تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: چپ (soL)، پایگاه خبری حزب کمونیست ترکیه
یک‌شنبه، ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۳

ایران: اگر رژیم صهیونیستی پاسخ دهد، عملیات بعدی ما بسیار بزرگ‌تر خواهد بود

 

 

محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران پس از این عملیات گفت: «عملیات با موفقیت به پایان رسید. دلیل این عملیات عبور رژیم صهیونیستی از خطوط قرمز ایران بود. ما فکر می‌کنیم که عملیات به هدف خود رسیده است و قصدی برای ادامه عملیات نداریم. اما اگر رژیم صهیونیستی پاسخ دهد، عملیات بعدی ما بسیار بزرگ‌تر خواهد بود.»

ادعای عدم حمایت آمریکا از حمله اسرائیل به ایران
یک مقام ارشد نامش فاش نشده است به شبکه سی ان ان مستقر در آمریکا صحبت می کرد، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی خود با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، موضع واشنگتن را روشن کرد.

بایدن به نتانیاهو پیام داد که «آمریکا از اسرائیل حمایت کامل می‌کند» و اعلام کرد که از هیچ ضدحمله اسرائیل علیه ایران حمایت نخواهند کرد.

یک مقام کاخ سفید که نامش فاش نشده است، در این باره به سایت خبری آمریکایی «اکسیوس» نیز گفت ایالات متحده از «ضدحمله» اسرائیل که ایران را هدف قرار دهد، حمایت نمی‌کند.

چین: ما نگران تشدید تنش هستیم
وزارت امور خارجه چین در بیانیه‌ای که در وب‌سایت خود منتشر کرد، از تشدید تنش‌ها به شدت نگران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسشی درباره حملات ایران گفت: «چین از طرف‌های مربوطه می‌خواهد برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش‌ها آرامش خود را حفظ کرده و خویشتن‌دار باشند.».

این سخنگو گفت که این تشدید تنش «بازتابی از درگیری غزه» است و «اولویت شماره یک» آن‌ها پایان دادن به این درگیری است.

بایدن: تقریباً تمام پهپادها و موشک‌های ایران خنثی شد
جو بایدن کفت که تقریباً تمامی هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های پرتاب شده از ایران ختثی شد. وی افزود رهبران گروه ۷ را برای یک نشست در روز یک‌شنبه فرا خواهد خواند.

بایدن در بیانیه‌ای از کاخ سفید با محکوم کردن این حمله گفت که ایران توسط نیروهایی در یمن، سوریه و عراق حمایت می‌شود.

بایدن گفت ارتش آمریکا طی هفته گذشته هواپیماها و ناوشکن‌های دفاع موشکی بالستیک را به منظور تقویت دفاع اسرائیل به منطقه منتقل کرد.

https://haber.sol.org.tr/haber/irandan-misilleme-saldirisi-israili-fuze-ve-ihalarla-vurdu-392909