تصادفی نیست که این تهاجم برای غیرقانونی کردن حزب کمونیست ونزوئلا در زمانی رخ می‌دهد که سیاست قهقرایی کارگری تشدید شده و برنامه‌های خصوصی‌سازی صنعت نفت در چهارچوب توافق‌های اقتصادی با دولت آمریکا پیش می‌رود.

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی (SolidNet)
۲ سپتامبر ۲۰۲۲

اجرای نقشه غیرقانونی کردن و حمله به رهبری حزب کمونیست ونزوئلا همچنان ادامه دارد

 

این هفته، دیوسدادو کابلو، معاون ریاست حزب سیوسیالیست متحد ونزوئلا بار دیگر به حزب کمونیست ونزوئلا حمله کرد، اما این بار کمی فراتر رفت و به طور غیرمسئولانه‌ای حزب ما را به دریافت پول از یکی از وزرای سابق حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا متهم نمود.

اظهارات این رهبر بلندپایه حزب حاکم به دنبال پیوند دادن حزب کمونیست ونزوئلا با اقدامات فسادی است که توسط وزیر سابق دولت هوگو چاوز و نیکلاس مادورو انجام شده است. این ادعاها به عنوان بخشی از یک نقشه با هدف جعل یک پرچم دروغین در جهت توجیه ملی و بین‌المللی مداخله و غیرقانونی کردن حزب کمونیست ونزوئلا، و هم‌چنین نقض مصونیت پارلمانی اسکار فیگوئرا دبیر کل و نماینده حزب ما در پارلمان مطرح می‌شوند.

تصادفی نیست که این تهاجم برای غیرقانونی کردن حزب کمونیست ونزوئلا در زمانی رخ می‌دهد که سیاست قهقرایی کارگری تشدید شده و برنامه‌های خصوصی‌سازی صنعت نفت در چهارچوب توافقات اقتصادی با دولت آمریکا پیش می‌رود.

دولت و رهبری حزب سوسیالیست متحده ونزوئلا به دنبال حذف صدای عزت و مقاومت انقلابی در پارلمان در مواجهه با طرح‌های باز کردن کشور به روی سرمایه‌های جهانی و خلع‌سلاح طبقه کارگر سازمان‌های سیاسی آن هستند.

ما از احزاب کمونیست و کارگری جهان می‌خواهیم که هوشیار بمانند و پیشرفت‌های این نقشه‌های ضد‌دموکراتیک علیه طبقه کارگر ونزوئلا را از نزدیک دنبال کنند.

بخش بین‌الملل حزب کمونیست ونزوئلا

http://solidnet.org/article/CP-of-Venezuela-The-execution-of-the-plan-to-delegitimize-and-attack-the-PCV-leadership-continues/

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/4nu88k92