تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی (SolidNet)

بیانیه دفتر مطبوعاتی کمیته مرکزی حزب کمونیست یونان

اسرائیل حملات جنایتکارانه و جنگ خود را تشدید می‌کند

 

حکومت اسرائیل که ماه‌هاست به کشتار مردم فلسطین، پیش از همه، در نوار غزه، و در بقیه سرزمین‌های فلسطینی اشغالی ادامه می‌دهد، و باعث کشته شدن هزاران غیرنظامی و کودک خردسال شده است. تصمیم گرفته است که اقدام جنایتکارانه و جنگ خود را تشدید کند.

با این هدف، اسرائیل حمله موشکی به کنسولگری ایران در دمشق را انجام داده است، و حداقل ۱۱ تن را کشته است. این اقدام نفرت‌انگیز و مذموم تصادفی نیست. این در پیوند با برنامه‌های اسرائیل برای تعمیم جنگ در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس، با پشتیبانی متحدین آن – ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و البته دولت [خزب] «دموکراسی نو» قرار دارد، که با پشتیانی دیگر احزاب هوادار ناتو در حال تبدیل شدن به سگ دست آموز نقشه‌‌های امپریالیست اورو-آتلانتیک است.

اقدام جنایتکارانه اسرائیل هم‌چنین یک کاروان کمک‌های بشردوستانه را، علی‌رغم توافق‌های انجام شده آن با ارتش اسرائیل، در غزه هدف قرار داد، که منجر به کشته شدن هفت امدادگر بشردوستانه (شهروندان استرالیایی، فلسطینی، لهستانی، انگلیسی و یک نفر با تابعیت دوگانه آمریکایی-کانادایی) شد.

ما خواستار این هستیم که دولت:

● فوراً تمام کمک‌های خود به اسرائیل را متوقف کند.

● دولت فلسطین را در مرزهای ایحاد شده پیش از سال ۱۹۶۷، با پایتختی بیت‌المقدس شرقی، برسمیت بشناسد.

● کشور ما از برنامه‌ها و سازمان‌های جنایتکار امپریالیستی خارج شود.

آتن
۲ آوریل ۲۰۲۴

http://www.solidnet.org/article/CP-of-Greece-Statement-by-the-Press-Office-of-the-CC-of-the-KKE-Israel-escalates-its-murderous-attacks-and-warfare