تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی
۲۸ ژوئیه ۲۰۲۱

 

دادگاه قانون اساسی فدرال امروز به نفع شکایت حزب کمونیست آلمان علیه عدم ورود آن به انتخابات بوندستاگ و محرومیت آن از جایگاهش به مثابه یک حزب سیاسی رأی داد.

پاتریک کوبله، صدر حزب کمونیست آلمان می‌گوید:

دادگاه قانون اساسی فدرال امروز تلاش برای به مخاطره انداختن هستی حزب کمونیست آلمان به وسیله ابزار بوروکراتیک و ممنوعیت آن از شرکت در انتخابات بوندستاگ را رد کرد.

دلیل قضاوت یک سیلی بر کمیسر انتخابات فدرال و هم‌چنین تأیید این است که حزب کمونیست آلمان یک حزب فعال است، به عنوان مثال به گردهمایی حزب کمونیست آلمان در هشتادمین سالگرد حمله به اتحاد شوروی اشاره کرد.

این تصمیم نه تنها نتیجه استدلال حقوقی و سیاسی ما است، بلکه بیش از هر چیز نتیجه همبستگی ملی و بین‌المللی بزرگی است که تجربه کرده‌ایم. همبستگی بین‌المللی، بویژه بیش از همه انتظارات ما بود. بیش از ۵۰ حزب کمونیست و کارگری، شورای جهانی صلح، فدراسیون جهانی جوانان دمکرات و سازمان‌های مترقی بسیاری همبستگی با ما را نشان داده‌‌اند. این یک نمایش بزرگ انترناسیونالیسم بود. این تلاش نیروهای ارتجاعی را در همه جا افشاء کرد. نمایندگان پارلمانی از احزاب خواهر از پارلمان اتحادیه اروپا برای حمایت از حزب کمونیست آلمان استفاده کردند. ما از این‌که بخشی از جامعه انترناسیونالیستی هستیم مفتخریم. ما از صمیم قلب از شما سپاسگزاریم! این نمونه نشان می‌دهد همبستگی چقدر مهم است و به چه می‌تواند دست باید. برای ما، این همبستگی و موفقیت الزام‌ آور این است که با همه توان وارد کارزار انتخاباتی شویم، برای مضامین سیاسی خود و برای تقویت حزب کمونیست آلمان، اکنون و بیش از هر زمان دیگری مبارزه کنیم.

پیروزی حزب کمونیست آلمان هم‌چنین یک پیروزی مرحله‌ای کوچک در مبارزه علیه از میان برداشتن حقوق دمکراتیک، علیه بازساری ارتجاعی دولت است – ما باید متحداً علیه این به مبارزه ادامه دهیم.

زنده باد انترناسیونالیسم پرولتری!

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/24yvujah