تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: چپ (soL)، پایگاه خبری حزب کمونیست ترکیه
۱ آوریل ۲۰۲۴

سفیر ایران در دمشق: پاسخ ایران سریع، مستقیم و قوی خواهد بود

 

سفیر ایران در دمشق در اظهاراتی درباره حمله هوایی اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق گفت که کشورش «سریع، مستقیم و قوی» پاسخ خواهد داد.

حسین اکبری، سفیر ایران در دمشق، گفت که کشورش به حمله هوایی اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق «سریع، مستقیم و قوی» پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران ایرنا، اکبری سفیر ایران در دمشق اعلام کرد که اسرائیل ساختمان کنسولگری در محوطه سفارت ایران در دمشق را با ۶ موشک شلیک شده از هواپیماهای اف-۳۵ هدف قرار داد.

اکبری با بیان این‌که در این حمله حداقل ۵ نفر، از جمله دیپلمات‌ها و مستشاران نظامی جان باختند، اظهار داشت: تعداد و اسامی دقیق جان‌باختگان پس از آواربرداری اعلام خواهد شد.

سفیر ایران افزود: ایران به این حمله «سریع، مستقیم و قوی» پاسخ خواهد داد.

دیدار و تماس تلفنی وزیر امور خارجه سوریه
از سوی دیگر، فیصل المقداد، وزیر امور خارجه سوریه از ساختمان سفارت ایران در دمشق که مورد حمله قرار گرفت، بازدید کرد و تلفنی با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود تماس گرفت.

فیصل المقداد وزیر سوریه در اظهاراتی در محل حادثه گفت: »ما این حمله تروریستی را که منجر به کشته شدن بی‌گناهان شد به شدت محکوم می‌کنیم. سوریه هم‌چنان در کنار ایران خواهد بود. این حمله اسرائیل بازتاب شکست رقت‌انگیز آن در جنگ علیه مردم فلسطین در غزه است».

https://haber.sol.org.tr/haber/iranin-sam-buyukelcisi-israilin-saldirisina-hizli-dogrudan-ve-guclu-karsilik-verilecek-392652