عدالت: در شرایطی که سرمایه‌داری کلان ایران گام‌های بلند و استواری را برای خصوصی‌سازی کامل صنابع نفت و گاز ایران برمی‌دارد، برخی اشخاص و محافل چپ از شادی چشم‌انداز قرارداد ۲۵ ساله پیش‌فروش نفت و گاز خصوصی ‌شده به چین، در پوست خود نمی‌گنجد.

***

خبرگزاری مهر

۲۳ مهر ۱۴۰۰

برنامه‌های جدید وزارت نفت برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی

 

مدیرعامل شرکت ملی نفت معتقد است فروش نفت نباید صرفاً به طریق سنتی انجام شود بلکه باید به صورت حرفه‌ای و قانونی و با بکارگیری تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی باشد.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محسن خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در گفت‌وگویی با اشاره به برنامه‌های خود برای فروش نفت، گفت: از آنجا که سیاست وزارت نفت فروش حداکثری نفت خام و میعانات گازی است از تمامی مکانیزم‌های قابل دسترس و ابزارهای موجود همچون تهاتر، سرمایه‌گذاری و سایر روش‌های فروش بهره خواهیم گرفت با این امید که بتوانیم حداکثر مقدار فروش را منطبق با برنامه بودجه محقق کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به تمایل شرکت ملی نفت ایران به فروش نفت از طریق بورس و ایجاد تنوع در فروش با مشارکت بخش خصوصی، بیان کرد: از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای فروش نفت چه خریداران خارجی و چه خریداران داخلی صاحب صلاحیت استفاده می‌کنیم، همچنین معتقدم فروش نفت نباید صرفا به صورت سنتی باشد بلکه باید به صورت حرفه‌ای و قانونی و با بکارگیری تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی انجام شود.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/5pf5f8