تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: در دفاع از کمونیسم
۲۶ نوامبر ۲۰۲۲

آلمان رسماً تئوری توطئه ضد-کمونیستی درباره قحطی اوکرایین را می‌پذیرد

 

دوباره شروع شد! دروغ‌های ضد-کمونیستی کثیف و قدیمی درباره قحطی اوکرایین، معروف به هولودومور، دوباره به اخبار باز می‌گرد.

این بار، دولت آلمان است که قصد دارد قحطی اوکرایین در سال‌های ۱۹۳۳-۱۹۳۲ را به عنوان یک «نسل‌کشی» که بوسیله رهبری ژوزف استالین انجام شد، به رسمیت بشناسد.

در مقاله اخیر «صدای آلمان» آمده است: «قانونگذاران آلمانی برای بالا بردن آگاهی درباره قحطی ۱۹۳۳-۱۹۳۲، که در نتیجه سیاست‌های ژوزف استالین، رهبر شوروی منجر، به مرگ میلیون‌ها اوکرایینی انجامید، قطع‌نامه‌ای ارائه کرده‌اند.»

رسانه‌های آلمانی روز جمعه گزارش دادند که قانونگذاران آلمانی قرار است در مورد طرحی رای‌گیری کنند که مرگ میلیون‌ها اوکرایینی را از گرسنگی در سال های ۱۹۳۳-۱۹۳۲ به عنوان نسل‌کشی به رسمیت می‌شناسد. روزنامه «فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ» گزارش داد در متن قطع‌نامه آمده است که قحطی بزرگ ۱۹۳۳-۱۹۳۲ یا هولودومور باید «به فهرست جنایات غیرانسانی مرتکب شده بوسیله نظام‌های توتالیتر، که در جریان آن میلیون‌ها انسان در اروپا، بویژه در نیمه نخست قرن بیستم از بین رفتند، افزوده شود.»

به اصطلاح «هولودومور» یکی از موضوعات مورد علاقه شوروی‌شناسان و مورخان ضد-کمونیست در سراسر جهان است، که برای دهه‌ها در خط مقدم تبلیغات امپریالیستی علیه استالین و اتحاد شوروی قرار داشت. افسانه‌پردازی ضد-کمونیستی، قحطی را به یک طرح ظاهراً سازماندهی شدۀ بلشویک‌ها، با هدف از بین بردن مردم اوکرایین برای اجبار جمعیت روستایی به پذیرش اشتراکی کردن کشاورزی، نسبت می‌دهد. اما حقیقت چیست؟

درست است که در سال‌های ۱۹۳۳-۱۹۳۲، اوکرایین یک قحطی بزرگ و بسیار دردناک برای مردم را پشت سر گذاشت. اما قحطی یک توطئه عمدی سازمان یافته بلشویک‌ها برای نابودی جمعیت اوکرایین نبود. دلایل خاصی، که از نظر تاریخی تأیید شده است، وجود داشت که موجب قحطی شد.

جنگ داخلی که بوسیله کولاک‌ها و دیگر گروه‌های مرتجع علیه سیاست اشتراکی کردن به راه انداخته شده بود به فجایع منجر شد. در این بستر، کولاک‌ها و متحدین آن‌ها خرابکاری‌های گسترده‌ای انجام دادند، ماشین آلات و تولیدات کشاورزی را منهدم کردند، موانعی برای برداشت محصول قرار دادند، احشام را کشتند، و غیره. در فاصله ۱۹۲۹ و اواسط دهه ۱۹۳۰، بیش از ۱۸۰۰ عملیات تروریستی صورت گرفت.

گزارش‌های جعلی «توماس واکر» منتشر شده در روزنامه «شیکاگو آمریکن»، ۱۹۳۵

علاوه بر این، اوکرایین تحت تأثیر خشکسالی ۱۹۳۲-۱۹۳۰قرار گرفت، در عین‌حال، در همان دوره، اوکرایین و منطقه قفقاز جنوبی گرفتار اپیدمی گسترده تیفوس بود. در سال ۱۹۳۳، دولت شوروی اقدامات اضطراری را برای اطمینان از برداشت موفق سال انجام داد، و مواد غذایی، ماشین آلات کشاورزی و کارگران متخصص، برای نجات اوکرایین از قحطی، فرستاده شد.

تبلیغاتی بودن تئوری توطئه ضد-کمونیستی هولودومور که بوسیله نازی‌ها ساخته شده است، و در دهه ۱۹۳۰ به مطبوعات آمریکایی نفوذ کرد (به «شیکاگو- آمریکن»، ویلیام راندولف هرست مراجعه کنید)، و از آن‌جا در بستر کارزار جنگ سرد علیه اتحاد شوروی، به طور گسترده در داخل کشور پخش شد، به اثبات رسیده است.

یکی از بهترین آثاری که تئوری توطئه ضد-کمونیستی درباره قحطی اوکرایین افشا کرده است، کتاب «قحطی دروغین و فاشیسم» نوشته داگلاس توتل در سال ۱۹۸۷ است  (https://tinyurl.com/3ep5d9ae). علاوه بر این، تعدادی از مورخان بورژوازی و متخصصان تاریخ روسیه (مانند مارک تاوگر، آر دبلیو دیویس، سنت، ویتکرافت، و غیره) تئوری جعلی «قحطی ساخته دست بشر» را به چالش کشیده و رد کرده‌اند.

http://www.idcommunism.com/2022/11/germany-to-officially-adopt-anti-communist-conspiracy-theory-on-ukrainian-famine.html#more

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/34ywzpyh