تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: پایگاه خبری حزب کمونیست یونان
۱۴ آوریل ۲۰۲۴

بیانیه حزب کمونیست یونان پیرامون حمله ایران به اسرائیل و تشدید جنگ در خاورمیانه

 

حمله پیش‌بینی شدۀ ایران به اسرائیل، به تلافی حمله جنایتکارانه حکومت اسرائیل به سفارت ایران در دمشق، سوریه، که باعث کشته شدن مقامات ایرانی شد، تشدید خطرناک جنگ در خاورمیانه است، که در صورت حمله اسرائیل و متحدین آن به ایران، می‌تواند به ابعاد وحشتناکی برسد.

حزب کمونیست یونان از همان لحظه اول هشدار داده بود که اشغالگری و نسل‌کشی اسرائیل علیه مردم فلسطین با حمایت ایالات متحده آمریکا، ناتو و اتحادیه اروپا، حملات اسرائیل در سوریه و لبنان و هم‌چنین رقابت‌های امپریالیستی در دریای سرخ، با حضور نیروهای نظامی اورو-آتلانتیک و مشارکت یونان، شرایط را برای گسترش جنگ فراهم می‌کند در نتیجه «دروازه های جهنم» را باز می‌کند. مردم منطقه، همراه با مردم یونان در معرض خطرات بزرگی قرار دارند.

یونان با مسئولیت دولت «دمکراسی نو» و همدستی «سیریزا»، «پاسوک» و سایر احزاب، در دو جنگ امپریالیستی هم‌زمان در خاورمیانه و اوکرائین، با پیامدهای دردناک تا خرخره درگیر است.

مطالبات مردمی از دولت «دمکراسی نو» برای پایان دادن فوری به حمایت آن از دولت قاتل اسرائیل و خروج کشور از جنگ‌های امپریالیستی، برچیدن پایگاه‌ها و زیرساخت‌های ایالات متحده-ناتو، بازگرداندن ناو «هیدرا» از عملیات اتحادیه اروپا در دریای سرخ، باید تقویت شود.

مردم نباید بپذیرند که به «گوشت دم توب» برای امپریالیست‌ها، برای منافع بورژوازی یونان تبدیل شوند، و قاطعانه دولت «مکراسی نو» و ناتو، احزاب اورو-آتلانتیک را محکوم کنند، و برای از بین بردن ددمنشی سرمایه‌داری که جنگ، فقر و پناهندگی را به وجود می‌آورد، به کسانی نیرو دهند که پیوسته برای زندگی مسالمت‌آمیز مردم مبارزه می‌کنند.

https://www.902.gr/eidisi/politiki/361613/na-dynamosei-i-laiki-apaitisi-gia-apemploki-tis-horas-mas-apo-toys