تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

 

● «شهروندان چینی به هدف شماره یک آدم‌ربایی گروه‌های تروریستی و شورشی در آفریقا مبدل شده‌اند، و تأسیسات چینی هدف‌های مهم خرابکاری هستند. اما چین هنوز برای استقرار نیروهای برون‌مرزی به سبک تفنگداران آمریکایی آماده نیست. به جای این، پکن برای دفاع از منافع خود در آفریقا به برخی از ددمنش‌ترین مزدوران بین‌المللی متوسل می‌شود. یکی از آن‌ها «گروه خدمات مرزی» (Frontier Services Group) است که مقر آن در هنگ کنگ است و روابط نزدیکی با بزرگ‌ترین مجتمع‌های دولتی چین دارد و رییس آن اریک پرینس، بنیانگذار و مدیرکل پیشین شرکت امنیتی «بلک‌واتر» ایالات متحده است.» («تخیلات درباره چین»، ژاکوبن، هو-فونگ هانگ، ۱۲ اکتبر ۲۰۱۵، تارنگاشت عدالت)
https://tinyurl.com/bcexn28w

● «این شامل حداکثر ۵۰۰۰ پرسنل امنیتی چینی در میدان در ایران برای حراست از پروژه‌های چینی خواهد بود، و پرسنل و مواد اضافی برای حراست از انتقال نهایی عرضه نفت، گاز و پتروشیمی از ایران به چین، در هر جای لازم، از جمله در خلیج فارس وجود خواهد داشت.» («چین و ایران مشارکت استراتژیک را گسترش می‌دهند»، پترولیوم اکونومیست، ۳ سپتامبر ۲۰۱۹)

***

منبع: گروه خدمات مرزی
۳۰ اوت ۲۰۲۱

 

 

انجام آموزش امنیتی به وسیله «گروه خدمات مرزی» برای بنگاه‌های چینی در اندونزی

 

در بستر ادامه تأثیر همه‌گیری کووید-۱۹ و افزایش عوامل بی‌ثباتی در وضعیت بین‌المللی، در راستای پاسخ‌دادن مؤثر به خطرات و چالش‌ها در محیط بین‌المللی کنونی، افزایش آگاهی و ظرفیت‌های بنگاه‌های برون‌مرزی چینی، و تضمین توسعه بازار و اجرای طرح‌های آ‌ن‌ها، «انجمن پیمانکاران بین‌المللی چین» از «گروه خدمات مرزی» دعوت کرد در ۲۴ اوت ۲۰۲۱ یک آموزش امنیتی مجازی برای بیش از ۱۰۰ بنگاه چینی در اندونزی برگزار نماید.

این آموزش از جانب اتاق بازرگانی اندونزی – چین پیشنهاد شد. از رهبران سفارت چین در اندونزی برای شرکت در این آموزش مجازی و ارائه رهنمود برای عملیات ایمنی به شرکت‌های فعال در اندونزی دعوت بعمل آمد.

«گروه خدمات مرزی» به مثابه نخستین عضو «اتحاد سرویس امنیتی برون‌مرزی انجمن پیمانکاران بین‌المللی چین» فعالانه به بنگاه‌های چینی برای افزایش آگاهی امنیتی و ظرفیت‌های آن‌ها برای کنترل خطر، کمک می‌کند. در پاسخ به نیازهای امنیتی کنونی بنگاه‌های چینی در اندونزی، «گروه خدمات مرزی» با دقت دوره آموزشی را طراحی نمود و بر برنامه‌ریزی مدیریت امنیتی و پاسخ اضطراری تمرکز کرد، که مورد تحسین قریب به اتفاق آموزش دیدگان قرار گفت.

«گروه خدمات مرزی» همیشه به افزایش امنیت برای سازندگان سرمایه‌گذاری برون‎‌مرزی با ظرفیت‌های درجه اول جهانی متعهد است!

http://www.fsgroup.com/en/news/show-673.html

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/nt4uafxk