وزارت امور خارجه در بیانیه خود افزود: عجیب نیست که این حمله منطقه شرقی سوریه را هدف قرار داده است. جایی که نیروهای سوری ما در حال مبارزه با بقایای گروهک تروریستی “داعش” هستند. در حالی که ایالات متحده در تلاش است، تا فعالیت تروریستی این گروهک را احیا کند.

جمهوری عربی سوریه نگرانی جدی خود را از فلج شدن شورای امنیت سازمان ملل متحد، ناشی از مانع شدن ایالات متحده آمریکا از توانایی این شورا در انجام مسئولیت‌های خود برای متوقف کردن همه این نقض‌های جدی به مقررات منشور سازمان ملل، و اصول حقوق بین‌الملل، ابراز می‌کند.

خبرگزاری جمهوری عربی سوریه (سانا)

۳ فوریه ۲۰۲۴

سوریه حمله آشکار آمریکا به منطقه شرقی را محکوم کرد و تمام بهانه‌ها و دروغ‌های آمریکا را برای توجیه آن رد می‌کند

 

دمشق – سانا- سوریه حمله امروز آمریکا به خاک سوریه را محکوم و تاکید کرد: این حمله به پرونده تخلفات آمریکا علیه حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور افزوده شده، و به شکل بسیار جدی به درگیری‌ها در خاورمیانه دامن می‌زند.

وزارت امور خارجه ومهاجران در بیانیه‌ای به سانا اعلام کرد: سحرگاه امروز ، ایالات متحده آمریکا حمله دیگری به خاک سوریه انجام داد. که به سوابق نقض حاکمیت ، تمامیت ارضی و امنیت مردم سوریه از سوی آمریکا اضافه می‌شود. تا بار دیگر ثابت کند که او منبع اصلی بی ثباتی جهانی است. و نیروهای نظامی آن از طریق حملات خود علیه کشورها، مردم و حاکمیت آن‌ها، صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می کنند. و کاری که انجام داد به شیوه‌ای بسیار خطرناک به درگیری در منطقه خاورمیانه دامن می‌زند.

وزارت امور خارجه در بیانیه خود افزود: عجیب نیست که این حمله منطقه شرقی سوریه را هدف قرار داده است. جایی که نیروهای سوری ما در حال مبارزه با بقایای گروهک تروریستی “داعش” هستند. در حالی که ایالات متحده در تلاش است، تا فعالیت تروریستی این گروهک را احیا کند. و افزود: جمهوری عربی سوریه با محکوم کردن این نقض آشکار آمریکا، تمام بهانه‌ها و دروغ‌هایی را که دولت آمریکا برای توجیه این حمله مطرح کرده است، قاطعانه رد می‌کند.

وزارت امور خارجه با اشاره به این‌که حمله روز گذشته آمریکا به چند منطقه در استان دیرالزور – در حالی که نیروهای آمریکایی همچنان بخش‌هایی از خاک سوریه را اشغال می‌کنند- اثبات روشنی است که مشخصه بارز دولت آمریکا عدم احترام به منشور سازمان ملل و اصول حقوق بین‌الملل است. و هدف آن همیشه حمایت از ابزارهای خود از سازمان‌های تروریستی است، که برای خدمت به برنامه‌های خود ایجاد کرد.

وزارت امور خارجه ادامه داد: جمهوری عربی سوریه نگرانی جدی خود را از فلج شدن شورای امنیت سازمان ملل متحد، ناشی از مانع شدن ایالات متحده آمریکا از توانایی این شورا در انجام مسئولیت‌های خود برای متوقف کردن همه این نقض‌های جدی به مقررات منشور سازمان ملل، و اصول حقوق بین‌الملل، ابراز می‌کند.

وزارت امور خارجه در پایان بیانیه خود توضیح داد: جمهوری عربی سوریه تاکید می‌کند که این نقض جدید حاکمیت سوریه بخشی از مجموعه‌ای از نقض‌هایی است، که ایالات متحده آمریکا در سوریه مرتکب شده است، از جمله از طریق اقدامات تجاوزکارانه ائتلاف بین‌المللی ادعایی که از سال ۲۰۱۴ ایجاد کرده است، حمایت آشکار از تروریسم، کشتار غیرنظامیان و غارت مداوم ثروت ملی سوریه.