دیگو مارادونا فوتبالیست افسانه‌ای آرژانتین روز چهارشنبه در مصاحبه با رادیو «سرخ» آرژانتین از دستگیری شش مدیر «فیفا» توسط پلیس سوئیس استقبال کرد. مارادونا گفت: «فیفا با گرفتن پول از مردم- برای جای پارک خودرو، برای عضویت، برای این‌ تصمیم که در ورزشگاه‌ها مشروبات الکلی فروخته شود یا نه- مشکلی ندارد… مهم این است که چه چیز را به سود خود می‌داند. فیفا از فوتبال و شفافیت متنفر است.» وی افزود که مدت طولانی است که او با تخلفات «فیفا تا پای جان جنگیده است»، و رضایت خود را از این‌که اتهامات بالاخره بررسی می‌شوند اعلام کرد.

تارنگاشت عدالت – بایگانی دورۀ دوم

منبع: تله‌سور
۲۷ مه ۲۰۱۵

دیگو مارادونا به «فیفا»: «دروغ بس است!»

ستاره فوتبال سابق آرژانتین حمایت خود را از تحقیقی که ایالات متحده پیرامون اتهام فساد اخیراً آغاز کرده است، علناً اعلام کرد.

 

دیگو مارادونا فوتبالیست افسانه‌ای آرژانتین روز چهارشنبه در مصاحبه با رادیو «سرخ» آرژانتین از دستگیری شش مدیر «فیفا» توسط پلیس سوئیس استقبال کرد.

ستاره آرژانتینی فوتبال در اشاره به سپ بلاتر ريیس کنونی «فیفا» که می‌خواهد دوباره انتخاب شود، گفت: «این کسب‌و‌کار سیاه را متوقف کنید، دروغ گفتن به مردم را متوقف کنید، دادن شام برای انتخاب دوباره بلاتر را متوقف کنید.» در اعلام جرم، از بلاتر نام برده نشده، اما انتخاب دوباره او در سال ۲۰۱۱ بخشی از تحقیق ایالات متحده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده با اعلام ۴۷ مورد –از جمله شیادی در بازاریابی، پول‌شویی- علیه ۱۴ مقام بلندپایه اعلام جرم کرده است. گفته می‌شود متهمین طی ۲۴ سال درگیر صدها میلیون دلار اخاذی پیرامون حق پخش محل برگزاری مسابقات و خرید رأی در انتخابات «فیفا» بوده اند.

مارادونا گفت: «این پول را در زمین‌های فوتبال آفریقا هزینه کند، من در چهار جام جهانی و دیگران در پنج جام جهانی برای این بازی کردیم… برای چه؟ برای این‌که کودکان بتوانند به این ورزش، به یک توپ که ۲۲ کودک با آن بازی می‌کنند، باورمند بمانند.»

او افزود ناعادلانه است که «فیفا» بتواند یک سازمان ده‌ها میلیون دلاری باشد و بسیاری از بازیکنان فوتبال کم‌تر از ۱۵۰ دلار درآمد داشته باشند.

مارادونا گفت: «فیفا با گرفتن پول از مردم- برای جای پارک خودرو، برای عضویت، برای این‌ تصمیم که در ورزشگاه‌ها مشروبات الکلی فروخته شود یا نه- مشکلی ندارد… مهم این است که چه چیز را به سود خود می‌داند. فیفا از فوتبال و شفافیت متنفر است.»

وی افزود که مدت طولانی است که او با تخلفات «فیفا تا پای جان جنگیده است»، و رضایت خود را از این‌که اتهامات بالاخره بررسی می‌شوند اعلام کرد. «وقتی درباره فساد رهبران فیفا، به عنوان مثال با خولیو گروندونا رهبر فقید فوتبال آرژانتین ‌می‌گفتم، جواب می‌دادند که تو دیوانه‌ای.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/5ce2ztyx