عدالت: سردار محمدعلی جعفری فرمانده سابق سپاه در گفت‌و‌گو با خیرنگار ایلنا ضمن تکرار وعده‌های توخالی که در سال ۱۳۹۲ درباره حل مشکلات معیشتی مردم داده بود، عنوان کرد «مردم دچار سرخوردگی شده‌اند که البته بخشی از آن تقصیر خودشان است چراکه در این ٨ سال گذشته به فرد دقیقی رای ندادند.» حضرات این روزها طوری از حسن روحانی و دولت او صحبت می‌کنند که گویی قدرت‌های خارجی او را به رهبر جمهوری اسلامی، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی، رسانه‌های جمهوری اسلامی، و سپاه و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور تحمیل کردند.

مجموعه خبری زیر نقش مشخص سردار جعفری در ایجاد شرایط برای ریاست جمهوری حسن روحانی و حمایت وی از دولت او را نشان می‌دهد.

 

***

ایلنا

۲۸ خرداد ۱۴۰۰

 

سردار جعفری در گفت‌وگو با ایلنا: بخشی از سرخوردگی امروزِ مردم تقصیر خودشان است!/ در دولت جدید دوره آسانیِ مردم و کشور شروع می‌شود

 

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج) گفت: مردم دچار سرخوردگی شده‌اند که البته بخشی از آن تقصیر خودشان است چراکه در این ٨ سال گذشته به فرد دقیقی رای ندادند.

سردار عزیز جعفری با حضور در شعبه اخذ رای مسجد قبا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، عنوان کرد: ۴٣ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و وارد گام دوم انقلاب شدی و مردم در این سال‌ها همواره در برابر دشمنی‌ها مقاومت کردند.

وی ادامه داد: دشمنان هر توطئه، تهدید و ترفندی که داشتند در طول ۴ دهه گذشته به کار گرفتند اما مردم ما در تمام این سال‌ها به ویژه ٨ سال گذشته مقابل سخت‌ترین فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها ایستادند و از وعده‌های الهی است که بابت هر صبری پاداشی است.

سردار عزیز جعفری با بیان اینکه خداوند متعال بابت این صبر و تحمل پاداش می‌دهد، گفت: این وعده الهی است که در هر سختی آسانی است و به نظر می‌رسد در این دولت جدید و از سال ١۴٠٠ دوره آسانی مردم و کشور شروع می‌شود.

وی تاکید کرد: با مدیریت انقلابی، مردمی و دلسوزانه‌ای که اکثر کاندیداهای این دوره دارند، ان‌شاالله سختی‌ها را پشت سر می‌گذاریم و مردم شیرینی این دوره از انتخابات را خواهند چشید.

وی خطاب به عده‌ای که با صندوق رای قهر کرده‌اند، گفت: مردم حقشان است که ناراحت و دلخور باشند؛‌ چراکه این امکان وجود داشت که در ٨ سال اخیر مشکلات را بهتر برطرف کرد.

سردار عزیز جعفری ادامه داد: مردم دچار سرخوردگی شده‌اند که البته بخشی از آن تقصیر خودشان است چراکه در این ٨ سال گذشته به فرد دقیقی رای ندادند.

وی گفت: قهر با صندوق رای هیچ دردی را علاج نمی‌کند بلکه فقط دشمن را شاد می‌کند و مشکلات را بدتر می‌کند. اگر مردم می‌خواهند مشکلات حل شود باید پای صندوق رای بیایند و با دقت رای دهند.

 

***

خبرگزاری مهر

۱۴ تیر ۱۳۹۰

دستگیری عوامل جریان انحرافی به صلاحدید قوه قضائیه برعهده سپاه گذاشته شد
سردار جعفری در خصوص ادامه بازداشت‌ها و برخوردها با عوامل جریان انحرافی توسط سپاه گفت: با توجه به اینکه سپاه ضابط قوه قضائیه است و همچنین بدلیل اینکه پرونده برخورد با جریان انحرافی دارای پیچیدگی های خاصی است براین اساس به صلاحدید قوه قضائیه سپاه اقدام به دستگیری و بازداشت این افراد نموده است.

