ژائیر بولسونارو در برابر علامت پلیس نظامی ریو د ژانیرو، برزیل، ۲۰۲۱

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: تله‌سور
۲۷ اکتبر ۲۰۲۱

رییس‌جمهور مادورو: بلاهت‌های بولسونارو حمله به کل بشریت است

 

رئیس‌جمهور برزیل هفته گذشته گفت کسانی که علیه کووید-۱۹ مایه‌کوبی شده‌اند در معرض خطر ابتلا به ایدز قرار دارند

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا روز سه شنبه اظهارات رئیس‌جمهور ژائیر بولسونارو علیه واکسن‌های کووید-۱۹ را رد کرد.

مادورو یادآور شد که بولسونارو یک چیز احمقانه گفت… او گفت واکسن‌های ضد ویروس کرونا باعث ایدز می‌شوند»، مادورو تأکید کرد که «بلاهت‌های» سیاستمدار راستگرا تجاوزگری علیه مردم برزیل و بشریت است.

رهبر بولیواری گفت: «بولسونارو به جای حکومت کردن و خدمت به مردمش، هر روز از ونزوئلا بد می‌گوید»، و افزود که این سوءمدیریت همه‌گیری به قیمت جان ۶۰۵هزار برزیلی تمام شده است.

در ۲۱ اکتبر، رئیس‌جمهور برزیل اشاره کرد که کسانی که علیه کووید-۱۹ مایه‌کوبی شده‌اند در خطر ابتلا به ایدز قرار دارند. در پی این اظهارات، یوتیوب حساب کاربری او را به مدت هفت روز تعلیق کرد و ویدیوهای او از فیس‌بوک و اینستاگرام حذف شد.

این هفته، کمیسیون سنا که سوءمدیریت همه‌گیر را بررسی کرد، بولسونارو را به «جنایت علیه بشریت» متهم کرد و از همه شبکه‌های اجتماعی خواست که حساب‌های او را برای همیشه ببندند، زیرا او درباره کووید-۱۹ اخبار جعلی پخش می‌کند.

قانون‌گذاران برزیلی علاوه بر درخواست از رئیس‌جمهور برای پس گرفتن اظهارات خود، تصمیم گرفتند قطعنامه‌های خود را به دادگاه عالی، که در حال تحقیق درباره بولسونارو در پرونده قبلی اخبار جعلی است، ارسال نمایند.

سناتور رنان کالهیروس تأکید نمود رئیس‌جمهور یک «قاتل زنجیره‌ای» است که اعتیاد به مرگ دارد… او با آخرین اظهارنظر در مورد ایدز، به وضوح نشان می‌دهد که برای زندگی احترام قائل نیست.»

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/3ym82tve