تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: چپ (soL)، پایگاه خبری حزب کمونیست ترکیه
۲۰ سپتامبر ۲۰۲۳

آذربایجان: سربازان روسی بر اثر تیراندازی در قره‌باغ کشته شدند

 

وزارت دفاع آذربایجان گزارش داد که بر اثر تیراندازی به خودروی حامل نیروهای صلح روسیه در قره باغ سربازان داخل خودرو جان خود را از دست دادند.

در بیانیه کتبی وزارت دفاع آذربایجان آمده است که بر روی خودروی متعلق به نیروی صلح روسیه در نزدیکی شهرک کانیاتک آتش گشوده شد. در این بیانیه آمده است که سربازان داخل خودرو بر اثر آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند.

در این بیانیه آمده است که مقامات تحقیقاتی آذربایجان و روسیه با همکاری در منطقه برای روشن شدن این حادثه تلاش می‌کنند و مراتب تسلیت جمهوری آذربایجان به وزارت دفاع فدراسیون روسیه، فرماندهی نیروی صلح روسیه و خانواده ها و بستگان سربازان کشته شده اعلام کرد.

در این بیانیه، هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد سربازان کشته شده و تیراندازی داده نشده است.

***

منبع: چپ (soL)، پایگاه خبری حزب کمونیست ترکیه
۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳

پوتین با پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان پیرامون قره‌باغ گفت‌وگو کرد

 

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان درباره مسأله قره‌باغ گفت‌وگو کرد.

بر اساس بیانیه کرملین، آخرین تحولات پیرامون قره‌باغ در تماس تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان مورد بررسی قرار گرفت.

پوتین با بیان این‌که می‌توان از مرحله دشوار درگیری عبور نمود، از توافق بدست آمده با مشارکت فعال نیروهای حافظ صلح روسیه، و این‌که مذاکرات در ۲۱ سپتامبر برگزار می‌شود، ابراز خرسندی کرد.

پوتین با اشاره به این‌که مذاکرات با میانجی‌گری فرماندهی نیروهای حافظ صلح روسیه انجام خواهد شد، گفت با وجود شرایط دشوار، نیروهای حافظ صلح روسیه، از جمله پزشکان نظامی، همچنان به وظایف محوله خود عمل کرده و به جمعیت غیرنظامی کمک می‌کنند.

در این گفت‌و‌گو نسبت به کاهش تنش‌ها و تثبیت اوضاع در آینده ابراز امیدواری شد.

https://haber.sol.org.tr/haber/putin-ermenistan-basbakani-pasinyan-ile-karabagi-gorustu-384610