وی ادامه داد: این افراد تخلف امنیتی ندارند بلکه بیشتر تخلفات شان در حوزه های اقتصادی و اخلاقی است و افرادی که دستگیر شده اند ارتباط بسیار نزدیکی با چهره های اصلی این جریان داشته اند.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قوه قضائیه برخورد با افرادی که فعلا مرتبط با جریان انحرافی هستند را برعهده سپاه گذاشته است، گفت: البته افراد دیگری هم در دست اقدام و برخورد قرار دارند که آنها ارتباطی با جریان انحرافی ندارند.

وی تصریح کرد: بنابراین سپاه چون طبق قانون ضابط قوه قضائیه است بر اساس حکم قاضی دادستانی اقدام به دستگیری این افراد کرده است.

سردار جعفری همچنین در خصوص چرایی اینکه چهره های اصلی جریان انحرافی بزرگترین مانع را سپاه و بسیج می دانند نیز گفت: ما خدا را شکر می کنیم که سپاه و بسیج تا حدی در انجام این وظیفه انقلابی خود که برخورد با همه جریانات مخالف انقلاب اسلامی است خوب عمل می کند به طوری که منحرفین چنین برداشتی را دارند وامیدواریم در آینده دقت عمل مان در این رابطه بیشتر شود.

سردار جعفری درباره ماهیت جریان انحرافی عنوان کرد: این افراد با بهره گیری از قدرت و یا نزدیک کردن خود به مراکز قدرت و ثروت در صدد رسیدن به مقاصد خود هستند.

وی مبنای حرکت جریان انحرافی را مسائل دنیوی و نفسانی دانست و ابراز امیدواری کرد که با صبر، حوصله و هوشمندی مسئولان و توجه به ماهیت حرکت جریان انحرافی مقابله لازم صورت گیرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه برخوردها با جریان انحرافی ادامه خواهد داشت، گفت: نگرانی در مورد این حرکت جریان انحرافی وجود ندارد چون حرکت های انحرافی خیلی بزرگتری را جامعه اسلامی ایران پشت سر گذاشته است و جریان انحرافی که الان وجود دارد خیلی مطرح نیست و انشاءالله این هم رفع خواهد شد و باید خود را برای انحرافات و پیچیدگی های بزرگتری که ممکن است در آینده بر سر راه انقلاب ظاهر شود آماده کنیم.

بازگشت خاتمی به عرصه سیاسی بستگی به موضع گیری‌هایش دارد
فرمانده کل سپاه در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص شرایط بازگشت اصلاح طلبان و مشخصا سید محمد خاتمی به صحنه سیاسی کشور عنوان کرد: افرادی از جریانات اصلاح طلب که از خط قرمزها عبور نکرده اند طبیعی است که در رقابت های سیاسی می توانند شرکت کنند اما اینکه آقای خاتمی تا چه حد می تواند موفق شود بستگی به موضع گیری های او دارد.

وی خاطرنشان کرد: آقای خاتمی در جریان فتنه امتحان خوبی پس نداد و به هر حال جزء همراهان سران فتنه بود و حمایت و پشتیبانی زیادی از آنها کرد و درحال حاضر نیزموضعی مبنی بر برائت از آن حرکت ها اتخاذ نکرده است و اگر ایشان بخواهد با سیاسی کاری جلو بیاید فکر نمی کنم مردم او را ببخشند ولی افراد دیگری که در این صحنه از خط قرمزها عبور نکرده اند می توانند همچنان در رقابت های سیاسی به صورت فعال شرکت کنند.

***

جماران

۳ مرداد ۱۳۹۶

واکنش‌ها به یک دیدار در پاستور/ جراید به استقبال دیدار روحانی با فرماندهان سپاه رفتند

 

۵ فرمانده ارشد سپاه پاسداران با حسن روحانی، رئیس‌جمهوری دیدار کردند. این خبر روز گذشته در حالی در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفت که تنش‌هایی بین هواداران دو طیف در روزهای گذشته به وجود آمده بود. با این حال دیدار دیروز را می‌توان نقطه عطفی در رابطه میان سپاه و دولت دانست.

