تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: سایت شورای دولتی جمهوری خلق چین
۲۶ ژوئن ۲۰۲۳

دیدار نخست‌وزیر چین با کلاوس شواب، رئیس اجرایی «همایش اقتصادی جهان»

 

لی کیانگ نخست‌وزیر چین، با کلاوس شواب، رئیس اجرایی «همایش اقتصادی جهان» در ۲۶ ژوئن ۲۰۲۳ در تیانجین در شمال چین دیدار کرد.

 

تیانجین، ۲۶ ژوئن – لی کیانگ نخست‌وزیر چین روز دوشنبه با کلاوس شواب، رئیس اجرایی «همایش اقتصادی جهان» در تیانجین دیدار کرد.

لی خاطرنشان نمود که «همایش اقتصادی جهان» نقش مهمی در ارتقای همکاری‌های اقتصادی جهانی ایفا می‌کند، و همکاری بین «همایش اقتصادی جهان» و چین برای بیش از ۴۰ سال ادامه داشته و نتایج مثمر ثمری را به همراه داشته است. «همایش اقتصادی جهان» نه تنها بستر خوبی برای تبادلات بین جوامع تجاری چینی و خارجی فراهم کرده است، بلکه پنحره‌ای را برای درک متقابل بین چین و جهان باز کرده است.

لی گفت که با گسترش جهانی‌سازی، اقتصادهای جهان مدت‌هاست که در هم تنیده‌اند. وی گفت که همکاری کشورها با یکدیگر و تکمیل مزیت‌های یکدیگر لازمه توسعه نیروهای مولده و یک روند تاریخی برگشت‌ناپذیر است.

لی گفت که همه کشورها باید ارتباطات صریح و عمیق را برای تقویت درک و اعتماد متقابل، محدود کردن قضاوت‌های نادرست، پیگیری نتایج برد-برد، تقویت همگرایی منافع، و همکاری برای غلبه بر چالش‌های مشترک و ایجاد آینده‌ای بهتر، تمرین کنند.

لی گفت که چین به مسیر توسعه مسالمت‌آمیز خود متعهد خواهد ماند، فضای باز در فناوری سطح بالا را پیش خواهد برد و فرصت‌های توسعه را با دیگر کشورها به اشتراک خواهد گذاشت. لی افزود، چین آماده همکاری با همه طرف‌ها برای ایجاد یک اقتصاد جهانی باز و جامعه‌ای با آینده مشترک برای بشریت است.

شواب به نوبه خود گفت که «همایش اقتصادی جهان» از کمک‌های مهم چین در مبارزه با همه‌گیری کووید-۱۹، ارتقای رشد اقتصاد جهانی و ترویج کاهش فقر جهانی بسیار قدردانی می‌کند. کل جهان از توسعه چین سود می‌برد.

شواب گفت که «همایش اقتصادی جهان» علاقمند به تعمیق مشارکت خود با چین، تشویق همه طرف‌ها به تقویت ارتباطات، افزایش اعتماد متقابل و گسترش همکاری‌ها، دستیابی به منافع متقابل و نتایج برد-برد، رسیدگی مشترک به تغییرات اقلیمی و دیگر چالش‌های جهانی، و ارتقای ساختمان جامعه‌ای با آینده است.

لی کیانگ نخست‌وزیر چین، با کلاوس شواب، رئیس اجرایی «همایش اقتصادی جهان» در ۲۶ ژوئن ۲۰۲۳ در تیانجین در شمال چین دیدار کرد.

http://english.www.gov.cn/news/202306/26/content_WS64999596c6d0868f4e8dd3a1.html