تارنگاشت عدالت- دورۀ سوم

منبع: در دفاع از کمونیسم
۹ ژوئن ۲۰۲۳

کوبا خبر جعلی وال‌ استریت ژورنال درباره پایگاه نظامی چین را رد کرد

 

کارلوس فرناندز دِ کوسیو، معاون وزیر امور خارجه جمهوری کوبا،خبر روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال درباره توافق ادعایی بین دولت‌های چین و کوبا برای ایجاد پایگاه نظامی چین در خاک کوبا برای شنود ارتباطات در ایالات متحده را رد کرد.

کارلوس فرناندز دِ کوسیو طی بیانیه‌ای خاطرنشان نمود:

«روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در ۸ ژوئن اطلاعات کاملاً خلاف واقع و بی‌اساسی را منتشر کرد که بر اساس آن ظاهراً توافق بین کوبا و چین در زمینه نظامی برای ایجاد یک مرکز فرضی جاسوسی وجود دارد.

نظر به حقوق حاکمیتی کوبا در حوزه دفاعی، کشور ما امضاء کننده «اعلامیه آمریکای لاتین و دریای کارائیب به عنوان یک منطقه صلح» است که در ژانویه ۲۰۱۴ در هاوانا به امضا رسید. بر اساس آن اعلامیه، ما حضور تمام نیروهای نظامی خارجی را در آمریکای لاتین و دریای کارائیب، از جمله پایگاه‌های متعدد نظامی و سربازان ایالات متحده، و به ویژه پایگاه نظامی که به طور غیرقانونی بخشی از خاک ملی ما در استان گوانتانامو را اشغال کرده است را رد می‌کنیم.

افتراهایی از این دست اغلب بوسیله مقامات آمریکایی که ظاهراً با اطلاعات جاسوسی آشنا هستند ساخته شده‌اند، از جمله افترای حملات صوتی ادعایی علیه پرسنل دیپلماتیک ایالات متحده، دروغ درباره نیروهای نظامی کوبایی موجود در ونزوئلا، و دروغ درباره وجود آزمایشگاه‌های سلاح بیولوژیک در کوبا.

همه این‌ها جعلیاتی است که با نیت بدخواهانه برای تشدید بی‌سابقه محاصره اقتصادی، بی‌ثبات سازی و تجاوز به کوبا و برای فریب افکار عمومی در ایالات متحده و سراسر جهان پخش می‌شوند.

خصومت آمریکا علیه کوبا و اقدامات افراطی و ظالمانه‌ای که باعث آسیب‌های انسانی و مجازات مردم کوبا می‌شود به هیچ وجه قابل توجیه نیست.»

https://www.idcommunism.com/2023/06/cuba-rejects-wall-street-journal-publication-on-alleged-chinese-military-base.html#more