در این دیدار سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، انتخاب مجدد حسن روحانی و حضور گسترده مردم در انتخابات را تبریک گفت و آمادگی سپاه برای همکاری همه‌جانبه با دولت در تحقق اهداف انقلاب اسلامی را اعلام کرد. فرماندهان بخش‌های مختلف سپاه نیز گزارشی از فعالیت‌ها و آمادگی‌های سپاه پاسداران را به رئیس جمهور ارائه کردند و از حمایت‌های دولت برای تقویت بنیه دفاعی کشور و نیز مقابله با تروریسم در منطقه تشکر کردند. به بهانه این دیدار حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهور با انتشار عکس این دیدار نوشت:«این فقط یک تصویر نیست بلکه یک مسیر است. آزادی، امنیت آرامش و پیشرفت برای مردم و نظام در گرو اجماع راهبردی میان دولت و مجموعه دفاعی کشور است.»

 

***

ایلنا

۶ اردیبهشت ۱۳۹۲

رئیس دولت آینده باید کشور را از بحران‌های فعلی خارج كند

 

باید برای حضور گسترده تر مردم در پای صندوق های رای و ایجاد شور انتخاباتی برنامه داشته باشیم و این مهم‌ترین وظیفه‌ای است که فرماندهان بسیج بر عهده دارند/دولت آینده باید به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمد علی جعفری در مراسم مربیان صالحین گفت: امسال سال حماسه سیاسی حماسه اقتصادی است و بسیجیان همیشه در صف اول انقلاب در خلق این دو حماسه نقش موثری داشتهاند.

سردار جعفری افزود: جهش انقلاب و پیشرفت به خلق حماسه سیاسی و اقتصادی منجر خواهد شد و پایان سال جاری حتما حماسه رخ خواهد داد و رهبری فرمودند که ملت ایران فقط خودشان نیستند بلکه چشمهای زیادی در دنیا نگاهشان متوجه ایران است.

سردار جعفری ادامه داد: ما کشوری هستیم که الگوی بسیاری از مردم دنیا هستیم و قدرتهای جهان همیشه میخواهند به این موضوع لطمه وارد کنند.

سردار جعفری گفت: ما باید بنا به فرموده رهبری نگاه واقع بینانه به عملکردها داشته باشیم و از آنجایی که برخی از مردم با نگاه ضعف به کشور نگاه میکنند اعتقاد دارم که ما یک ملت سربلند هستیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به نقاط ضعف و قدرت کشور گفت: ما باید نقاط ضعف و قوت را در بررسی عملکردها ببینیم.حفظ انقلاب و نگهداری از دستاوردهای آن رسالت اصلی ما است محقق کردن رهنمودهای مقام معظم رهبری نیز از وظایف سپاه است.

وی ادامه داد: تصور میکنم این امر کمتر تحقق یافته است و ما به کارها و دغدغههای دیگری توجه کردیم اما نسبت به ماموریت اصلی خود غافل شدیم.

سردار جعفری اضافه کرد: رهبری در سخنرانی اخیر بر دشمنی دشمنان نظام تاکید کردند و گفتند دشمن نمیخواهد بگذارد که ما پیشرفت کنیم و ما باید براساس رهنمودهای رهبری تلاش کنیم تا پیشرفت محقق شود.

سردار جعفری اضافه کرد: در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی باید بسیجیان تلاش بیشتری کنند و آنچه مهم است این است که برمبنای قانون عمل شود.فرمانده کل سپاه با اشاره به قانونمندی بسیج گفت: بسیج یک نهاد قانون محور است و همواره براساس قانون عمل میکند.

وی ادامه داد: انتخابات پیش رو بسیار مهم است و همواره در انتخابات ملت ما حماسه آفریده است.سردار جعفری گفت: انتخابات در کشور ما آزادترین انتخابات در دنیا است و درکشور ما حزب و گروه تعیین کننده نیست.فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: معتقدم ایران تنها کشوری است که رئیس جمهورش با آراء مستقیم مردم انتخاب میشود. شاید در مقاطعی انتخابات ریاست جمهوری تا قبل از سال ۸۴ به یک یا دو کاندیدا مربوط بود ولی از سال ۸۴ به این طرف انتخابات بدون چارچوب احزاب و جریان سیاسی انجام می شود. البته تکثر کاندیداها هم به خاطر همین وضعیت است.

