تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شین‌هوا
۱۲ ژوئیه ۲۰۲۱

 

توضیح عدالت: «حزب آذربایجان نوین»، حزب حاکم بر آذربایجان پسا – شوروی، در سال ۱۹۹۲ به وسلیه حیدر علی‌اف تأسیس شد. اکنون، الهام علی‌اف رهبری حزب و علی احمداف معاونت رهبری آن‌را در دست دارند. ژرفا و گستردگی روابط جمهوری آذربایجان تحت رهبری این حزب با امپریالیسم و صهیونیسم و با نوعثمانیسم رجب طیب اردغان در جریان جنگ اخیر در قره‌باغ آشکارتر شد.

 

مصاحبه: معاون نخست‌وزیر آذربایجان می‌گوید حزب کمونیست چین در نوسازی و توسعه چین نقش اصلی را ابفاء می‌کند

 

تبلیس، ۱۲ ژوئیه (شین‌هوا) – علی احمداف، معاون نخست‌وزیر آذربایجان و معاون رهبر حزب حاکم «آذربایجان نوین» گفت رهبری حزب کمونیست چین عامل تعیین‌کننده در پشت تغییرات بزرگ و دستاورهای چشمگیر چین است.

او اخیراً در مصاحبه با شین‌هوا گفت: «حزب کمونیست چین نقش اساسی در نوسازی و توسعه چین ایفا کرده است. بدون حزب کمونیست چین، امروز چین نوین وجود نمی‌داشت.»

احمداف گفت: «ادغام هوشمندانه کنترل کلان ملی و تنظیم بازار یکی از کارآمدترین الگوهای مدیریت اقتصادی در جهان امرور را بوجود آورده است.»

وی گفت حزب کمونیست چین از یک ظرفیت سیاسی نیرومند برای متحد کردن همه نیروهای اجتماعی برای خدمت به مردم برخوردار است، که نتیجتاً حمایت توده‌ها را به دست ،ورده است.

احمداف گفت رشد سریع اقتصاد چین برتری نظام حزب کمونیست چین را، که کشور را قادر می‌سازد بر انجام وظائف بزرگ تمرکز نماید، اثبات کرده است.

وی گفت: «رهبری خردمندانه حزب کمونیست چین دلیل اصلی برای توسعه سریع چین است، و دستاوردهای بزرگ یک کشور را نمی‌توان از خردمندی رهبران آن جدا کرد.»

وی گفت پیشنهاد «ابتکار کمربند و جاده» رییس‌جمهور شی جین‌پینگ از حمایت مردم در چین و در سراسر جهان برخوردار است.

وی افزود: «آذربایجان کاملاً از این تلاش حمایت می‌کند و برای اجرای آن همه سعی خود را بخرج خواهد داد.»

احمداف دوستی و همکاری بین «حزب نوین آذربایجان» و حزب کمونیست چین را به مثابه «یک بخش مهم روابط دوستانه بین دو کشور» ستود.

مقام آذربایجانی همکاری بین دو کشور را در مبارزه علیه همه‌گیری کووید-۱۹ به مثابه «یک سرمشق خوب برای کشورهای سراسر جهان» توصیف کرد.

وی گفت: «ما از دوستان چینی برای ارائه فوری واکسن‌ها به آذربایجان بسیار سپاسگزاریم. بسیاری از آذربایجانی‌ها، از جمله خود من، با واکسن چینی مایه‌کوبی شده‌ایم که به ما احساسی ایمنی بیش‌تری می‌دهد.»

احمداف گفت: «باور راسخ من این است که چین تحت رهبری حزب کمونیست چین قطعاً در آینده دستاوردهای بزرگ‌تری به دست خواهد آورد.»

http://www.xinhuanet.com/english/2021-07/12/c_1310056780.htm

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/rxrcrdfc