تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: گرانما
نویسنده: نوریا باربوسا لئون
۲۶ آوریل ۲۰۲۲

کارگران جهان به میدان انقلاب هاوانا بازمی‌گردند

 

پس از دو سال محدودیت‌های همه‌گیری بر مراسم عمومی، کنشگران همبستگی و دوستان انقلاب برای نخستین‌بار از سال ۲۰۱۹، در اول ماه مه به مردم کوبا خواهند پیوست تا با راهپیمایی به میدان تاریخی هاوانا روز جهانی کارگر را جشن بگیرند.
کنشگران همبستگی و دوستان انقلاب برای جشن گرفتن روز جهانی کارگر در اول ماه مه به مردم کوبا خواهند پیوست و یک دستورکار کامل شامل بازدید از محل‌های کار، بحث‌های تئوریک و راهپیمایی اول ماه مه به میدان انقلاب هاوانا را تکمیل خواهند کرد.

اسماعیل دِرولِت پرز، یکی از اعضای دبیرخانه فدراسیون کارگران کوبا (CTC)، مجموعه‌ای از فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده برای بیش از ۱۰۰۰ بازدیدکننده از ۳۰ آوریل تا ۲ مه را شرح داد.

رهبر سندیکایی گزارش داد «فعالیت‌ها به مناسبت شصت و چهارمین سالگرد انقلاب و تولد قهرمان ملی ما خوزه مارتی، به رهبر تاریخی انقلاب فیدل کاسترو به مثابه نماد بزرگ همبستگی انترناسونالیستی تقدیم می‌شود.» وی افزود دوستان ما می‌توانند واقعیت کوبا را از نزدیک مشاهده کنند و ببینند که مردم ما چگونه در برابر محاصره اقتصادی ایالات متحده مبارزه می‌کنند.

دِرولِت اظهار داشت: این فعالیت‌ها در ۳۰ آوریل با بازدید از محل‌های کار در بخش‌ها و شاخه‌های اقتصاد کوبا که نماینده جامعه هستند آغاز می‌شود، در جایی که آن‌ها با تأثیر محاصره اقتصادی آشنا می‌شوند. وی افزود: «در هر محل‌کار،برای اظهار‌نظر درباره تجاوزات امپریالیستی یک جلسه سندیکایی برگزار می‌شود.» او افزود. بازدید از محله‌ها برای ۳۰ آوریل برنامه‌ریزی شده است، که در آن بازدیدکنندگان مورد استقبال کمیته‌های دفاع از انقلاب قرار خواهند گرفت و از استعداد هنری جامعه لذت خواهند برد.

روز بعد آن‌ها در راهپیمایی اول ماه مه به سمت میدان انقلاب خوزه مارتی خوزه مارتی شرکت خواهند کرد و در ۲ مه، یک کنفرانس همبستگی در مرکز همایش‌ها برگزار می شود که در آن اولیسس گُیلارته دِ ناسیمینتو عضو دفتر سیاسی و دبیر کل فدراسیون کارگران کوبا سخنرانی خواهد کرد، و تاثیر محاصره اقتصادی، در کوبا و فراتر از آن مورد بحث قرار خواهد گرفت. بعلاوه، پیامدهای بحران چندبعدی جهانی که توسط

کووید-۱۹و سیاست‌های نولیبرالی تشدید شده است؛ همبستگی میان خلق‌های جهان در مواجهه با تجاوزات فزاینده توسط دولت ایالات متحده و قدرت‌های غربی؛ برنامه‌های افترازنی علیه برنامه‌های همکاری پزشکی بین‌المللی‌کوبا؛ و هم‌چنین صلح و حاکمیت خلق‌ها در دستور کار کنفرانس گنجانده شده است.

برنامه با تصویب اعلامیه همبستگی با کوبا و پیشنهادات شرکت‌کنندگان در مورد طرح‌هایی برای اتحاد نیروها در مبارزه علیه امپریالیسم و پیشبرد تغییرات مترقی در جهان، پایان خواهد یافت.

https://en.granma.cu/cuba/2022-04-26/workers-of-the-world-return-to-havanas-plaza-de-la-revolucion

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/3vxaj4ke