وی با اشاره به احتمال تعدد کاندیداها در انتخابات پیش رو گفت: آنچه برای ما و مردم مهم است این است که انتخاب اصلح صورت گیرد و اخلاق اسلامی از جایگاه ویژهای برخوردار است.جعفری گفت: باید برای حضور گسترده تر مردم در پای صندوق های رای و ایجاد شور انتخاباتی برنامه داشته باشیم و این مهم‌ترین وظیفه ای است که فرماندهان بسیج بر عهده دارند.فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انتخاب اصلح بسیار مهم است تصریح کرد: حماسه سیاسی که حضرت آقا انتظار دارند این است که انتخاب درست و صحیح برای دولت آینده صورت بگیرد تا رئیس دولت آینده بتواند کشور را از بحران‌های مختلفی که عمدتاً توسط دشمنان و نیز برخی بخاطر سوء مدیریت ها پیش می آید خارج کند.سردار جعفری ادامه داد: نقش بسیج برادران و خواهران در این قشر در ایجاد اعتماد و اطمینان بسیار مهم و تعیین کننده است و رسیدن شما به فرد اصلح نکته بسیار مهمی است.

وی با اشاره به این مطلب که بسیج و سپاه مدعی کمک برای پیشرفت هستند اظهار داشت: بسیج و سپاه باید در مقاطع مختلف از جمله انتخابات نقش ایفا کند و آنگونه که رهبر انقلاب مراحل انقلاب اسلامی را ترسیم کردهاند زمینه دستیبابی به آن فراهم شود.

سردار جعفری گفت: مقام معظم رهبری در اواخر سال گذشته معیار مهمی را برای رئیس دولت آینده ترسیم کردند و آن کارآمدی و توان اجرایی برای حل مسایل و مشکلات کشور است. وی افزود: ما در سخت ترین شرایط قرار داریم، تحریم نفتی و تحریم بانکی اثرات مخرب خود را بر روی اقتصاد گذاشته است و باعث ایجاد تورم و گرانی شده لذا دولت آینده باید قادر باشد با مدیریت بحران و تجربه مدیریت در شرایط بحرانی کشور را از این وضعیت خارج کند.

فرمانده كل سپاه تصریح كرد:دولت آینده باید به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشد و مسایل اجرایی را حل کند.

فرمانده سپاه با اشاره به اهمیت طرح صالحین گفت: بسیج باید متناسب با ظرفیت خود در مقاطع مختلف حرکت کند و طرح صالحین از جمله طرحهایی است که جزء دغدغههای اصلی رهبری است. رهبری همواره بر تداوم حرکتهای این چنینی تاکید داشتند.

سردار جعفری ادامه داد: ضرورت اهمیت به طرح صالحین در مقاطع حساس احساس میشود و باید در مسیر پیشرفت کشور حرکتها انجام شود.

سردار جعفری با اشاره به جنگ نرم گفت: ما همواره آماده مقابله با جنگ نرم هستیم و بسیج برای دفاع از نظام همواره در صحنه حضور خواهد داشت.

 

***

فرارو
۱۶ فروردین ۱۳۹۴

در پی موفقیت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای سرلشکر فیروزآبادی به رهبر انقلاب تبریک گفت

 

فرارو- رئیس ستاد کل نیروهای مسلح طی پیام تبریکی به محضر فرماندهی کل قوا تاکید کرد: با استمرار رهنمودهای آن رهبر عظیم‌الشان مراحل آتی مذاکرات نیز در مسیر سلامت و صلاح دولت و ملت تداوم خواهد یافت.

به گزارش دفتر ویژه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح طی پیام تبریکی به محضر فرماندهی کل قوا، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای ضمن تبریک موفقیت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از تلاش مقام ریاست جمهوری و کارگزاران و تلاش‌گران این عرصه بویژه ظریف وزیر امور خارجه سپاسگزاری کرد.

متن این پیام به شرح ذیل است:
خدای بزرگ را شاکریم که در پناه اولیاء الهی و ادعیه خاص حضرت بقیه‌الله العظم سلام‌الله علیه و تدابیر مقام معظم رهبری، حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی با صلابت و موفقیت ادامه دارد و هر روز که می‌گذرد امیدواری حق‌طلبان عدالت‌خواهان جهان به آموزه‌های اسلام عزیز و ارتقاء موقعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان و منطقه در دل‌های مسلمانان و مستضعفان بیشتر می‌شود.

