تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شین‌هوا
۴ ژوئیه ۲۰۲۱

 

توضیح عدالت: هاینز بیربام جامعه‌شناس و اقتصاددان، و رییس کمیسیون بین‌الملل حزب چپ (Die LINKE) است. وی در دسامبر ۲۰۱۹ به عنوان رییس جدید «حزب چپ اروپا» برگزیده شد. حزب او اخیراً به ممنوعیت حزب کمونیست آلمان از شرکت در انتخابات رأی داد.

 

مصاحبه: رییس حزب چپ اروپا حزب کمونیست چین را بخاطر احترام به فرهنگ‌های متفاوت می‌ستاید

 

بروکسل، ۴ ژوئیه (شین‌هوا) – هانز بیربام رییس حزب چپ اروپا در یک مصاحبه مشترک با شین‌هوا و روزنامه مردم گفت حزب کمونیست چین به فرهنگ‌های متفاوت احترام می‌گذارد و چندحانبه‌گرایی را ارتقاء می‌دهد و این بسیار مهم است.

بیربام برای نخستین‌بار در سال ۲۰۱۷ برای شرکت در «نشست سطح بالای گفت‌و‌گو با احزاب سیاسی جهان» که از طرف حزب کمونیست چین برگزار شد به چین سفر کرد، در آن نشست بیش از ۶۰۰ نماینده از حدود ۳۰۰ حزب و سازمان سیاسی شرکت کردند.

بیربام گفت رویکردی که حزب کمونیست چین در پیش گرفته است بر چندجانبه‌گرایی، برسمیت شناختن فرهنگ‌های متفاوت و همکاری مسالمت‌آمیز قرار دارد. «من فکر می‌کنم این شیوه‌ای است که سیاست‌های بین‌المللی باید کار کنند. این به معنی گرد‌ آمدن، بررسی مشکلات، و سعی برای یافتن راه‌حل‌ها است.»

بیربام گفت عمل چین در ساختمان سوسیالیسم با ویژگی‌های چینی مبارزه چین برای مقابله با فقر را با موفقیت بسیار هدایت کرده است، و یک جهان چندقطبی را که تحت سلطه یک قدرت واحد نخواهد بود در نظر دارد.

وی گفت علاوه بر این، تمرکز بر بهبود حکمرانی جهانی و ساختمان جامعه‌ای با آینده مشترک برای بشریت، در شرایطی که جهان در میان همه‌گیری کووید-۱۹ قرار دارد و تلاش می‌کند از رکود اقتصادی خارج شود، تأثیر بزرگ‌تری در سراسر جهان خواهد داشت.

وی گفت متأسفانه در سیاست‌های اروپایی گرایش به انگ‌زدن به چین وجود دارد و جاری است و تأکید کرد «من به وضوح خواهم گفت که حزب چپ علیه انگ‌زدن به چین است.»

وی افزود: «ما طرفدار مشارکت و روابط بین‌الملل بر اساس همکاری، و نه درگیری، هستیم. من فکر می‌کنم ما شاهد زایش یک جهان چندقطبی هستیم و ملت‌ها به دنبال جایی در آن هستند.»

چپ اروپا مبادلات با حزب کمونیست چین را حفظ کرده است. یک موضوع که بیربام برای بحث با حزب کمونیست چین مهم می‌داند دگرگونی اجتماعی – زیست‌بومی صنایع است.

بیربام گفت چین و اروپا، به مثابه دو بازار بزرگ در جهان، در تلاش‌های چهانی سبز نیز پیشگام بوده‌اند، و دو طرف باید همکاری در این عرصه را تقویت کنند.

http://www.xinhuanet.com/english/2021-07/04/c_1310042584.htm

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/3da6tb25