عدالت بین‌المللی وجود ندارد: این دروغی است که توسط کشورهای غربی اختراع شده است تا به ظلم، تجاوز و بی‌عدالتی خود در سراسر جهان رنگ و بوی اخلاقی بدهد. مشروعیت بین‌المللی چماق بزرگی است که غرب با آن بر سر کشورهای جهان در حال توسعه می‌کوبد.

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: الاخبار
نویسنده: اسعد ابوخلیل
۱۵ ژانویه ۲۰۲۵
برگردان فارسی: ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۲

عدالت بین‌المللی وجود ندارد

 

ما نمی‌توانیم نتیجه شکایت جمهوری آفریقای جنوبی علیه «حکومت اسرائیل» اشغالگر را پیش‌بینی کنیم. روند قضایی ممکن است سال‌ها طول بکشد. خیر، باید بگوییم که آمریکا تضمین خواهد کرد که این روند برای سال‌ها دچار تعلل شود و ادامه یابد. و آمریکا همانطور که در شورای امنیت و مجمع عمومی انجام می‌دهد، طبق عادت خود با استفاده از فشار، تهدید و ارعاب، بر ۱۵ کشوری که در دیوان کیفری بین‌المللی حضور دارند، فشار خواهد آورد).

تصمیمات دیوان در غیبت یک سازوکار قابل اجرا نیست، و دیوان کیفری بین‌المللی برای پرکردن این خلاء ایجاد شده بود، اما دیدیم که آمریکا (که عضو آن نیست) چگونه آن را مانند یک ابزار حرکت می‌دهد، و زمانی که فکر می‌کردند، صرفاً فکر می‌کردند، به بررسی کشتار غیرنظامیان در افغانستان توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی خواهد پرداخت، چگونه شخصاً مقامات دیوان را تهدید کردند.

در سال ۱۹۷۵، هنگامی که مجمع عمومی (در زمانی که کشورهای در حال توسعه در طول جنگ سرد آزادی بیان داشتند) به قطع‌نامه «صهیونیسم نژادپرستی است» رای داد، حییم هرتزوگ (پدر رئیس‌جمهور کنونی حکومت اسرائیل) پشت تریبون رفت و یک نسخه از قطع‌نامه را پاره کرد.

نماینده آمریکا از او تبعیت کرد و از طرف دولت آمریکا اعلام نمود که به قطع‌نامه سازمان ملل توجه نخواهد کرد (پدر حییم هرتزوگ، خاخام هالوی هرتزوگ، گزارش رسمی دولت انگلیس در شال ۱۹۳۹ درباره مورد فلسطین را پاره کرده بود).

عدالت بین‌المللی وجود ندارد: این دروغی است که توسط کشورهای غربی اختراع شده است تا به ظلم، تجاوز و بی عدالتی خود در سراسر جهان رنگ و بوی اخلاقی بدهد. مشروعیت بین‌المللی چماق بزرگی است که غرب با آن بر سر کشورهای جهان در حال توسعه می‌کوبد.

غرب و اسرائیل سازمان ملل را بسیج کردند تا در انتقام از ترور رفیق حریری، یک دادگاه ویژه برای لبنان تشکیل دهد (و مردم لبنان را مجبور کردن میلیون‌ها دلار برای تأمین مالی آن هزینه کنند).

رفیق حریری سزاوار داشتن یک دادگاه بین‌المللی برای خود بود، در حالی‌که بیش از بیست هزار قربانی در غزه حتا مستحق تحقیقات جنایی درباره به قتل رسیدن خود نیستند (براستی، واقعیت تشکیل دادگاه ویژه برای رفیق حریری توسط اسرائیل و آمریکا درباره رفیق حریری و نقش او چه می‌گوید؟).

اما نمادگرایی شکایت آفریقای جنوبی بسیار زیاد است: ظهور آفریقای جنوبی بمثابه نخستین قدرت اخلاقی در جهان را آغاز می‌کند و انحصار اخلاقی ریاکارانه غرب را در هم می‌شکند.

http://tinyurl.com/4my9t4bk