دبیر کل حزب کمونیست پرتغال جرونیمو دِ سوزا در حال سخنرانی در گردهمایی چهل‌و‌ششمین جشنواره آوانته: «ما حزبی هستیم با هویتی غیرقابل انکار، با دلیل وجودی، قدرت و نقش بی‌بدیل آن. همیشه با کارگران و مردم، همیشه با حاکمیت و استقلال ملی، همیشه با اصول انترناسیونالیستی، ما حزب کمونیست پرتغال هستیم و خواهیم بود.»

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: پیام مردم
۷ سپتامبر ۲۰۲۲

چهل‌و‌ششمین جشنواره آوانته در پرتغال خواستار ساختن یک جامعه‌ نوین عاری از استثمار و ستم است

 

این جشنواره سه روزه که توسط حزب کمونیست پرتغال از ۲ تا ۴ سپتامبر در شهر سیکسال برگزار شد، شامل رویدادهای مختلف فرهنگی و ورزشی، نمایشگاه‌ها، کنسرت‌ها و بحث‌هایی بود که هزاران نفر در آن شرکت کردند.

چهل‌و‌ششمین جشنواره آوانته سازماندهی شده توسط حزب کمونیست پرتغال، با عزم ساختن کشوری عادل، منصف و توسعه یافته به پایان رسید. این جشنواره سه روزه از ۲ تا ۴ سپتامبر در آمورا در شهر سیکسال و با حضور هزاران نفر از سراسر کشور و هم‌چنین سایر نقاط اروپا برگزار شد. نمایشگاه‌های متعدد، نمایشگاه‌های کتاب، کنسرت‌ها، نشست‌های فرهنگی، رویدادهای ورزشی، نمایش‌های فیلم، سمینارها و بحث‌ها درباره موضوعاتی که حول محور سیاست، فرهنگ، جوانان، تاریخ، حقوق زنان و طبقه کارگر، مبارزات ضدفاشیستی و ضدامپریالیستی،صلح، توسعه محلی و حقوق مسکن، مدیریت پسماند ، تغییرات اقلیمی، و بحران جاری هزینه‌های زندگی قرار داشت، برگزار گردید.

کادرهای احزاب کمونیست برادر و شاخه‌های جوانان آن‌ها در سراسر اروپا، به عنوان بخشی این این چشنواره، غرفه‌های برپا کردند. این جشنواره با گردهمایی گسترده در روز یک‌شنبه ۴ سپتامبر که جرونیمو دِ سوزا دبیر کل حزب کمونیست پرتغال در آن سخنرانی کرد به پایان رسید.

حزب کمونیست پرتغال از سال ۱۹۷۶، جشنواره آوانته (Festa do Avante) را که نام نشریه حزب کمونیست پرتغال، «آوانته» (به پیش) را برخود دارد، سازماندهی کرده است. از دهه ۱۹۹۰، این جشنواره در زمینی که توسط حزب کمونیست پرتعال آمورا خریداری شد، با استفاده از پول حاصل از جمع‌آوری کمک مالی برگزار می‌شود. جشنواره امسال رویدادهای ویژه‌ای داشت که به مناسبت صدمین سالگرد تولد ساراماگو، نویسنده معروف و عضو عضو حزب کمونیست پرتعال، و هشتادمین سالگرد تولد آدریانو کوریا د اولیویرا، موسیقی‌دان و کمونیست برگزار شد. کادرهای «جوانان کمونیست پرتغال» و هم‌چنین کارکنان روزنامه «آوانته» فعالانه برای هماهنگ کردن رویدادهای متعددی که به عنوان بخشی از جشنواره امسال سازماندهی شده بود، فعالیت کردند.

https://www.festadoavante.pcp.pt/

سوزا در سخنرانی گردهمایی روز یک‌شنبه از شرکت‌کنندگان خواست تا در مبارزه کارگران و مردم عادی، برای زندگی بهتر و برای توسعه کشور مشارکت نمایند.

وی گفت: «ما حزبی هستیم با هویتی غیرقابل انکار، با دلیل وجودی، قدرت و نقش بی‌بدیل آن. همیشه با کارگران و مردم، همیشه با حاکمیت و استقلال ملی، همیشه با اصول انترناسیونالیستی، ما حزب کمونیست پرتغال هستیم و خواهیم بود.»

عدالت- دقایق پایانی جشنواره آوانته ۲۰۲۲، با اجرای «کارواله‌سا» یکی از سرودهای حزب کمونیست پرتغال

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/2e7e5p9r