تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: مورنینگ استار
۲۲ ژوئن ۲۰۲۱

 

دولت آلمان با منع پرچم حماس به جرم‌انگاری مقاومت فلسطین متهم شد

 

آلمان با قانونی که نمایش پرچم حماس را منع خواهد کرد به تلاش برای جرم‌انگاری مقاومت فلسطین متهم شده است.

لایجه‌ای که از حمایت همه احزاب اصلی برخوردار است قرار است هفته آینده در پارلمان بررسی شود.

حرکت چند هفته پس از آن است که ده‌ها هزار نفر در جریان بمباران ۱۱ روزه غزه بوسیله اسراییل در خیابان‌های سراسر کشور خواهان آزادی، عدالت و آزادی برای فلسطین شدند.

تورسن فرای نماینده اتحادیه دمکرات مسیحی در پارلمان گفت که منع پیشنهادی «یک پیام روشن به شهروندان یهودی ما» می‌فرستد.

وی گفت «ما نمی‌خواهیم پرچم سازمان‌های تروریستی در خاک آلمان نماش داده شود.»

حماس، حزب حاکم در نوار غزه تحت محاصره، به وسیله اسراییل، ایالات متحده و اتحادیه اروپایی یک سازمان تروریستی محسوب می‌شود.

در آلمان پرچم سبز و سفید متمایز آن در جریان تظاهرات اخیر علیه حمله اسراییل به غزه به چشم می‌خورد.

در مقایسه با این، پرچم اسراییل در تعداد زیادی از ساختمان‌های دولتی آلمان در جریان حمله به غزه به نشانی همبستگی با تل آویو به اهتزاز درآمد.

دولت آلمان «به تشدید حملات در تلاش برای ارعاب، سرکوب و مطیع کردن درگیری فزاینده جوانان و جوامع فلسطینی در رهبری جنبش‌های اجتماعی در سراسر آلمان» متهم شده است.

بوندستاگ هم‌چنین قانونی را تحت بررسی دارد که مهاجرینی را که مرتکب رفتار توهین‌آمیزی شده باشند که یهودی‌ستیزی تلقی می‌شود، مانند شرکت در اعتراضات هواداری از فلسطین، از شهروندی آلمان منع می‌کند.

«دانشجویان علیه نفرت راست» دولت آلمان را به دلیل القاب یهودی‌ستیز به گروه‌های مقاومت در حالی‌که تاریخ فاشیستی خود را نادیده می‌گیرد، به نژادپرستی متهم کرد.

در بیانیه آن گفته شد «یهودی ستیزی به غیر‌آلمانی‌های شرور نسبت داده می‌شود، در حالی‌که قانون فاشیست‌های آلمانی را که مرتکبین اصلی جرائم ضدیهودی هستند در برنمی‌گیرد.

«شبکه همبستگی با زندانیان فلسطینی اسراییل» گفت که با این حملات به جنبش فلسطین مرعوب نخواهد شد.

این شبکه امروز طی یک بیانیه گفت: «نمادها و تصاویر مقاومت در قلوب مردم فلسطین زنده‌اند، و در سراسر جهان در هر کشور به اهتزاز درخواهند آمد زیرا نماد امید انسانیت هستند – امید برای کسانی که علی‌رغم قدرت نظامی عظیم ستمگر برای عدالت و رهایی مبارزه می‌کنند.» بیانیه افزود «آن‌ها بر دیوارها، در هنر و نقاشی‌های دیواری، در پرچم‌ها در اعتراضات و در هر کجا که مردم متحداً در برابر نژادپرستی و استعمار می‌ایستند می‌شکفند.»

 

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/ybsrhe4d