اکنون که در ساله هدایت‌های آن رهبر فرزانه و همت دولت خدمتگزار جناب آقای دکتر روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای بویژه ظریف وزیر امور خارجه گام دیگری در جهت احقاق حقوق مسلم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات مربوط به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برداشته شده است، ضمن تبریک به ملت بزرگ ایران اسلامی و قدردانی از جناب آقای رئیس‌جمهور و کارگزاران و تلاشگران این عرصه مهم وحساس با کمال افتخار از عنایات و راهنمایی‌های حضرت مستطاب عالی که موجب سربلندی و پایداری هر چه بیشتر ملت بزرگوار ایران اسلامی گردید سپاسگزاری نموده رجاء واثق دارد با استمرار رهنمودهای آن رهبر عظیم‌الشان مراحل آتی مذاکرات نیز در مسیر سلامت و صلاح دولت و ملت تداوم خواهد یافت.

***

همشهری آنلاین

۱۸ فروردین ۱۳۹۴

فرمانده سپاه: فرزندان انقلابی ایران در نبرد دیپلماتیک از حقوق ملت دفاع کرده‌اند

 

فرمانده کل سپاه با قدردانی از تلاش فرزندان ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی کشور ظرفیت قدرتمند خود و نظام را برای عزت انقلاب اسلامی و کشور به کار گیرد.

فارس نوشت: سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در حاشیه‌ همایش فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به برخی از ابهامات مطرح شده پیرامون بیانیه اخیر هسته‌ای، اظهار کرد: مقاومت ملت ایران در مقابل آمریکا، گزینه‌های نیرومند ایالات متحده برای تحمیل اراده‌ سیاسی به جمهوری اسلامی ایران را ناکارآمد ساخت.

وی افزود: آمریکا که در پی تغییر رفتار سیاسی ایران بود، خود به تغییر رفتار سیاسی تن داد و بر خلاف مشی گذشته‌ خود، در مقابل مردم ما، مجبور به فراموش کردن همه‌ گزینه‌های روی میز و جایگزین‌سازی مسیر دیپلماسی برای حل موضوع هسته‌ای شد.

جعفری با اشاره به اینکه شکوه مقاومت مردم نجیب و آزاده ما، رئیس‌جمهور آمریکا را به پرده‌برداری از این اعتراف بزرگ تاریخی مجبور ساخت که گزینه‌ نظامی و استمرار تحریم‌ها ایران را قوی‌تر و مصمم‌تر خواهد‌ کرد، تصریح کرد: به فضل الهی فرزندان انقلابی ایران اسلامی در نبرد دیپلماتیک خود تا به امروز توانسته‌اند از حقوق ملت ایران به شایستگی دفاع کنند و ملت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تلاش‌های صادقانه و مجاهدت‌های سیاسی این عزیزان و ایستادگی روی خطوط قرمز تعیین شده، قدردانی می‌کنند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: هر چند بی‌صداقتی و عدم پایبندی آمریکایی‌ها به تعهدات و عدم اعتماد به آنها، مسیر سختی را برای آینده‌ این جهاد دیپلماتیک ترسیم می‌کند، اما مطمئن هستیم همانگونه که رئیس محترم جمهور و وزیر محترم امور خارجه و اعضای برجسته‌ این تیم به صراحت مطرح کردند خط قرمز ما علاوه بر پذیرفتن حق چرخه‌ غنی‌سازی هسته‌ای و تحقیق و توسعه در این حوزه «لغو همه‌ تحریم‌های مرتبط» به عنوان نقطه‌ مرکزی مطالبات ملت ایران است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه از دستگاه هوشمند و شجاع دیپلماسی کشور انتظار می‌رود در فرصت تعیین کننده‌ پیش رو، حداکثر ظرفیت‌های قدرتمند خود و مجموعه نظام را برای عزّت انقلاب اسلامی و کشور و نیز لغو همزمان تحریم‌ها به کار گیرد، گفت: ملت بزرگ ایران بر اساس شعار نورانی «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» در یک صف واحد، پشتیبان جبهه‌ی دیپلماتیک هسته‌ای خود خواهند بود و اجازه نخواهند داد القائات گمراه‌کننده‌ دشمن به ویژه آمریکا در موضوع مذاکرات اخیر از طریق ترجمه غیر واقعی بیانیه مشترک، اعتماد بین دولت و ملت را خدشه‌دار کند.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/hc25recx