تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی (SolidNet)
۱ اوت ۲۰۲۲

حزب کمونیست ونزوئلا حکم دادگاه انگلیس مبنی بر تایید سرقت طلای ونزوئلا توسط گوایدو را محکوم می‌کند

 

هیأت سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست ونزوئلا حکم اخیر دادگاه عالی لندن را پیرامون سپردن سرپرستی دارایی طلای جمهوری بولیواری ونزوئلا، که به بانک انگلیس سپرده شده بود به مدیریت بانک مرکزی ونزوئلا، که به‌طور غیرقانونی توسط خوان گوایدو منصوب شده است، قویاً محکوم می‌کند.

نظام قضایی انگلیس به بهانه غیرقانونی به رسمیت شناختن مقامات دولتی دروغین بجای کسانی که نتیجه روندهای انتخاباتی ایجاد شده بوسیله قانون اساسی و قوانین ونزوئلا می‌باشند، در نقض قوانین بین‌المللی و غصب اداره منابع اقتصادی متعلق به ملت ونزوئلا، گام دیگری برمی‌دارد.

ما، از حزب کمونیست ونزوئلا، اقدامات زورگویانه یک‌جانبه اعمال شده بوسیله امپریالیسم آمریکا و متحدان اروپایی آن را علیه ونزوئلا، در چهارچوب مناقشه شدید بین‌المللی و ملی برای کنترل درآمدهای نفتی، مجدداً محکوم می‌کنیم.

مردم ونزوئلا، اساساً طبقه کارگر و اقشار مردمی، کسانی هستند که عواقب مستقیم این تجاوزات را متحمل می‌شوند، زیرا دولت برای مدیریت بحران تلاش می‌کند تا از منافع گروه‌های سرمایه‌دار در برابر تأثیرات منفی این تحریم‌های غیرقانونی محافظت نماید.

ما خواستار لغو فوری اقدامات زورگویانه یک‌جانبه علیه این کشور هستیم، و اصرار داریم که علیه خوان گوایدو و همه کسانی که مسئول تحریک این اقدامات غیرقانونی علیه مردم ونزوئلا بوده‌اند، اقدامات قانونی انجام شود.

ما از دولت و حکومت ونزوئلا می‌خواهیم به جای هدایت دستگاه سرکوبگر نیروی عمومی و نظامی قضایی برای ارعاب و جرم انگاری مبارزات مشروع طبقه کارگر برای دستمزد عادلانه، نیروی خود را در جهت ایجاد مزد عادلانه، و محاکمه کسانی که مسئول تحریک تحریم‌ها و غصب ثروت متعلق به جمهوری هستند، هدایت نمایند.

مصونیت از مجازات بس است! زندان برای فاسدها و خائنین به میهن!

هیأت سیاسی کمیته مرگزی حزب کمونیست ونزوئلا
کاراکاس
۲۹ ژوئیه ۲۰۲۲

http://solidnet.org/article/CP-of-Venezuela-PCV-repudiates-British-court-ruling-that-endorses-the-theft-of-Venezuelan-gold-by-Guaido/

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/3j2r6u5r