تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: الاخبار
سه‌شنبه، ۳۰ ژانویه ۲۰۲۴
برگردان فارسی: سه‌شنبه ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۲

مقاومت با تشدید کمّی و کیفی به استراتژی ارعاب پاسخ می‌دهد

 

مقاومت با افزایش کمّی و کیفی تشدید میدانی، به استراتژی ارعاب اتخاذ شده توسط اسرائیل علیه حزب‌الله لبنان پاسخ می‌دهد.

روز گذشته، با ورود موشک‌ها و مهمات جدید به این رویارویی، شاهد افزایش محسوس در شدت عملیات علیه مواضع ارتش دشمن اسرائیلی، پادگان‌ها و تمرکز سربازان آن در امتداد مرز لبنان با شمال فلسطین اشغالی بودیم. در عین‌حال، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، اعلام کرد که ارتش دشمن «بزودی» برای جابجایی حرکت خواهد کرد. در شمال، گیورا ایلند، رئیس سابق شورای امنیت ملی اسرائیل گفت که «اسرائیل توانایی شکست حزب‌الله و یا بازدارندگی آن را ندارد.»

روزنامه «اسرائیل امروز» به این نکته اشاره کرد که از ابتدای نبرد، ۳۹ شهرک از ۴۲ شهرک تخلیه‌شده در مرز شمالی، در معرض آتش ضد تانک حزب‌الله قرار گرفتند.

این روزنامه افزود: «حدود چهار ماه از اخراج ما از خانه‌هایمان می‌گذرد و هیچ چیز در مرز با لبنان تغییر نکرده است» و خاطرنشان کرد: «بسیاری از کسانی که شمال را ترک کردند، زندگی جدیدی را در یک منطقه جدید آغاز کردند، زیرا بازگشت به جایی که نیاز به فداکاری از آن‌ها دارد دشوار است. بحران اعتماد بین آن‌ها و ارتش اسرائیل این مأموریت را تقریباً غیرممکن می‌کند.»

از صبح دیروز، رسانه‌های نظامی مقاومت اسلامی با صدور بیانیه‌هایی از هدف قرار دادن پایگاه‌های بیرکت ریشا و حداب یارین و پادگان بارانیت با موشک‌های «بورکان»، و حمله دیگری به پادگان بارانیت با دو فروند موشک« فلق» و حمله به پادگان متولا با «سلاح‌های مناسب»؛ و حمله به سربازان دشمن اسرائیلی در پشت پادگان جل العلم با موشک« فلق» و در اطرلف پادگان میتات، و اطراف پادگان زریت و در قلعه حونین، سایت السمقاه و تپه طیهات، و هم‌چنین از هدف قرار دادن تجمعات سربازان دشمن اسرائیلی در حوالی الجردتح با موشک‌های «برکان» خبر دادند.

رسانه‌های عبری از به صدا درآمدن آژیر خطر در راس ناقوره و کریات شمونا و از شلیک دو موشک به شهرک متولا و اصابت موشک به یک پادگان نظامی اسرائیل در نزدیکی کریات شمونا و در اطراف این شهر خبر دادند. بدون به صدا درآمدن آژیر خطر، موشک به پایگاه نظامی مرون و «مناره» و «یفتاح» در جلیله علیا اصابت کرد.

از سوی دیگر، دشمن اسرائیلی هم‌چنان تعدادی از روستاهای جنوبی، و شهرهای یارین، الظهیره، آلما الشعب و عیتا الشعب را هدف حملات خود قرار داد. توپخانه رژیم صهیونیستی اطراف منطقه راس النقوره و حومه المه الشعب – الظهیره و الحمامس را هدف قرار داد، و با تیربارهای مسلسل سنگین، به کفرکیلا، عیتارون و بلیدا شلیک کرد.

در حالی که جنگنده‌های دشمن دو حمله موشکی و توپخانه‌ای به حومه شهرک یارون و حمله به شهرک مارون الرأس را انجام دادند، توپخانه دشمن حومه شیحین و طلط شوات در شهرک عیتا الراس -شعب و حومه مروهین و الظهیره و الجبین و طیر حرفه. توپخانه اسرائیل همچنین وادی المعبور را در نزدیکی الحجیر، وادی السلوکی در حومه حوله و سواحل رودخانه الخردلی در شمال دیر میماس هدف قرار داد.

حزب‌الله از شهادت دو رزمنده مقاومت، حسین فاضل عوض (عیتارون – جنوب) و حسین خلیل هاشم (شبعا – جنوب) خبر داد.

http://tinyurl.com/yrk7jyzh