تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری

۸ اکتبر ۲۰۲۳

نه به ریاکاری امپریالیستی

یک راه‌حل عادلانه و مسالمت‌آمیز برای آرمان فلسطین

 

تمام جهان با نگرانی و اضطراب شاهد خونریزی جدیدی است که در اسرائیل و فلسطین در حال گسترش است و کل منطقه خاورمیانه را تهدید می‌کند.

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری تردیدی ندارد که علت اصلی این چرخه خون اشغال مداوم و شهرک سازی غیرقانونی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین توسط اسرائیل و جنایات مداوم و روزانه و محاصره غزه است که سال‌ها علیه مردم فلسطین انجام شده است.. جنایاتی که با تحمل و حمایت تحریک‌آمیز اقدرت‌های بزرگ امپریالیستی، یعنی ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگر متحدین آن‌ها از اسراییل انجام می شود و در سال‌های اخیر حتا وحشیانه‌تر و غیرقابل قبول تر شده است.

تلاش امروز کسانی که در طول زمان چشمان خود را بر جنایات و قتل عام علیه مردم فلسطین بسته‌اند و به ادامه اشغال و استعمار کمک می‌کنند، برای معرفی اسرائیل به عنوان قربانی تجاوز فلسطینی‌ها، ریاکارانه و نادرست است.

برای فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری روشن است که تنها راه تأمین و تحکیم صلح و امنیت برای مردم فلسطین و اسرائیل، و همچنین در خاورمیانه، پایان دادن فوری به اشغال و شهرک‌سازی اسرائیل در سرزمین های اشغالی عربی، همانطور که پیش از این در قطعنامه‌های سازمان ملل متحد ارائه شده است، و ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ با بیت‌المقدس شرقی به عنوان پایتخت ان و تضمین حق بازگشت آوارگان فلسطینی است.

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری در این راستا به مبارزه ادامه خواهد داد و همبستگی خود را با مردم رنجدیده اما رزمنده فلسطین ابراز خواهد کرد.

WFTU statement on the developments in Palestine – WFTU (wftucentral.org)