تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: حزب کمونیست ترکیه

۸ اکتبر ۲۰۲۳

بیانیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه پس از عملیات از غزه به اسرائیل در ۷ اکتبر

آن‌ها نمی‌توانند مقاومت عادلانه مردم فلسطین را بدنام کنند

 


در پی عملیات دیروز از غزه علیه اسرائیل، رسانه‌های بورژوایی از تبلیغات به نفع دولت اسرائیل پر شده‌اند، و مراکز ریاکار امپریالیستی یکی پس از دیگری پیام‌های ضد خشونت بیرون می‌دهند و اعلامیه‌های همبستگی با اسرائیل منتشر می‌کنند.

از این دروغ که ناگهان به این نقطه رسیده‌اید دست بردارید. نگذارید هیچ‌کس وانمود کند که خشونت در منطقه چیز کاملاً جدیدی است که قبلاً دیده نشده است. آزار و ستم سیستماتیک بر فلسطینی‌ها که سرزمین آن‌ها توسط ارتش اسرائیل و شهرک‌نشینان اسرائیلی اشغال شده است، ده‌ها سال است که ادامه دارد. در طول این دهه‌ها، مردم فلسطین بارها با آوارگی اجباری مواجه شده‌اند. آن‌هایی که مقاومت کرده‌اند، در معرض انواع خشونت‌های شدیدی قرار گرفته‌اند که ناشی از نژادپرستی است؛ حملات زمینی و حملات هوایی سعی در خفه کردن و نابودی مردم داشته است.

جنایات‌کاران ناکام ماندند.

اما، بازیگران امپریالیستی که در تمام این مدت با بهانه «حق اسرائیل در دفاع از خود» از کشتار مردم فلسطین حمایت کردند و دست به کشتار مردم  فلسطین زدند، هنگامی که مردم فلسطین به مقاومت برخاستند، ناگهان یاد «صلح» افتادند.

آری، این منطقه سزاوار صلح واقعی است. و آری، صلح برای پایان دادن به این وضعیت ضروری است، صرف‌نظر از این‌که چه کسی متحمل خسارت شده است. صداقت کمونیست‌ها را در این موضوع نباید با تکیه بر ریاکاری امپریالیست‌هایی که در مورد فلسطینی‌ها چشم بر ارزش جان انسان‌ها می‌بندند و زمانی که هلاف آن اتفاق میافتد با حساسیت‌های دروغین عمل می‌کنند زیر سوال برد. کمونیست‌ها در اسرائیل درس مهمی در این زمینه می‌آموزند، و شجاعانه اعلام می‌کنند که سیاست اشغالگری اسرائیل مسئول تمام اتفاقات است.

مردم فلسطین برای موجودیت خود می‌جنگند و تا زمانی‌که این مبارزه به تشکیل کشور مستقل و  دارای حق حاکمیت فلسطین ختم نشود، اقدامات مردم فلسطین مشروع خواهد بود. تنها راهی که این مبارزه به صلحی پایدار می‌انجامد، مبارزه پیوسته علیه امپریالیسم است. روشن است حماس که بدون موضع‌گیری در برابر امپریالیسم و ​​کل سیاست‌های منطقه‌ای آن فقط با اسرائیل مقابله می‌کند و در پویایی بنیادگذاری آن نقش احتمالی اسرائیل مورد بحث قرار می‌گیرد، و به دلیل ماهیت طبقاتی و سیاسی خود امکان پیوند دادن مقاومت مردم فلسطین با یک پروژه اجتماعی مترقی را نمایندگی نمی‌کند، نمی‌تواند این مبارزه را به دوش بکشد. دقیقاً به همین دلیل است که مقاومت بی‌وقفه مردم فلسطین از همه نیروهای چپ با ماهیت ضد-امپریالیستی و سکولار می‌طلبد تا برای صلح پایدار در منطقه به پاخیزند.

امپریالیسم و ​​اشغالگران مطمئناً شکست خواهند خورد! 

مقاومت برحق مردم فلسطین پیروز خواهد شد!

کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه

https://www.tkp.org.tr/en/agenda/tkp-central-committee-states-they-wont-be-able-to-defame-the-righteous-resistance-of-the-palestinian-people/