تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی (SolidNet)
دوشنبه، ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴
برگردان فارسی: شنبه، ۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۲

دست‌ها از یمن کوتاه، مداخلات امپریالیستی را متوقف کنید!

 

در ۱۲ ژانویه، ایالات متحده و انگلیس با کمک دولت هلند، به بهانه «حفاظت از ترانزیت آزاد» در برابر حملات حوثی‌ها، موشک‌هایی را به سمت یمن پرتاب کردند. این، در واقع، برای تقویت کنترل بر منطقه توسط بلوک امپریالیستی آمریکا- اتحادیه اروپا- و ناتو و تداوم ارسال تسلیحات به حکومت اسرائیل برای در نسل‌کشی آن‌ها علیه مردم فلسطین است. تشدید تنش بخشی از تضاد فزاینده بین بلوک یورو-آتلانتیک و رقبای آن‌ها در منطقه، از جمله روسیه و ایران، است.

حزب کمونیست نوین هلند این حمله و دخالت هلند در آن را به شدت محکوم می‌کند. این مداخله امپریالیستی نفت بیش‌تری بر آتش منطقه می‌ریزد و احتمال یک جنگ جهانی امپریالیستی عمومی‌تر را افزایش می‌دهد. این پیامدهای فاجعه‌باری نیز برای جمعیت هلند خواهد داشت. کابینه در حال خروج برای «به آتش کشیدن بیش‌تر خاورمیانه» مسئولیت بزرگی دارد.

حزب کمونیست نوین هلند تاکید می‌کند که علت این تشدیدها و مداخلات در خود نظام امپریالیستی نهفته است که سعی می‌کند جهان را به نفع انحصارهای بزرگ «دوباره تقسیم» کند. ما خواهان مبارزه علیه نظام امپریالیستی، به ویژه علیه انحصارات و دولت هلند، علیه ناتو و علیه برنامه‌های بلوک ایالات متحده-اروپا-ناتو برای استفاده از زور در دفاع از منافع خودشان به هزینه مردم هستیم.

به همین دلیل است که می‌گوییم:

دست‌ها از یمن کوتاه!

نسل‌کشی در فلسطین را متوقف کنید، روابط با اسرائیل قطع کنید!

http://www.solidnet.org/article/NCP-of-the-Netherlands-Hands-off-Yemen-stop-imperialist-interventions/