تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی (SolidNet)

۱۱ اکتبر ۲۰۲۳

حزب کمونیست سوئیس: همبستگی با مبارزات رهایی‌بخش ملی فلسطین!

 

همانطور که مدت‌ها است توضیح داده‌ایم، ما وارد دوره تاریخی جدیدی شده‌ایم که مشخصه آن گذار به چندقطبی است، که ملت‌های تحت ستم استعمار را یکی پس از دیگری به قیام برای استقلال خود سوق می‌دهد.

در این مورد مشخص، فلسطین تاکنون ۷۵ سال از اشغال وحشیانه رژیم اسرائیل رنج برده است، رژیمی که حقوق بشر را نقض می‌کند و انواع پاک‌سازی قومی و تبعیض‌نژادی را انجام می‌دهد. تنها در هفته گذشته، صهیونیست‌ها با خشونت علیه غیرنظامیان عرب، سه پسر فلسطینی را به شهادت رساندند، اماکن مقدس را ویران کردند و به روستاها حمله کردند.

ما باید آگاه باشیم که صلح واقعی و پایدار تنها بر اساس به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای ایجاد حکومت خود در فلسطین تاریخی امکان‌پذیر خواهد بود: این یک مبارزه برای رهایی ملی است که حزب کمونیست سوئیس با آن همدلی دارد.

از سوی دیگر، ادامه حمایت از مواضع اشغالگر صهیونیستی به معنای شعله‌ور کردن آتش است، همان‌طور که اعلام وضعیت جنگی ضد-عرب اعلام شده توسط رژیم تل‌آویو (با حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا نشان می‌دهد)، و همواره از گسترش درگیری به ایران نیز حمایت کرده است.

حتا مهم‌تر از آن در این سناریو، کنفدراسیون سوئیس باید به بی‌طرفی خود پایبند باشد و از جانبداری غیرانتقادی با آمریکا و اسرائیل بپرهیزد و برعکس، نمایندگی‌های خود را برای میانجیگری پیشنهاد دهد تا رژیم صهیونیستی به قطع‌نامه‌های سازمان ملل احترام بگذارد، به محاصره غزه پایان دهد و از سرزمین‌های اشغالی خارج شود.

حزب کمونیست سوئیس

Solidnet | CP (Switzerland), Solidarity with the Palestinian National Liberation Struggle!