقدس انقلاب، و با حمایت قاطع از همبستگی بین‌المللی حنبش سندیکایی طبقه-محور، با ادامه بی‌وقفه به مارش بزرگ به سوی کرامت، با چالش‌ها و حملات معاصر برخورد خواهد کرد.

زنده باد انقلاب سوسیالیستی کوبا!

زنده باد همبستگی بین‌المللی!

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

دبیر کل فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری
پامبیس کیریتسیس

http://www.wftucentral.org/greeting-message-to-the-cuban-people-on-the-occasion-of-the-26th-of-july-date-of-the-attack-on-the-moncada-barracks/

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/yh4bth8h