تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شین‌هوا
۴ ژوئن ۲۰۲۱

 

مصاحبه: علاوی نخست‌وزیر موقت پیشن عراق گفت حزب کمونیست چین کشور را به موفقیت‌های چشمگیری که منافع جهانی به همراه دارد، هدایت می‌کند

 

بغداد، ۴ ژوئن (شین‌هوا) – ایاد علاوی نخست‌وزیر موقت پیشین عراق گفته است حزب کمونیست چین و مردم چین طی ۱۰۰ سال گذشته دستاوردهای چشمگیری داشته‌اند، که برای کل بشریت منفعت به همره دارد.

علاوی ۷۷ ساله و معاون پیشین رییس‌جمهور عراق و بنیانگذار «حزب وثاق ملی عراق» اخیراً در یک مصاحبه با شین‌هوا گفت «این واقعاً چیزی است که هرگز در جهان رخ نداده است.»

علاوی با اشاره به سفر خود به چین در سال ۲۰۱۹ گفت «دیدن این‌که رشد در چین چگونه رخ می‌دهد بسیار جالب است. من چیز باورنکردنی‌، واقعاً برجسته‌ای دیدم.»

او موفقیت را به «اراده حزب کمونیست چین» نسبت می‌دهد که چین را در مسیری درست که همسو با
گرایش جهان است قرار داده است.

علاوی گفت رهبری حزب کمونیست چین با در پیش گرفتن سوسیالیسم با ویژگی‌های چینی دستاوردهای زیادی از جمله ریشه‌کن کردن فقر مطلق در پرجمعیت‌ترین کشور جهان را داشته است.

علاوی اعلام ریشه‌کنی فقر مطلق در چین را بسیار مهم می‌داند. وی گفت «این نشان می‌دهد چینی‌ها برای بهبود وضعیت خود چقدر متعهد هستند. این هم‌چنین کیفیت رهبری که چین دارد را نشان می‌دهد»

علاوی در اشاره به همه‌گیری کنونی کووید-۱۹ گفت چین کمک ملموس در اختیار کشورهای بسیاری قرار داده است، واکسن تولید کرده، و قول داده است برای کمک به مایه‌کوبی نامتوازن در جهان، واکسن‌ را به کالای قابل دسترس همگان در جهان تبدیل کند.

علاوی گفت: «بسیاری از ما از واکسن‌ چینی استفاده می‌کنیم، این بدین معنی است که چین دوباره در این عرصه واکسن را در دسترس جامعه بین‌المللی قرار داده است»، وی افزود «چین تلاش می‌کند به مردم سراسر جهان کمک کند.»

علاوی گفت: «اما، دولت‌های غربی و رسانه‌های عمومی بجای رویارویی با مشکلات خودشان، سعی می‌کنند با مخدوش کردن نیات چین از آن «بز عزازیل» بسازند.

وی گفت: «‌آن‌ها چین را به چیزهای مختلف متهم می‌کنند، اما چین خلاف آن‌را ثابت می‌کند.»

علاوی افزود واقعیت این است که چین با واکسن‌های بسیار مهم به جهان کمک می‌کند، و این «سطح اخلاقیات چین را در برخورد به همه‌گیری نشان می‌دهد.»

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/y78saf2m