واقعیت غم‌انگیز بازگشت یک کارگر نپالی به خانواده و کشور خود، پس از کشته شدن در حین کار در ورزشگاه جام جهانی قطر

#BoycottQatar2022 #BoykottQatar2022

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: در دفاع از کمونیسم
۱۸ نوامبر ۲۰۲۲

روز دوشنبه ۱۴ نوامبر، کمیته فرعی حقوق بشر پارلمان اروپا در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ که در قطر برگزار می‌شود، موضوع حقوق کارگران را مورد بحث و بررسی قرار داد. در این بحث و بررسی علی بن سمیخ المری وزیر کار قطر نیز حضور داشت.

کاستاس پاپاداکیس، نماینده پارلمان اروپا از حزب کمونیست یونان در اظهارات خود به موارد زیر اشاره کرد:

«از آغاز کار ساخت‌و‌ساز جام جهانی در قطر، کشته و مجروح شدن هزاران کارگر که اکثر آن‌ها مهاجر هستند، ثبت شده است. این‌ها حوادث کاری نبوده، بلکه جرایم کارفرما هستند، یک قربانی کارگری عظیم در تجارت چند میلیاردی بین قطر، فیفا، گروه‌های ساختمانی و حامیان مالی که از آن سود می‌برند. دال براین، این فاکت است که شکایات مربوط به عدم پرداخت دو برابر شده و به ۳۵ هزار نفر رسیده است، در حالی که اعتصابات و تشکل‌های کارگری ممنوع است، و وزیر کار یک «فعال سابق حقوق بشر» است.

از زمان اعلام میزبانی قطر، ۶۵۰۰ کار مهاجر کشته شدند

هر گونه تبعیض بر اساس جنسیت و گرایش جنسی بوسیله مقامات قطری نیز باید محکوم شود. اشک تمساح اتحادیه اروپا عمیقاً ریاکارانه است، زیرا گروه‌ها و کمک دهندگان اتحادیه اروپا این جهنم را رهبری می‌کنند.

این واقعیت که بسیاری از ورزشکاران، ورزش‌دوستان به پا می‌خیزند و این جنایت را محکوم می‌کنند، امیدوار کننده است. همبستگی با کارگران در قطر، برای حفاظت از جان، سلامت و حقوق آن‌ها، برای غرامت کامل به خانواده‌های کارگران کشته شده و معلول، باید تقویت شود.

تقابل با کارفرمایان، حکومت، دولت‌های بورژوازی و نظام استثماری تنها راه دفاع از حقوق و آزادی‌های کارگران جهان است.»

http://www.idcommunism.com/2022/11/world-cup-2022-workers-deaths-in-qatar-a-massive-labor-sacrifice-at-the-altar-of-monopolies-profitability.html

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/yz9d54sc